Broń klubowa a zawody

Moderator: Moderatorzy WBP

mustang88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 11 października 2017, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Broń klubowa a zawody

Post autor: mustang88 »

Czytałem temat o dopuszczeniu do posiadania broni i w sumie dalej wprost nie wiem
1, czy jako klubowicz nie zatrudniony przez klub mogę legalnie pożyczyć broń z klubu jadąc na zawody . ? Mam pozwolenie i mam dopuszczenie .
2.Czy potrzebna jest jakaś specjalna umowa aby tą broń wypożyczyć ? Czy wystarczy na słowo?
3. Rozumiem że ammo mogę wziąć z klubu i z niej korzystać a jak chciałbym kupić nową ammo to na klub ?
4. Czy mogę broń pobrać dzień wcześniej i trzymać na noc u siebie w sejfie ?
5. Jak jadę dalej na zawody i jestem tam 2 dni to rozumiem że broń trzymam przy du*** ?

Tak na marginesie wiem że trzeba mieć przy sobie legitke dopuszczenia i świadectwo broni
Ostatnio zmieniony 07 marca 2018, 20:15 przez mustang88, łącznie zmieniany 2 razy.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: TeGies »

Nie jestem ekspertem, ktoś mnie pewnie poprawi w razie potrzeby.
Zakładając że masz dopuszczenie:
1. Tak
2. Nie konieczna pisemna. Masz świadectwo broni to w porządku.
3. Tutaj nie mam pewności. Wydaje się że na posiadane świadectwo broni powinieneś kupić, ale po oddaniu broni nie możesz mieć ammo w kalibrze nie wpisanym w książeczkę.
4. Tak
5. Tak jak z bronią którą masz w książeczce.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: woytas »

Na większość pytań powinieneś uzyskać odpowiedzi w klubie - pewnie ma regulamin wypożyczenia broni. Amunicję kupisz na świadectwo, broń wypożyczasz z wpisem do książki ewidencji broni. Broń przechowujesz tak jak własną - czyli S1
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: FranekDolas »

Jeśli ktoś ci sprzeda amunicję na świadectwo to ta amunicja musi zostać przyjęta na magazynie broni w którym ta broń jest przechowywana.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Paweł L.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 454
Rejestracja: 24 lutego 2005, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Ziębice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: Paweł L. »

Aby kupić amunicję na "na świadectwo broni" należy mieć do niego zamówienie podmiotu będącego właścicielem broni. Tako rzecze UoBiA.
W zamówieniu dobrze jeżeli będzie wskazana osoba do odbioru legitymująca się dopuszczeniem wraz z jej numerem dowodu osobistego. Gdy to wszystko będziesz miał powinieneś kupić amunicję bez problemu.
Gdy z magazynu wziąłeś np. 100szt ( wystrzelałeś ) i odkupiłeś 100szt to książce ewidencji amunicji w rubryce wydano masz wpisane 100szt. Odkupione 100 szt. wpisujesz w rubryce "Zwrócono ..". Tak jest najprościej.
Można też po rozpisaniu pobranych z magazynu 100 szt. nie wpisywać odkupionej amunicji jako zwrotu ale wprowadzić ją na podstawie zamówienia i otrzymanej w sklepie faktury do książki w rubryce podstawa nabycia amunicji.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 marca 2018, 15:36 przez Paweł L., łącznie zmieniany 1 raz.
"nie chcieliśta sierpa i młota - to mota "
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: FranekDolas »

Do zakupu potrzebne jest świadectwo broni, legitymacja osoby dopuszczonej do posiadania broni i dowód osobisty. Nie ma mowy o "podkładaniu" amunicji itp. chyba że magazynier prosi się o kłopoty. I tak jak napisałem każda amunicja kupiona na świadectwo musi zostać wprowadzona na magazyn czyli wpisana do ewidencji posiadanej amunicji oraz dokument zakupu musi być w magazynie. Najprościej poprosić kogoś kto ma ten kaliber o zakup odpowiedniej ilości przy okazji i już. Wystrzelać, zdać broń i już. Wyczyszczoną...
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Paweł L.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 454
Rejestracja: 24 lutego 2005, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Ziębice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: Paweł L. »

ad FranekDolas

Art. 14. Amunicję można nabywać na podstawie legitymacji posiadacza broni lub świadectwa broni, wyłącznie dla tej broni, która jest określona w legitymacji albo na podstawie świadectwa broni i pisemnego zamówienia podmiotu uprawnionego do nabycia amunicji

Od kiedy ten artykuł nie obowiązuje?
Książka ewidencji amunicji mówi o stanach i obrocie amunicją w magazynie.
Gdy biorę broń z magazynu i w drodze na strzelnicę kupuję na świadectwo i podkreślam zamówienie amunicję w sklepie a następnie ją wystrzeliwuję na strzelnicy to w książce ewidencji amunicji tej operacji nie wpisuję (amunicji nigdy nie było w moim magazynie).
Kopię zamówienia (oryginał został w sklepie) podpinam pod fakturę zakupu amunicji i ląduje to w księgowości jako koszt.

