Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

[Zawody] Długodystansowa Ofensywa Zimowa - Skarżysko Kościelne 2018

Moderator: Moderatorzy WBP

casull
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2011-09-18, 21:59
Lokalizacja: Mostki/Skarżysko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

[Zawody] Długodystansowa Ofensywa Zimowa - Skarżysko Kościelne 2018

Postautor: casull » 2018-01-06, 16:06

VII DŁUGODYSTANSOWA OFENSYWA ZIMOWA - Skarżysko Kościelne 2018
Miejsce: Strzelnica CASUL'L MESKO LONG RANGE 1500 m – SKARŻYSKO-KOŚCIELNE
Czas: 26.01.2018 (trening - Piątek) - 27.01.2018 (zawody - Sobota)
Organizator: KLUB SPORTOWY „ŚWIT” STARACHOWICE

Uczestnictwo: Posiadacze broni palnej do celów sportowych, łowieckich oraz kolekcjonerskich. Do uczestnictwa w zawodach dopuszcza się osoby pełnoletnie zrzeszone lub sympatyzujące z klubami
i organizacjami strzeleckimi które biorą pełną odpowiedzialność za te osoby pod względem korzystania z broni w zakresie bezpiecznego jej obsługiwania.
Broń i wyposażenie: Karabin centralnego zapłonu o maksymalnym kalibrze do 8.6 mm bez limitu wagowego. Broń może być wyposażona w celownicze przyrządy optyczne oraz hamulec wylotowy lub tłumik płomieni. W całym zakresie przewidzianych regulaminem konkurencji i klas kalibrowych zezwala się na opieranie broni w przedniej jej części na odłączalnych (przykręcanych) podporach ze składanymi nóżkami tzw. bipodach lub workach z wypełniaczem o wadze nie większej niż 5 kg. Tylną część broni można podpierać na odłączalnych monopodach lub workach z wypełniaczem o maksymalnej wadze do 3 kg. Podpory tak przednia i tylna nie mogą być połączone niczym innym jak samą bronią. Do podparcia broni dopuszcza się tzw. elementy przygodne typu plecak, futerał, torba itp. Waga tych przedmiotów nie może przekraczać w/w limitów wagowych tak z przodu jak i z tyłu broni.
Nie wolno stosować stojaków i podpór typu Benchrest, F-class, FTR bipod, skypodów, skrzynek
z wypełniaczem oraz innych przekręcanych do broni lub samonośnych podpór z nieskładanymi nóżkami. Zawodnicy mogą korzystać z lunet obserwacyjnych ustawionych na swoim stanowisku. Zabrania się korzystać z pomocy i podpowiedzi obserwatorów – spotter.
W przypadku stosowania przez zawodnika innych podpór niż wymienionych w regulaminie, decyzje podejmie obsługa sędziowska.
Konkurencje oraz przepisy w tym zakresie:
1. Precyzja - Kahles CUP. Zawodnicy strzelają trzy dystanse: 300 m, 600 m i 800 m, w dowolnej kolejności. Ilość amunicji na jeden dystans to 13 naboi. Zabronione jest strzelanie do jednego celu więcej niż trzynaście razy. Czas 20 minut. Postawa strzelecka leżąc. Cel 300 m tarcza TS2, 600 m tarcza typu pistolet szybkostrzelny 520x520, 800 m tarcza LR 800. Ocenie podlega 10 najlepszych przestrzelin w ramach jednego dystansu które następnie są sumowane. Wynikiem w tej konkurencji jest suma dziesięciu najwyższych punktów z trzech dystansów o maksymalnej wartości 300 pkt. Strzały próbne pokazywane są tylko na dystansie 300m
2. Szybkość-Mad minute. Zawodnicy strzelają dystans 600 m w czasie 40 sekund z broni zasilanej magazynkami wymiennymi oraz w czasie 2 minut z broni ładowanej pojedynczo z ręki. Cel tarcza TS2. Postawa strzelecka leżąc, ilość naboi nieograniczona. Wynikiem w tej konkurencji jest największa liczba punktów zdobyta w danym przedziale czasowym.
3. Pojedynek snajperski. Konkurencja rozgrywana jest w systemie pucharowym i polega na jak najszybszym zestrzeleniu (położeniu) przez zawodnika trzech metalowych sylwetek ustawionych na dystansie 900 m. Zawodnicy strzelają parami, ilość amunicji to pięć naboi dla jednego zawodnika. Wygrywa ten zawodnik który położy szybciej cele przeciwnika. W przypadku remisów decydować będzie czas „połażenia” 1, 2, 3 sylwetki
4. Karabin Standard – dystans 300 m tarcza TS-2. Strzelec ma do dyspozycji czas 10 minut na oddanie
10 strzałów. Przednie podparcie w formie worka strzeleckiego ( worek z wypełniaczem do 5 kg )


Podział na kategorie kalibrowe. Wszystkie konkurencje rozgrywane bez podziału na klasy sprzętowe
Ocena punktowa, nagrody. Każda konkurencja oceniana jest indywidualnie tj. Kahles Cup- precyzja, Szybkość, Pojedynek snajperski. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe, dyplomy w zakresie miejsc od 1 do 4 dla każdej konkurencji.
Przepisy bezpieczeństwa. Każdego zawodnika biorącego udział w zawodach obowiązuje regulamin strzelnicy oraz przepisy bezpieczeństwa. Zawodnicy wykonują polecenia sędziów, wyciągają, ładują, rozładowują broń tylko na ich komendy. Komendę do otwarcia ognia wydaje tylko sędzia prowadzący strzelanie oraz sprawdza rozładowanie broni. Zawodnik na stanowisku może mieć taką ilość amunicji jaką przewiduje konkurencja. W przypadku oddania przez zawodnika więcej strzałów lub bez komendy sędziego na otwarcie ognia lub po komendzie przerwania ognia, podlega on dyskwalifikacji w danej konkurencji. Zabronione jest porozumiewanie się z obserwatorem w celu naprowadzania zawodnika na cel za pomocą urządzeń radiowych, optycznych lub w inny sposób oraz porozumiewanie się między zawodnikami w czasie strzelań. Zabronione jest wyciąganie broni i amunicji poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Organizacja oraz koszty uczestnictwa.
Łączne startowe za konkurencje ( precyzja, szybkość, pojedynek) - 200 zł.
Startowe za konkurencję karabin standard – 50 zł
Trening w dniu 27.01.2018 – 80 zł
Opłaty – w dniu treningu i zawodów wpłaty gotówkowe na kasę fiskalną przyjmuje Adam Gregorczyk
Organizator gwarantuje posiłek regeneracyjny w ramach opłaty startowej w dniu 27.01.2018. Zawodnicy przyjeżdżają z własną bronią i na własny koszt.
Rejestracja zawodników:e-mail: casull@onet.pl do dnia 25.01.2018 godz.16.00. Możliwość zakwaterowania wraz z depozytem broni ( Hotel sportowy KS „ŚWIT” Starachowice, ul. Strzelnicza 29, 27-200 Starachowice, tel. 41 – 274-53-33, 512-010-889).
Telefon kontaktowy do organizatora zawodów: Adam Gregorczyk – 502-22-77-65, Krzysztof Lisowski – 536-409-536, pytania dot. klas sprzętowych Wojciech Jagielski tel. 793757737. Telefon ostateczny Karol 666104444.
Ostatnio zmieniony 2018-01-15, 16:55 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
STRZELNICA CASUL'L MESKO LONG RANGE 1500 m
strzelnica@onet.pl


Wróć do „Zawody i imprezy strzeleckie - Informacje WBP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość