Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: WPA Warszawa po nowemu

Postautor: RedSiedemosiem » 2017-06-14, 01:21

@PaRa09: data na pismie, bo decyzje z tego co piszesz wydadza Ci najwczesniej 22 lipca. Tu prosba z mojej strony, abys dolaczyl skan / fotografie tego pisma (zamazujac dane osobowe).
Chyba (podkreslam, ze chyba) bardzo starali sie, zeby jednak postepowanie uruchomic przed 1 czerwca i zmiana w KPA, a co za tym idzie isc w 'starym' trybie.
Jaka date masz na stemplu pocztowym?
ROMB, Braterstwo, KS Garda.

PaRa09
Status: Offline

Postautor: PaRa09 » 2017-06-14, 07:34

RedSiedemosiem pisze:@PaRa09: data na pismie, bo decyzje z tego co piszesz wydadza Ci najwczesniej 22 lipca. Tu prosba z mojej strony, abys dolaczyl skan / fotografie tego pisma (zamazujac dane osobowe).
Chyba (podkreslam, ze chyba) bardzo starali sie, zeby jednak postepowanie uruchomic przed 1 czerwca i zmiana w KPA, a co za tym idzie isc w 'starym' trybie.
Jaka date masz na stemplu pocztowym?

Chodziło mi o datę na piśmie - skrót myślowy
Pismo dołączę w wolnej chwili.
Data na stemplu pocztowym 07.06.2017

Jakie zmiany w KPA masz na myśli ?

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-06-14, 08:24

A to postępowania rozpoczęte przed czerwcem zmiany w prawie nie obowiązują? Przecież tam nie ma nic co by wstecz działało.

zim

Postautor: zim » 2017-06-14, 10:47

Jakie zmiany w KPA? Co się zmieniło z perspektywy procesu wydawania pozwoleń?
Peace through superior firepower.

Idaho

Postautor: Idaho » 2017-06-14, 10:55

Czy ktoś przerabiał składanie skargi na przewlekłość postępowania w WPA Warszawa? Jeśli tak, to do kogo adresowaliście pismo?
Pozdrawiam,
Łukasz

Idaho

Postautor: Idaho » 2017-06-14, 10:58

KG92RS pisze:Pytanie do praktyków: czy w WPA KSP istnieje jakiś super tajny algorytm, pozwalający się do nich dodzwonić? Dokładnie chodzi mi o tzw. "Zespół II". Jakaś kombinacja numeru telefonu/dnia tygodnia/pory dnia, ewentualnie zachmurzenia i/lub sumy opadów z poprzedniego miesiąca? Próbuję od tygodnia...

Tydzień temu dostałem informację, że pani obsługująca Zespół II jest na urlopie. Mam tylko nadzieję, że to urlop wypoczynkowy, bo jeśli macierzyński, to jeszcze chwilę przyjdzie poczekać na możliwość porozmawiania z WPA ;)
Pozdrawiam,
Łukasz

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-06-14, 11:23

Idaho pisze:Czy ktoś przerabiał składanie skargi na przewlekłość postępowania w WPA Warszawa? Jeśli tak, to do kogo adresowaliście pismo?

Do KGP możesz składać.

sowiq

Postautor: sowiq » 2017-06-19, 14:43

05.04.2017 - złożyłem wniosek
13.04.2017 - WPA wysłało do mnie pismo o rozpoczęciu postępowania i przedłużenia na 2 miesiące (dotarło jakoś po 20.)
26.04.2017 - wizyta dzielnicowego w miejscu zameldowania
28.04.2017 - zadzwoniłem do dzielnicowego w miejscu zamieszkania, bo za kilka dni wyjeżdżałem na długie wakacje (obyło się bez wizyty, załatwiliśmy wszystko przez telefon)
08.05.2017 - telefon z WPA z pytaniem o szczegóły zatrudnienia (informacja o prowadzeniu DG jakoś nie dotarła)
19.06.2017 - otrzymałem decyzję z WPA. Pismo datowane na 08.06.2017 (czyli obsuwka 3 dni wobec zadeklarowanego terminu)

Decyzja pozytywna - 6 sportowej + 10 kolekcjonerskiej 8-)

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-06-19, 15:10

sowiq pisze:Decyzja pozytywna - 6 sportowej + 10 kolekcjonerskiej 8-)

I oczywiście dopuszczenie, prawda? Nie złożyłbyś przecież w 2017 roku wniosku o same pozwolenia, bez dopuszczenia. To byłoby niezłe faux pas.

