Prywatna strzelnica- kilka pytań

Moderator: Moderatorzy WBP

norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

tomajk pisze:Jakiż to obiektów wymagali od Ciebie by zatwierdzić regulamin?
Gaśnicy? Kubłów na sortowanie odpadów? Apteczki? Wychodka?
Stanowiska strzeleckiego, punktu sanitarnego wyposażonego w apteczkę, gaśnicę , wodę bieżącą, oświetlenie, tablice informacyjna z zamieszczonym regulaminem tel itd.... ,oznacznia dróg ewakuacyjnych
D-Q pisze:cześć
norbik mógłbyś bardziej przybliżyć kwestię '' dopuszczenia strzelnicy do użytkowania'' tzn komisja -wiedza-umiejętności .
ostatnio rozmawiałem z Leśnym Dziadkiem który twierdził że w/w ''dopuszczenie...'' nie jest wymagane bo nie ma prawnie umocowanej instytucji by je wydać.
Jestem w trakcie pozyskiwania terenu pod strzelnicę i każda informacja nt. uruchomienia strzelnicy jest dla mnie cenna.
Leśny Dziadek mówi prawdę dopuszczenie ani atest nie jest wymagany prawem ale jak urzędnik chce i SKO podtrzymuje jego decyzje to może warto mu taki atest przedstawić bo udowodnić swoją rację jest bardzo ciężko.Komisja z wiedzą -umiejetnosciami to taki skrót myślowy to tak samo jak z instruktorem strzelectwa którym może zostać każdy z odpowiednia wiedza , umiejętnościami i wykształceniem średnim podobnie z tą komisją jest : :-D Ustawa nie wyznacza kto daje atest wiec kto może go dać???
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Danio85 »

Witam wszystkich. Mam pytanie do kogos kto juz ma "swoja" prywatna strzelnice np.rekreacyjna. pytanie o działkę bo mam wolne 10 hektarów ktore sąsiad obrabia czasami. Czy działka rolna musi zostac przekształcona na budowlana zeby zrobic strzelnice rekreacyjna? Chciałbym zrobic 2x25 metrów i 1x50 metrów. Ewentualnie 3x25 metrów. Tyle z pomysłów. Ale nie chce zadnych budynków. Tylko wały i nad wałami kulochwyty. Po wykopaniu stawu zostało mi tak na oko okolo 1500 tyś m3 ziemi ktora bym usypał te wały. Ziemi na wały mam jeszcze z innej budowy. Od czego zaczac? Do gmimy chodziłem ale ostatnie wybory wójt przegrał. Teraz jest nowy. W połowie grudnia sie.wybieram na rozmowe. Zobaczymy. Jak ktos cos moze podpowiedziec to prosze bardzo.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

W teorii nie potrzebujesz odralniać bo nie bedziesz wykonywał zadnych prac budowlanych. Prace budowlna są wykonywane jeśli używasz materiłów budowlanych a przemieszczanie ziemi w granicach działki to nie prace budowlane. Zacznij od podania o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy najlepej wzorcowego, dołacz akt własnosci i czekaj co bedzie dalej jak chcesz pomocy w papierach to pisz na PW
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2018, 19:53 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Danio85 »

Witam. Dziekuje Norbik. Tak planuje ... gmina i podanie. Ale po zmianie wojta jak byłem ostatnim razem w gminie to umowiłem sie na 14 grudnia. Po prostu do 13.12 mam wyjazdy od rana do wieczora i mi nie po drodze. Nie całe 3 tyg przeczekam. Po wizycie odezwe sie co z czym.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Piotr_JG »

Odrolnienie do dodatkowe komplikacje i późniejsze koszty. Nie daj sie w to wrobic. Jak by się urzednicy upierali to przymomnij im, że odrolnienie to min. 3000 m kw. a Ty ni chu chu nie chcesz takiej olbrzymiej strzelnicy :wink: I właściwie to strzelasz sporadycznie a przestrzeń miedzy wałami to łąka (wszak trawę będziesz kosił), więc odrolnic możesz tylko stanowiska strzeleckie...
Piotr
zdunek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 31 maja 2012, 06:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: zdunek »

A jaki masz rodzaj użytków na tej działce ? (klasa ziemi)
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: D-Q »

cześć
faktyczne odrolnienie działki następuje w momencie rozpoczęcia budowy ale musisz pamiętać że prace niwelacyjne lub zwałowanie ziemi na kulochwyty wymaga zgłoszenia do gminy /starostwa . im słabsza klasa ziemi tym łatwiej uzyskać zgodę na jakiekolwiek prace ziemne.
norbik prace budowlane zaczynają się od niwelacji terenu - więc zgłoszenie prac ziemnych do gminy/starostwa to minimum.
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Danio85 »

Witam. Na części gdzie miały by być 2-3 stanowiska (opcia 2 stanowiska wystarczy, 3-4 metry + wał) , działka jest jako nieużytek a stanowisko na 50m na upartego mieści się na granicy działki. Ewentualnie na działce obok to ziemia jest 5 i 6 klasa. Zobacze jak wypadnie rozmowa z nowym wójtem.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Danio85 »

