Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Moderator: Moderatorzy WBP

KamilMxm
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 14 listopada 2009, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Post autor: KamilMxm »

Cześć,


dzisiaj dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania, w którym jednocześnie zostałem wezwany do przedłożenia aktualnego orzeczenia psychologicznego potwierdzającego, że nie należę do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 2 i 4 uobia. Trochę skonsternowany dzwonię do WPA zapytać o co im chodzi, skoro składałem wszystkie papiery w tym orzeczenia z przychodni na Langiewicza w Rzeszowie razem z wnioskiem. Pan powiedział, że nie było tego orzeczenia w mailu i nie mają go w aktach i mam je dosłać na maila.

Wysłałem więc orzeczenie lekarskie stwierdzające, że nie należę do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 2 i 4, ponieważ na moim orzeczeniu psychologicznym jest wyraźnie napisane, że nie należę do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 3 uobia więc stwierdziłem, że jednak chodziło im o orzeczenie lekarskie.

Nie dało mi to jednak spokoju, więc sprawdziłem aktualnie obowiązujące wzory tych orzeczeń. I trochę fakap, bo w rozporządzeniu ministra zdrowia wzór orzeczenia psychologicznego wygląda tak:

ORZECZENIE PSYCHOLOGICZNE nr

Na podstawie badania psychologicznego przeprowadzonego zgodnie z art. 15a ust. 1, 3 i 4
w związku z art. 15g ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2019 r.
poz. 284 i 1214)

stwierdzam, że:

1) nie należy do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 2 i 4 ustawy z dnia 21 maja
1999 r. o broni i amunicji i może dysponować bronią*);



W rozporządzeniu wzór orzeczenia lekarskiego jest identyczny jak orzeczenie które otrzymałem. Różni się tylko to orzeczenie psychologiczne... Dzwoniłem na Langiewicza, mówili że wystawiają te orzeczenia psychologiczne dokładnie takie, jak otrzymałem od zawsze, taki dokument generuje im się w systemie.

Wiem, że dużo osób z forum załatwiało badania na Langiewicza. Stąd moje pytanie - jakie orzeczenia psychologiczne Wy dostawaliście ? WPA nie czepiało się o to, że macie napisane art. 15 ust. 1 pkt 3 zamiast art. 15 ust. 1 pkt 2 i 4 ? Jakie orzeczenia wystawiali Wam psychologowie z innych miejsc ?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Post autor: Mumin_ »

KamilMxm pisze: 08 kwietnia 2021, 13:39Dzwoniłem na Langiewicza, mówili że wystawiają te orzeczenia psychologiczne dokładnie takie, jak otrzymałem od zawsze, taki dokument generuje im się w systemie.
No to masz odpowiedź. Orzeczenia według aktualnie obowiązujących wzorów są wystawiane od 14 stycznia 2020 a nie "od zawsze":
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet ... 0200000045
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
KamilMxm
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 14 listopada 2009, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Post autor: KamilMxm »

Dzięki za link. Mocny argument w rozmowie z WPA że moje orzeczenia są w porządku.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Post autor: Cezary73 »

Jeżeli orzeczenie jest od lekarza z listy WPA:

http://wpa.policja.waw.pl/wpa/bron/wyka ... y-i-psycho

A przypuszczam ze tak. To niech WPA wnika czemu lekarz dał inny druk niż jest w ich zainteresowaniu.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z orzeczeniem psychologicznym - WPA Rzeszów

Post autor: nzpetter »

@Cezary73

Otóż się mylisz. Za zgodność wzoru z wnioskiem odpowiada wnioskodawca.

Ja miałem identyczną sytuację - psycholog korzystała ze starego wzoru, z którego skserowała tylko pierwszą stronę bez pouczenia na odwrocie. Ponadto zamiast skreślić nieprawidłową odpowiedź zgodnie z pouczeniem, podkreśliła poprawną odpowiedź.

WPA Gdańsk zakwestionowało to orzeczenie, dali mi tydzień na dosłanie poprawnego wzoru - dokument zgodny z ostatnim rozporządzeniem, obustronnie skserowany oraz niewłaściwa odpowiedź przekreślona tak jak to jest w pouczeniu na odwrocie. Dopiero wtedy zaakceptowali i ruszyła machina.

Generalnie wydawałoby się że lekarze którzy robią to ileś lat powinni śledzić zmieniające się przepisy, ale czasami się okazuje że najlepiej pilnuje właściciel.

Pzdr ;]
-----------------------------------------
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”