Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Moderator: Moderatorzy WBP

cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: cezarycezary »

Larpak ..może ja poprostu niefartowny jestem :-D albo inne UC podchodzą do temetu inaczej, pozdro dla Celników z Warszawy przy Puławskiej :)
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: geminix »

Nie wiem jakie są kryteria. Kumpel jakiś miesiąc temu (jeszcze przed RODO srodo) kupował na brownells-ie magi dla całego klubu (dobrze ponad 20 sztuk) i nawet weszły do Zabrza (tam podobno clą), ale jeden telefon wyjaśniający puścił paczkę dalej. Wyglądało to mniej więcej tak:
- "bry, ja w sprawie paczki nr xxxx z USA"
- "a co tam jest"
- "magazynki do AR15"
- "ostre?"
- "tak"
- "dobra, jutro wyjdzie"
bez cła, vat i innych kocopołów.
Dużo chyba zależy od szczęścia i "dnia" pocztowca.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

geminix pisze:Kumpel jakiś miesiąc temu (jeszcze przed RODO srodo) kupował na brownells-ie magi dla całego klubu (dobrze ponad 20 sztuk) i nawet weszły do Zabrza (tam podobno clą),
Tamte też wchodziły do Zabrza i nawet telefonu nie było, wszystko szło bez niczego.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Shooter7 »

Ja wlasnie dzisiaj dostalem powiadomienie ( zamowilem kompletny lower ), ze Brownells.de stwierdzil wplyw kasy na Konto i zamowienie nabralo mocy.

Ciekawe ile bede czekal, bo zza wielkiej sadzawki idzie. :)

:wink:
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: KudrigY »

Przesyłki z Zahal pocztowcy z Wawy (z Łączyn oczywiście...) mają chyba na jakiejś specjalnej liście - 3 razu coś zamawiałem, i za każdym razem paczka była blokowana, i musiałem wysyłać fvat i udowadniać, że to nieistotne części. Dobre przynajmniej to, że można emailem, i ku mojego zdziwieniu, tylko raz doliczono vat/cło (ogólnie była dopłata) - tak więc trochę losowo.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: salve76 »

Panowie i Panie.
I Wy i ja wiemy że ten news to żadna afera, że wszystko jest zgodne z prawem/legalne.
Ale wcześniej w tym samym miejscu ujawniono próbę przesłania amunicji do rewolweru (pytanie jaka jest prawda- może to też były kule ołowiane do CP ? ;laughing: ).
A teraz może któryś z celników chciał dostać te 100zł za news i zadzwonił do RMF na gorąca linia?
I jest gorący news: "przemyt" części broni z USA do Polski, specjalista (nie biegły?) określi do jakiej broni są to części.....
I tak jak zawsze: RMF nie poda w newsach że ta cała akcja była niepotrzebna - bo to się nie sprzeda, bo to mogłoby podważyć ich wiarygodność. A oni przecież powtarzają za źródłem. (a komentarze po zalogowaniu się przez FB - to nieporozumienie).
Miłego wieczoru.
k.obrzud@tvn.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: k.obrzud@tvn.pl »

salve76 pisze:
A teraz może któryś z celników chciał dostać te 100zł za news i zadzwonił do RMF na gorąca linia?
I jest gorący news: "przemyt" części broni z USA do Polski, specjalista (nie biegły?) określi do jakiej broni są to części.....
I tak jak zawsze: RMF nie poda w newsach że ta cała akcja była niepotrzebna - bo to się nie sprzeda,
A myślisz że ktoś poinformuje RMF że "sorry potrzebowałem 100zł więc wam naściemniałem", albo "nasz pracownik dla osiągnięcia korzyści majątkowej wam naściemniał"? Przecież ten przykładowy RMF w życiu się o tym nie dowie, bo wszyscy będą kryli wszystkich i zasłaniali się tajemnicą służbową. Nawet jeśli policja czy celnicy wykryją nieprawidłowości u siebie (a przecież niekoniecznie ktoś musi ich szukać), to na pewno nikt nie poleci z tym do mediów.
--
Pozdrawiam
Krzysiek
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Rutek007 »

