Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Trzymam za Ciebie kciuki, w sumie niejedna osoba zdała ucząc się tylko z fiszek, które kiedyś tam opublikowałem (fiszek było dużo mniej i były dużo uboższe).
Mam nadzieję, że kurs się okaże wystarczający. Dzięki komentarzom użytkowników usunąłem kolejne 5-10 błędów w pytaniach. Liczę że jest ich coraz mniej i że da się nauczyć z testów na odpowiednim poziomie.

Daj znać jak Ci poszło i czy pytania były podobne do tych w kursie.

Jeśli ktoś jest na kursie na patent w swoim klubie, nadstawiajcie uszy. Być może PZSS wprowadzi jakieś zmiany odnośnie przepisów ISSF (te przepisy teraz się mocno pozmieniały / zmieniają) i warto by było wiedzieć przed faktem.
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Zinngiesser »

Zmienia sie wkrotce, bedzie o tym glosno. Przykladowo zniknie z konkurencji olimpijskich pistolet dowolny, a w to miejsce pojawia sie mixy w pneumatycznym (ilosc strzalow jeszcze nie okreslona). Bezsens, ale pneumatyk jest nieco dynamiczniejszy i cos dzieje sie w kadrze. Konkurencji prawdziwie dynamicznych (np. IPSC) nadal nie bedzie.
Obrazek
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: krajes86 »

Zdałem egzamin w tym pisemny 0 błędów. Wielu chłopaków korzystało z Twojej strony. Zrobiłeś mega robotę dla strzelectwa w Polsce. Gratuluję i dziękuję. Pytania takie bądź bardzo podobne jak w Twoich testach online.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dzięki za miłe słowa.

Odkąd strona patentstrzelecki.eu jest dostępna, znacząco wzrosła ilość osób, które zapisują się do Braterstwa. Tak z 2-3 razy więcej osób dziennie się zapisuje. Niespecjalnie to przewidziałem (choć dziś wydaje się to oczywiste), ale z perspektywy czasu warto było zrobić ten projekt choćby dla reklamy stowarzyszenia.

Piszę o tym, żeby wszyscy potencjalni ludzie zainteresowani tego typu działaniem wiedzieli, że warto. Akurat KS Amator to jest inicjatywa nienastawiona na zysk, ale jeśli ktoś chciałby zarabiać pieniądze na strzelectwie, to właśnie tak bym widział idealną reklamę -- coś co generuje wartość.
Oczywiście byłoby lepiej, gdyby było to nastawione na długi termin. Ogólnodostępna informacja, pozbawiona reklam i blokad, która wyróżnia się jakością na tle konkurencji.

Uważam, że sklepy z bronią powinny finansować podobne działania. Darmowe zawody, darmowe kursy, dni zapoznawcze na strzelnicy, ułatwianie formalności, źródła wiedzy. Być może rynek jest nieco zbyt rozczłonkowany wśród małych podmiotów na takie ruchy. Szkoda, bo samodzielne kreowanie rynku poprzez poszerzanie dostępu do broni jest bardzo łatwe i kosztuje naprawdę grosze na osobę.

Uderzające jest to, że nie ma jeszcze klubu sportowego przyklejonego do sklepu z bronią, który oferowałby utrzymanie pozwolenia sportowego bez kosztów. Z perspektywy krótkiego czasu jaki spędziłem w środowisku, będąc świadomym ilości potencjalnych klientów, wydaje mi się to zaskakujące.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: krajes86 »

Czekam na kwity z PZSS i tez zasilę stowarzyszenie :-)
Darek65
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 25 lipca 2014, 22:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Darek65 »

Mi tam nic nie działa. Klikam w "ptaszka" lub "iks" i nic. Na górze tylko info żeby kliknąć to pojawi się pytanie.
Mogę klikać ile wlezie i nic.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: krajes86 »

Zmień przeglądarkę na początek.
Darek65
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 25 lipca 2014, 22:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Darek65 »

Ze względu na bezpieczeństwo używam tylko Firefoxa

Obrazek

Obrazek


mogę we wszystko klikać i żadnej reakcji.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2017, 19:48 przez Darek65, łącznie zmieniany 1 raz.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: krajes86 »

Masz Jave nowa zainstalowaną? Chrome tez firefoxowi nie odbiega, używam ich na zmianę.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Ghostdog »

krajes86 pisze:Masz Jave nowa zainstalowaną? Chrome tez firefoxowi nie odbiega, używam ich na zmianę.
Tylko błagam, nie zaczynajcie tematu bezpieczeństwa przeglądarek, bo prawie na pewno ( statystycznie ) nie macie odpowiedniej wiedzy, żeby to jakkolwiek zweryfikować.