Jeśli nie złożyłeś, być może masz jeszcze czas. Sprawdź badania (są ważne 3 miesiące). Pewnie je robiłeś na początku kwietnia, więc powinny być ważne do lipca. Złóż szybko podanie i legitymuj się rozumem, godnością człowieka oraz dopuszczeniem do posiadania broni sportowej. Ciężko o te dwa pierwsze bez tego ostatniego w dzisiejszych czasach.

sowiq

Postautor: sowiq » 2017-06-19, 15:17

carambas pisze:
sowiq pisze:Decyzja pozytywna - 6 sportowej + 10 kolekcjonerskiej 8-)

I oczywiście dopuszczenie, prawda? Nie złożyłbyś przecież w 2017 roku wniosku o same pozwolenia, bez dopuszczenia. To byłoby niezłe faux pas.

Jeśli nie złożyłeś, być może masz jeszcze czas. Sprawdź badania (są ważne 3 miesiące). Pewnie je robiłeś na początku kwietnia, więc powinny być ważne do lipca. Złóż szybko podanie i legitymuj się rozumem, godnością człowieka oraz dopuszczeniem do posiadania broni sportowej. Ciężko o te dwa pierwsze bez tego ostatniego w dzisiejszych czasach.

Niestety, nie wnioskowałem o dopuszczenie. Przed składaniem wniosku stwierdziłem, że nie jest mi ono potrzebne. Jeśli nie zamierzam wypożyczać broni z klubu, to jak dużo straciłem?

Badania wygasły mi niecały tydzień temu - robione 15. marca.

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-06-19, 15:29

Straciłeś przede wszystkim możliwość wykorzystania dopuszczenia w przyszłości. Albo prowadzenia magazynu z bronią sportową.
Papiery są dożywotnie. Dziś nie chcesz pożyczać broni, jutro wejdzie jakaś dyrektywa UE i może się okazac, że ludzie z dopuszczeniami mogą np posiadać więcej broni lub inne rodzaje, lub mają obniżkę podatków dochodowych, ich głos w wyborach liczy się podwójnie, mają większe powodzenie u kobiet, etc. Albo jutro Twój kumpel wpadnie na pomysł otwarcia klubu sportowego i na gwałt będzie potrzebował magazyniera. Mógłbyś nim być (a prowadzenie klubu to fajna zabawa), ale niestety nie skorzystałeś ze swojej szansy. Nie wiadomo co czas przyniesie.
Skoro nic nie kosztuje, załatwiasz tym samym wnioskiem, jest dożywotne i może się przydać, to nierozsądnym jest nie skorzystać z możliwości.

Mam nadzieję, że dobrze zainwestowałeś zaoszczędzone 10 zł opłaty i zysk jaki z tego majątku wyciągniesz zrekompensuje Ci brak dopuszczenia.

Zacznę organizować tańsze zawody dla osób z dopuszczeniami, żeby się skończyło gadanie "dopuszczenie się nie przydaje". Zmotywowałeś mnie, rozpoczynam akcję "Cześć i chwała dopuszczeniom".
Ostatnio zmieniony 2017-06-19, 15:37 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.

sowiq

Postautor: sowiq » 2017-06-19, 15:40

Być może za mało siedzę na forum i za mało dyskutuję z innymi strzelcami, bo temat wydał mi się kompletnie nieistotny. Mea culpa. Mądry Polak po szkodzie ;)

Czy, poza kolejną rundą badań lekarskich, jest jakiś problem z wyrobieniem takiego dopuszczenia w przyszłości?

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-06-19, 15:46

Nie, możesz w każdej chwili je zrobić. Ale nowe badania są drogie (400-500 zł) i do tego zawsze istnieje ryzyko, że medycyna "poszła naprzód" i jednak posiadasz zaburzenie, które wcześniej nie istniało. Lub coś w tym guście. Częsta ekspozycja na lekarza orzecznika nie daje żadnych korzyści i polecam minimalizować styczność z instytucjami medycznymi w ogóle, a z orzecznikami szczególnie. Skoro uzdrawiają ludzi w ramach komisji ZUSu, to pewnie potrafią orzekać i w drugą stronę.

Niby nic się nie stało, bo zapewne byś dopuszczenia nie wykorzystał w najbliższych latach. Ale niesmak pozostał.

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2017-06-20, 12:25

Dziś otrzymałem pismo z WPA o wszczęciu postępowania, standard. Jednak była tam jeszcze jedna kartka, a na niej informacja, gdzie proszą o:
"dostarczenie dokumentów, wydanych/poświadczonych przez właściwe organizacje uzasadniających potrzebę posiadania wnioskowanej ilości broni palnej centralnego zapłonu tj. potwierdzających udział w zawodach strzeleckich wymagających użycia w/wym. jednostek broni."

Problem w tym, że dostarczyłem wykaz startów w zawodach, więc nie wiem o co chodzi...
HW 40

krajes86

Postautor: krajes86 » 2017-06-20, 12:31

Zadzwoń i im to uświadom.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”