Podlegamy pod to samo WPA i przy kontrolach nigdy nie mieli zastrzeżeń.
Można wpisywać wszystko , papier jest cierpliwy, tylko po co jeżeli nie masz takiego obowiązku.


pozdrawiam

P.S.
"Podmiot uprawniony do nabycia amunicji" to to co jest wpisane na drugiej stronie Świadectwa broni po: "Broń znajduje się w posiadaniu".
Ostatnio zmieniony 10 marca 2018, 21:31 przez Paweł L., łącznie zmieniany 3 razy.
"nie chcieliśta sierpa i młota - to mota "
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: FranekDolas »

Prowadzę magazyn, piszę jak jest. Żadnych zamówień nie muszę uskuteczniać. Kupuję u różnych sprzedawców i czasem żądają tylko świadectwa jak to nie pierwszy raz a czasem kompletu dokumentów ale nigdy nie chcieli pisemnego zamówienia. Zresztą rzadko się zdarza żeby ktoś w moim klubie pobierał prywatnie dla siebie broń bo jak ma dopuszczenie to i pozwolenie i przeważnie własną broń więc mam małe doświadczenie i mogę się mylić ale dmucham na zimne i dzięki temu kontrole odbywają się w miłej atmosferze wzajemnego zrozumienia.


P.s. Z ciekawości sprawdzę jak będę we Wrocławiu w WPA co tam w SUFO o tym sądzą.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2018, 23:44 przez FranekDolas, łącznie zmieniany 2 razy.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Paweł L.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 454
Rejestracja: 24 lutego 2005, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Ziębice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: Paweł L. »

Czyli jak zwykle . Prawo swoje a życie swoje.
Na Teatralnej sprawy nie ruszaj bo mogą się obudzić.
Magazyn broni do celów szkoleniowych mam od 2003r. Tam gdzie kupuję przyzwyczaili się do zamówień. Też byli zdziwieni.

pozdrawiam
Paweł
P.S.
Dopisek o zamówieniu podmiotu uprawnionego do nabycia amunicji wprowadzono przy którejś nowelizacji UoBiA . Poprzednio bywało, że pobierano broń z magazynu i ze świadectwem do sklepu po amunicję. Po nowelizacji właściciel broni miał te zakupy kontrolować.
Gdy się spotkamy któregoś dnia to opowiem Ci jak to drzewiej bywało gdy w prawie każdej szkole był magazyn broni, w zakładach pracy koła LOK a w każdym powiecie jak nie było strzelnicy z prawdziwego zdarzenia to były miejsca, gdzie strzelano, odbywały się zawody i nikomu to nie przeszkadzało, np.w Wałbrzychu na zajęciach z PO w szkole średniej chodziliśmy strzelać pod pobliską hałdę.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2018, 11:24 przez Paweł L., łącznie zmieniany 1 raz.
"nie chcieliśta sierpa i młota - to mota "
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: FranekDolas »

My w Jeleniej Górze braliśmy Radomki na ramię na pasach, wsiadaliśmy w czerwony i jechaliśmy do budowlanki postrzelać bo mieli strzelnicę pod boiskiem. Dawniej w elektroniku była strzelnica odkryta na żywioł. Wąwóz płyciutki, jakieś wały może na 1,5m i tunele z opon ale jak tam przyszedłem w 1988r. to już nie wolno było.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
wewior
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 września 2016, 08:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: wewior »

Odkopię trochę temat, ale z innej strony:
Broń klubową mogę na świadectwo wziąć z klubu wraz z amunicją.
Czy mogę wziąć samą amunicję?
Mam od niedawna swoją broń w odpowiednim kalibrze, ale jeszcze nie dostałem książeczki z wpisem z tą bronią. Wolę więc strzelać ze swojej broni, jednak amunicję wziąć klubową jak zwykle.
Pytanie czy nie będzie z tym problemu?
Trochę bez sensu wypożyczać broń.

Wszystko ok gdybym od razu po wzięciu z klubu wystrzelał, ale potrzebuję amunicję wziąć wcześniej i przechować u siebie ze 2 dni do zawodów (oczywiście w S1).
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Broń klubowa a zawody

Post autor: Ślubek »

Książeczkę z wpisem otrzymałem w momencie rejestracji pierwszego pistoletu, ale jeśli Twój WPA jeszcze tego nie zrobił, to dowodem prawa do posiadania broni i amunicji jest faktura zakupu wraz z pozwoleniem na broń. Faktura oczywiście musi być zgodna z pozwoleniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”