Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: KG92RS »

9mm PAK jest traktowana jako broń gazowa, a nie hukowa (teraz - co będzie w nowej ubojce -> zobaczymy...). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w pozwoleniu kolekcjonerskim ograniczyć się tylko do broni gazowej. Egzamin praktyczny będzie łatwiejszy :)

KG92RS

Post autor: KG92RS »

Szlak.by.to pisze:
22 maja 2020, 01:14
poza tym Kim jesteś jeden z drugim skoro słowo policjanta znaczy więcej niż ustawa i prawo!!!
Odpowiem to, co już Ci tu powiedziano: przeczytaj te przepisy i postaraj się je zrozumieć... Wtedy zobaczysz, że są napisane tak niejasno, że każdy może je po swojemu interpretować. Owe interpretacje mogą być wzajemnie sprzeczne, ale każda będzie zgodna z ustawą. Wiesz, gdzie jest problem? W definicji kalibru. W Ustawie o Broni i Amunicji nie ma definicji tego pojęcia. Jest w Polskie Normie PN-V-01016 i brzmi tak:
- - - -
2.3.58
kaliber broni strzeleckiej
kaliber
najmniejsza średnica części prowadzącej przewodu lufy broni strzeleckiej (2.3.47) wyrażona w milimetrach lub w calach
- - - -

Są dwa problemy: ustawa nie powołuje się na tę normę, a bez tego norma nie jest częścią prawa (tak to działa). A nawet gdyby, to co to jest "część prowadząca" w przypadku lufy przez którą nie przelatuje żaden pocisk i nie ma czego prowadzić? Będziesz udowadniał w sądzie, że huk da się prowadzić? Albo gazy? Życzę powodzenia.

Jest jeszcze jeden problem: w obowiązującej od zeszłego roku nowej wersji ustawy "koncesyjnej" jest definicja kalibru (przytoczyłem kilka postów wcześniej), która w zasadzie "załatwia" sprawę, ponieważ wg niej, dla 9mm PAK, kaliber to 9mm - i byłby taki nawet wtedy, gdyby lufa była zaślepiona... A 9mm to więcej, niż 6mm... I tyle -> bo mimo tego, że w ubojce definicji nie ma, to każdy sąd powoła się na ustawę "koncescyjną" - bo stwierdzi, że na coś musi.

Zatem, jeśli masz taką zabawkę "ze starych czasów", to ją skutecznie wyrzuć, zamiast starać się narzucić wszystkim swoją "wizję rzeczywistości". Szkoda ryzykować - bo w razie "W" odpowiesz, jak za Glocka.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny

Post autor: Leśny Dziadek »

Szlak.by.to pisze:
22 maja 2020, 01:14
to jest zatrważające!!! co się tu od Janie Pawala!
Tak, tak, najlepiej krzyczeć... To ja o Policji spokojniej niż kolega, który pisał o prysznicu: "powiedz to policjantowi" dotyczy wizyty o szóstej rano z nakazem prokuratorskim, powiedz to ekipie, która:

opcja a: grzecznie poprosi o tej szóstej o wydanie zakupionej na OLX, czy innym portalu, czy u "legalnego" sprzedawcy broni alarmowej i grzecznie z tą bronią wyjdzie, jak im wydasz
opcja b: przewali Ci chatę od góry do dołu, a ciebie zglebi i skuje, jak będziesz im od samego wejścia "odjaniapawlał" i jak będziesz taki odważny jak tu przed klawiaturą. I też grzecznie wyjdzie z tą "broniom" (i pewnie jakimś zapomnianym nabojem do KBKSu, hehehe)
I tak, mają do tego prawo, bo mamy nieprecyzyjne prawo i policyjno/prokuratorskie statystyki, które ładnie się podkręca takimi "przestępstwami". Policjant wykonuje polecenia przełożonych, tylko tyle (i aż tyle), i trudno mieć do niego o to pretensje. Pewnie potem prokurator umorzy, lub sąd Cię uniewinni, ale po co to wszytsko?

Po prostu ludzie tutaj próbują Ci grzecznie wytłumaczyć, że mieszasz ustawy, mylisz pojęcia, prezentujesz myślenie życzeniowo - roszczeniowe, a Ty się w odpowiedzi ciskasz jak piskorz.
Ja se zrobiłem parę lat temu pozwolenie kolekcjonerskie, bylo lekko, łatwo i przyjemnie. Poczytałem ustaw i rozporządzeń, wiedza się poszerzyła, nie klepałem o "jakiejś ustawie która chyba weszła" I w ramach tego pozwolenia mam skolekcjonowaną gazówkę P-64, gazówkę P-83, więc broń "hukową" także można legalnie posiadać. Ende!

Dariusz DC
Moderator
Moderator

Post autor: Dariusz DC »

! Message z: Dariusz DC
Wycieczki osobiste usunąłem - jeżeli jeszcze raz je zobaczę to Szlag.by.to dostanie urlop od forum
DC jeszcze nie 9

Dino1984

Post autor: Dino1984 »

.177, 22LR, .223, .308, 9 mm, 12 ga
ZKS Warszawa
"Ubi concordia, ibi victoria"

Awatar użytkownika
juby

Post autor: juby »

Post autor: Dino1984 » 17 paź 2020, o 13:55

https://kryminalki.pl/policja-jednoczes ... -z-bronia

i kolejny sukces Policji w walce z bandytyzmem zorganizowanym :) :) :)
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”