Jakąś fotke wrzuce jak ogarne temat
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

D-Q pisze:cześć
faktyczne odrolnienie działki następuje w momencie rozpoczęcia budowy ale musisz pamiętać że prace niwelacyjne lub zwałowanie ziemi na kulochwyty wymaga zgłoszenia do gminy /starostwa . im słabsza klasa ziemi tym łatwiej uzyskać zgodę na jakiekolwiek prace ziemne.
norbik prace budowlane zaczynają się od niwelacji terenu - więc zgłoszenie prac ziemnych do gminy/starostwa to minimum.
Nie wprowadzaj ludzi w bład i nie szerz nie prawdziwych informacji które mogą łatwo spowodać problemy w uzyskaniu zatwierdzenia regulaminu.
Przykładowo Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 5 listopada 2003 r. (sygn. akt IV SA 1131/2002) stwierdził:

„Niwelacja terenu, wyrównanie poziomu gruntu czy też jego podwyższenie nie stanowią robót budowlanych, które podlegają regulacji prawa budowlanego. Mogą natomiast być przedmiotem oceny w postępowaniu dotyczącym naruszania stosunków wodnych. Kwestie te reguluje obecnie art. 29 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne”.
Powołujmy się zwłąszcza tu na korzystne dla nas wyroki!!!!!!!
D-Q
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2018, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: D-Q »

cześć
norbik - nie wprowadzam w błąd a tym bardziej nie szerzę nie prawdziwych informacji .pamiętaj że w naszym prawodawstwie nie obowiązują precedensy i powołanie się na rzeczony wyrok nie da gwarancji przychylnego wyroku na innej sali sądowej. Poza tym trzeba oddzielić zatwierdzenie regulaminu strzelnicy od wykonania prac ziemnych robisz to w różnych urzędach .Zgłoszenie niwelacji do miejscowego Wydziału Architektury jest nadal zgłoszeniem, nie prosisz o zgodę czy pozwolenie tylko informujesz miejscowy urząd o pracach na swojej działce.ot wszystko
norbik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 23:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: norbik »

D-Q pisze:cześć
norbik - nie wprowadzam w błąd a tym bardziej nie szerzę nie prawdziwych informacji .pamiętaj że w naszym prawodawstwie nie obowiązują precedensy i powołanie się na rzeczony wyrok nie da gwarancji przychylnego wyroku na innej sali sądowej. Poza tym trzeba oddzielić zatwierdzenie regulaminu strzelnicy od wykonania prac ziemnych robisz to w różnych urzędach .Zgłoszenie niwelacji do miejscowego Wydziału Architektury jest nadal zgłoszeniem, nie prosisz o zgodę czy pozwolenie tylko informujesz miejscowy urząd o pracach na swojej działce.ot wszystko
Jeżeli nie prowadziłeś choć jednego "trudnego" zatwierdzenia regulaminu to nie masz pojecia co urzednicy mogą wymagać. Moze przeczytać ambitny urzędnik Twój post tutaj i 2 lata udowadniania że nie jest się wielbłądem.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2018, 19:48 przez norbik, łącznie zmieniany 1 raz.
Asis85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 06 września 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Asis85 »

Pytanko, załóżmy, że mam strzelnicę na działce 1ha. Czy zakładając działalność gospodarczą pod prowadzenie strzelectwa rekreacyjnego odpłatnego podatek od gruntu będę płacił od całego 1ha czy tylko od długościxszerokość osi, jak to wygląda? U mnie w gminie podatek gruntowy z tytułu działalności gospodarczej to 0,90 gr. Czyli wychodziło by 9000 zł w rok + pozostałe koszty(podatki, ZUS). Toż to w małej miejscowości koszta nie do przeszkoczenia a fajnie było ab strzelcy okoliczni mogli pomóc mi w utrzymaniu takiej strzelnicy. Jak do tego mają się stowarzyszenia na prywatnym terenie (strzelnicy) pobierające jak by nie było pieniądz za szkolenia etc na strzelnic, płacą podatek taki ?
p-83, , mag-98, cz-85c, tantal, toz-17 22lr
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: oscyp »

są i tacy co działalność prowadzą jedynie na stanowiskach strzeleckich + ew. kulochwycie, a grunt pomiędzy się do tego nie wlicza - ale to zależy jaką masz siłę przebicia i jaka jest wola do dogadania się z drugiej strony
Asis85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 06 września 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prywatna strzelnica- kilka pytań

Post autor: Asis85 »

oscyp pisze:są i tacy co działalność prowadzą jedynie na stanowiskach strzeleckich + ew. kulochwycie, a grunt pomiędzy się do tego nie wlicza - ale to zależy jaką masz siłę przebicia i jaka jest wola do dogadania się z drugiej strony
Rozumiem, że to raczej wyjątki sporadyczne są.
p-83, , mag-98, cz-85c, tantal, toz-17 22lr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”