Wiem, że to forum o broni, ale wydaje mi się, że facet z granatem co do sklepu wchodzi to ciekawostka całkiem niezła.... http://radioszczecin.pl/1,373362,mezczy ... z-granatem :651:
CZ P-09 :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

Funkcjonariusze zatrzymali w sklepie na placu Rodła awanturującego się mężczyznę. Jak powiedziała nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Anna Gembala, zatrzymany miał przy sobie granat.
Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co to był za pocisk i czy mógł eksplodować. Antyterroryści zabezpieczyli go i zabrali z miejsca zdarzenia.
To w końcu pocisk czy granat?
Nie wiadomo co miał, ale sensacja jest.

Może się okazać, że miał kawał żelastwa typu granat szkolny/treningowy lub jeszcze jakiś inny niegroźny wykopek.
Co innego po co go miał.

Od kiedy AT jeździ do granatów czy innych rzeczy znalezionych przy już zatrzymanych?
Czy też od kiedy AT jeździ do awanturujących się klientów sklepów spożywczych?
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: adnikauto »

LARPAK- granat, pocisk... no, przedmiot "wojskowy" mial za pazucha... :roll: :) szkoda czasu na dyskusje... :wink:

Z innej beczki:

Tragiczna śmierć antyterrorysty w Świnoujściu.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... iu/brpgdzz

Dziwna sprawa, "sam z siebie" "sie wzial" i wyskoczyl glowa na dol na bruk... :shock: :?:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
stalker77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 07 maja 2006, 15:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: stalker77 »

Shooter7 pisze:Ja wlasnie dzisiaj dostalem powiadomienie ( zamowilem kompletny lower ), ze Brownells.de stwierdzil wplyw kasy na Konto i zamowienie nabralo mocy.
Zapytam, potraktowali to jako zwykłą część czy robiłeś to na UZP ?
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LARPAK »

adnikauto pisze:LARPAK- granat, pocisk... no, przedmiot "wojskowy" mial za pazucha... :roll: :) szkoda czasu na dyskusje... :wink:
Czy ja wiem czy szkoda czasu na dyskusje.
Patrząc na wcześniejszy artykuł, gdzie u dziadka znaleziono rewolwer CP (nie wymagający zezwolenia), pistolet startowy START-1 (nie wymagający zezwolenia) i jakąś Berettę niby gazową (CO2, Green Gas lub ewentualnie 9 mm PAK) i niby dwa naboje gazowe (kartridże/naboje CO2 lub 9 mm PAK czy coś w tym stylu) bez podania konkretów.
Jeżeli okaże się to wiatrówką czy ASG na CO2 czy GG czyli sprzęt nie wymagający zezwolenia to jak tutaj mówić o rzetelnym dziennikarstwie.

Tego typu "fake news'y" powinny być piętnowane i nagłaśniane bo żadne media nie są w Polsce przychylne broni więc należy je w tym temacie dyskredytować.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Shooter7 »

LARPAK pisze: Może się okazać, że miał kawał żelastwa typu granat szkolny/treningowy lub jeszcze jakiś inny niegroźny wykopek.
Co innego po co go miał.
Mialem takiego znajomegoktory przed wywolaniem zadymy oswiadczal, ze zaraz wszuci im cos od czego zawleczki beda szukac :)
stalker77 pisze: Zapytam, potraktowali to jako zwykłą część czy robiłeś to na UZP ?
Lower traktowany jest jako czesc na ktora niewymagane jast jakiekolwiek zezwolenie, jedynie na upper te jest wymagane.

:wink:
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2018, 10:58 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Fokat »

W Berlinie zakaz posiadania JAKIEJKOLWIEK broni w metrze w weekendy
http://fakty.interia.pl/swiat/news-berl ... omments4-1

Przestępcy dziękują władzom Berlina za ułatwienia w robocie, żądają zakazu na cały tydzień ;laughing:
rafi2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2016, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: rafi2000 »

Jednocześnie ww. postulują bezwzględne zaostrzenie kar za łamanie przepisów dla praworządnych obywateli, żeby nikogo nie korciło by zabierać ze sobą jakąkolwiek broń do metra ;laughing: ;laughing:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”