Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

[Zawody] Zimowy Snajper 2018 - 21 stycznia, Marcinkowo koło Mrągowa

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
MADMAX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: 2010-03-28, 22:39
Lokalizacja: KS Snajper Mrągowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

[Zawody] Zimowy Snajper 2018 - 21 stycznia, Marcinkowo koło Mrągowa

Postautor: MADMAX » 2017-12-23, 12:21

Zawody Karabinowe Zimowy Snajper 2018 – 21 styczna - Marcinkowo koło Mrągowa

Zaproszenie:

Serdecznie zapraszamy strzelców na ósmą już edycję Zawodów Karabinowych „Zimowy Snajper”, które po raz kolejny odbędą się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego SNAJPER w Marcinkowie koło Mrągowa.

Bezpośrednim Organizatorem zawodów „Zimowy Snajper 2018” jest firma „VICMAN Michał Dudzik".

Zawody są wpisane do kalendarza zawodów Warmińsko Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a udział w nich liczy się zawodnikom do przedłużenia licencji zawodniczej na kolejny rok. Sędziowie będą mogli wpisać do karty pracy 1 punkt za rangę zawodów.

Szczegóły:

Co: Zawody karabin centralnego zapłonu – 300 m
Gdzie: Strzelnica KS SNAJPER w Marcinkowie koło Mrągowa (N 53.51.24.72 E 21.15.13.35)
Kiedy: Niedziela 21 stycznia 2018
Organizator: „VICMAN” Michał Dudzik przy współpracy KS SNAJPER Mrągowo
Fundatorzy nagród: Klub Strzelecki SNAJPER Mrągowo, PWS Celowniki, Sklep Myśliwski Zakład Rusznikarski Jan Janczewski, e-militaria.pl

Liczymy na obecność zawodników z najodleglejszych nawet regionów Polski. Mrągowo i okolice oferuje bogatą bazę noclegową począwszy od gospodarstw agroturystycznych, na hotelach o wysokim standardzie skończywszy. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc (we własnym zakresie).

Opłata startowa 200 zł - w tym trening w sobotę 20 stycznia oraz ciepłe napoje i ciepły posiłek w dniu zawodów. Zawodnicy przyjeżdżają z własną bronią i na własny koszt. Dla strzelców nie posiadających własnej broni, będzie dostępny karabin „obiektowy” z celownikiem optycznym, wraz z amunicją - za odpłatnością amunicji. Chęć skorzystania z tej możliwości prosimy zgłaszać najpóźniej do 15 stycznia.

Konkurencje Trójboju

1. „Zimny strzał” – czas – 1 minuta.
Po sygnale z wyznaczonego miejsca przemieścić się na stanowisko, załadować broń i oddać jeden strzał do specjalnej tarczy. Całe używane wyposażenie zawodnik rozkłada na stanowisku wcześniej, w czasie przygotowawczym, który wynosi 3 minuty. Broń można jedynie postawić, nie wolno się składać, ustawiać przyrządów, i wykonywać innych czynności przy broni przed sygnałem START.
Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.

2. „Zimna dziesiątka” – czas – 60 sekund.
Po sygnale timera zawodnik oddaje 10 strzałów do dzwonu strzeleckiego. Trafienia bądź strzały chybione będzie na głos komunikował Sędzia obserwujący cel. Czas przygotowawczy wynosi 3 minuty.
Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.

3. „Zimny Snajper” – czas 3 + 15 minut.
Po sygnale Sędziego zawodnik oddaje 5 strzałów próbnych w czasie 3 minut do tarczy typu Np23p lub podobnej. Po wskazaniu i zaklejeniu przestrzelin przez Obsługę Tarcz, po sygnale Sędziego, zawodnik oddaje 30 strzałów ocenianych w czasie 15 minut do tej samej tarczy. Czas przygotowawczy wynosi 3 minuty. Rozpoczęcie i zakończenie konkurencji na komendę Sędziego.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia w poszczególnych konkurencjach to:

1. Zimny Strzał - 100 pkt - za trafienie w cel. Pomniejszone o 5 pkt za każdy centymetr oddalenia przestrzeliny od celu.

2. Zimna Dziesiątka - 100 pkt - za dziesięciokrotne trafienie w cel. Każde trafienie = 10 pkt.

3. Zimny Snajper - 300 pkt - za trzydzieści dziesiątek

W sumie, w trójboju można uzyskać max. 500 pkt.