Co ma java do tego ? I kto jeszcze instaluje w przeglądarce wtyczkę do javy ?
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Java nie jest potrzebna. Funkcjonalność jest oparta na bardzo prostym skrypcie Javascript. Po screenach widzę, że kolega ma zainstalowanego NoScripta (wtyczkę blokującą wykonywanie Javascriptu). Dawno nie używałem NoScripta, ale wydaje mi się, że u Ciebie jest włączony.

Masz dosyć dużo wtyczek, które mają na celu dbać o prywatność. To bardzo dobrze, ale czasami mogą one blokować podstawową funkcjonalność strony, z czym zapewne się spotkałeś wielokrotnie. Ja odinstalowałem NoScripta właśnie z tego powodu, przy każdej stronie trzeba było go odblokować albo nic nie działało jak powinno.

Zapewne jak byś wyłączył blokowanie, wszystko by zadziałało. Po wyglądzie screenów (masz napis "inicjuję..." na dole, który znika gdy tylko funkcjonalność się uruchomi) wnioskuję, że coś zatrzymało działanie tych skryptów.
Awatar użytkownika
Noneskill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 lipca 2016, 20:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Grudziądz City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: Noneskill »

Jestem pod wrażenie kawał dobrej roboty,bardzo fajne komentarze do ustaw,brakowało takiej strony .Na pewno kolejni strzelcy będą mieli dużo łatwiej .Sam teraz widzę jakie błędy popełniłem i w tym roku dodatkowe koszta a można było tę kaskę na przyjemności przeznaczyć.Oby tak dalej.
Demokracja ,władza ignorantów wybranych przez głupców.................../.22/7,62x54r/9Para..........
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Akurat dziś byłem w WKSie (odebrałem legitymację instruktora sportu), gdzie bywa sporo osób z władz PZSS. Korzystając z okazji przedstawiłem kurs na patent. Porozmawiałem kilka minut o założeniach, celach i sposobach ich realizacji.

Zwrócono mi uwagę wydźwięk pewnych paragrafów, które mogły być uznawane za krytykę sportu strzeleckiego lub zniechęcanie do tego typu pozwoleń, lub klubów sportowych. Po części można to było tak odczytać, być może podkreślanie zalet pozwolenia do celów kolekcjonerskich czasem przybierało postać krytyki pewnych gorszych cech pozwoleń sportowych. Wprawdzie było to zgodne ze stanem faktycznym, ale wielka polityka chyba na tym polega, że trzeba uważać na słowa.

Poprawiłem te treści (głównie na stronie "Jak uzyskać broń") i mam nadzieję, że teraz nikt nie uzna, że kurs na patent strzelecki ma zniechęcać do wyrabiania pozwoleń sportowych. Zmniejszyłem też nieco nachalność reklamy Braterstwa w tekście. Powoli rozumiem, że zbyt intensywne podkreślanie autorstwa może powodować reakcje obronne szefów klubów lub stowarzyszeń i prowadzić do ignorowania kursu, a przecież główne założenie to ułatwienie im pracy i zwiększenie zainteresowania strzelectwem wśród osób bezbronnych.

Jest szansa, że kurs zostanie przedstawiony Prezesowi PZSS. Być może coś z tego wyjdzie. Byłby to dobry krok dla Związku, bo wszelkie działania lub projekty wspierające strzelectwo mogą tylko poprawić nadszarpniętą totalnym blamażem licencyjnym reputację PZSS. Ignorowanie strzelców amatorskich nie przysparza im fanów wśród zwykłych posiadaczy pozwoleń.

Trzymam kciuki, by większe zainteresowanie kursem pomogło w jego korektach i ulepszeniach. Wprawdzie nie oczekiwałem lawiny maili z sugestiami, ale ciągle liczę na większy odzew ze strony innych klubów.
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: nillu »

Carambas trzymam kciuki żeby rzeczywiście Twój kurs odbił się na zwiększeniu zainteresowania, ale i też zdawalności egzaminów (no bo to chyba jego główne zastosowanie). Ja staram się propagować tę stronkę w moim klubie, wśród strzelców przygotowujących się do patentu i wydaje się że ludzie odbierają ją jako cenną pomoc naukową, jaka do tej pory nie była dostępna w tej formie. Także doceniamy!
WKS Flota Gdynia
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na patent online - lekcje, testy, egzaminy

Post autor: carambas »

Dobra, mam piątkowy bonus. Prezentuję egzaminy z całego materiału (odległe, przeciągłe grzmoty).

Nauka na fiszkach i testach jest całkiem spoko. Ale trochę brakuje opcji weryfikacji. Nie wszyscy klikają w każdy jeden zestaw pytań, a przerabianie wszystkich pytań (367 sztuk) na raz jest zbyt intensywne. Na pewno łatwiej jest ocenić stopień przygotowania podczas symulowanego egzaminu, niż w kółko robiąc te same pytania.
Dodatkowo, szefowie klubów sportowych mogliby chcieć przetestować wiedzę kursanta, który obiecał przerobić całą teorię. Może przerobił, może nie przerobił. Niekiedy warto to sprawdzić.

Dlatego przygotowałem nową funkcjonalność. Moduł egzaminu, już dostępny na stronie PatentStrzelecki.eu. Jest także widoczny w spisie treści i w górnym menu.
Po wejściu na stronę "logujemy się" kluczem, czyli dowolnym ciągiem znaków. Data urodzenia, email, ulubiony kolor, losowa liczba, wszystko jedno. To jest tylko po to, by dany egzaminowany mógł udowodnić, że to on zrobił dany egzamin (jeśli będzie chciał to komuś udowadniać). Trochę więcej o tym na stronie.

Zachowując ten sam klucz przy wielu podejściach mamy zapisywaną historię naszych prób, którą można sobie potem czytać.

Po wybraniu opcji "nowy egzamin" przechodzimy do strony egzaminu, gdzie czeka 50 losowych pytań z całej bazy. Po przejściu wszystkich pytań strona pokaże wynik i wypisze listę błędnie rozwiązanych pytań wraz z poprawną odpowiedzią na każde z nich. Żeby zaliczyć egzamin nie można się ani razu pomylić. Zaliczenie rzecz jasna nic nie znaczy (to tylko napis "Niezaliczony"), bo egzaminy są dla Was. Nie weryfikuję ich.

Można podchodzić do egzaminu dowolną ilość razy. Można wpisywać dowolne klucze. Pełna dowolność. Moim zdaniem ułatwi to sprawdzenie, czy dotychczasowa nauka wytrzymuje starcie z całym spektrum materiału, czy jesteśmy tylko nieźli z niektórych działów.

Nie jest to ścisła weryfikacja, ale wystarczy na 95% ludzi. Nie ma w końcu motywacji, żeby oszukiwać.

Scenariusz dla klubu strzeleckiego.
Powiedzmy, że mam kursantów do patentu. Zaczynamy od nauki teorii. Przed praktyką na strzelnicy chcę zweryfikować, czy się wszyscy nauczyli przepisów, zasad bezpieczeństwa, itp.
Wskazuję im moduł egzaminu na PatentStrzelecki.eu i ustalam klucz dla każdej osoby: nazwisko+numer członkowski. Np "Kowalski034/16". Na zdanie egzaminu daję 2 dni. Po tym czasie sobie wchodzę, wpisuję te same, wcześniej ustalone klucze i sprawdzam każdą osobę, czy zaliczyła, czy nie. Wszystko jasne, lecimy z praktyką.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 21:25 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”