4. Konkurencja Niespodzianka – nie więcej jak 10 strzałów.

W komunikacie końcowym każda konkurencja będzie opisana oddzielnie - w sumie pięć protokołów. Sędziowie ocenią jednak tylko wszechstronność zawodników, klasyfikując i nagradzając ich wyniki w trójboju (czwarty protokół). Dla zwycięzców przewidziano puchary za zajęcie miejsc od 1 do 3, dodatkowo za miejsca od 1 do 6 wręczone zostaną dyplomy. Zwycięzca konkurencji Niespodzianka opisanej w piątym protokole otrzyma nagrodę i dyplom. Dzięki sponsorom, przewidujemy drobne upominki dla wszystkich zawodników.

Regulamin zawodów:

1. Zawody rozpoczynają się w niedzielę, 21 stycznia 2018, o godzinie 09.00. Ze względów organizacyjnych w turnieju może wziąć udział maksymalnie 24 strzelców. Rejestracja zawodników odbywać się będzie wyłącznie drogą e-mail na adres: pws@celowniki.com.pl W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, nazwę klubu który reprezentuje zawodnik, kaliber używanej w zawodach broni, oraz numer telefonu kontaktowego. Termin rejestracji i wnoszenia opłaty startowej upływa 15 stycznia 2018 r. Zawodnicy, którzy do tego dnia uiszczą opłatę startową, otrzymają potwierdzenie rejestracji drogą e-mail w dniu 16 stycznia. W miarę napływania zgłoszeń będziemy przekazywać informacje o ilości dostępnych jeszcze miejsc. W przypadku nieobecności na zawodach, opłata startowa nie będzie zwracana. Po uzgodnieniu z Organizatorem możliwy jest start innego strzelca w miejsce osoby nieobecnej.

W przeddzień zawodów zostanie przeprowadzony zorganizowany trening. Do dyspozycji zawodników będzie cała strzelnica – osie 25, 50, 100, 200 i 300 m oraz cele papierowe i metalowe cele reaktywne. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z okazji i zabrania ze sobą także broni krótkiej i strzelb. Rozpoczęcie treningu około godziny 10.00, zakończenie około godziny 14.00.

2. Opłatę startową należy wpłacać na rachunek bankowy firmy VICMAN:

Vicman Michał Dudzik
ul. Kasztanowa 110
21-003 Jakubowice Konińskie
Numer konta: 93 1240 1503 1111 0010 1528 6092


Tytułem: Imię Nazwisko opłata startowa Zimowy Snajper 2018

3. Do zawodów dopuszczone zostaną wyłącznie karabiny typu repetier. Nie przewiduje się wyodrębnienia oddzielnych kategorii dla różnych typów broni. Wszystkie konkurencje muszą być strzelane z tego samego egzemplarza broni.

4. Na stanowisku można mieć ze sobą tylko określoną w opisie konkurencji ilość amunicji (1-1, 2-10, 3-35).
Dopuszcza się wyłącznie amunicję sportową i myśliwską.

5. Awaria broni lub amunicji jest sprawą zawodnika.

6. Wszystkie konkurencje zaczynamy z bronią rozładowaną. We wszystkich konkurencjach karabiny będą ładowane pojedynczo. Puste magazynki można podpiąć do broni / broń można załadować na wyraźną komendę Sędziego.

7. Postawa strzelecka – dowolna. Przyrządy celownicze - dowolne. Masa broni i wyposażenie dodatkowe oraz podpory – dowolne. Wyjątkiem są statywy typu benchrest, których używanie jest zakazane. Wszystkie zadania zawodnik wykonuje samodzielnie. Można używać wszelkich pomocy – dalmierzy, kalkulatorów balistycznych, lunet obserwacyjnych, stacji pogodowych oraz notatek.

8. Ze względu na odległość do celu/celi metalowych i ich wytrzymałość - kaliber broni ograniczamy do 8 mm włącznie. Dopuszcza się strzelanie z karabinów kalibru .338 LM, jednak zawodnicy korzystający z tej możliwości, konkurencję „Zimna dziesiątka” będą strzelali jako ostatni.

9. Zawody zostaną rozegrane niezależnie od liczby startujących strzelców i warunków pogodowych.

Warunki bezpieczeństwa:

Po zakończeniu strzelania broń musi być przedstawiona do kontroli Sędziemu stanowiskowemu.

Broń można przenosić bez pokrowców o ile zamek będzie otwarty lub wyjęty. Nie wolno używać pasów nośnych.

Jakichkolwiek manipulacji przy broni można dokonywać jedynie na stanowisku strzeleckim za wyraźną zgodą Sędziego oraz w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa.

Do strefy bezpieczeństwa nie wolno wnosić amunicji.


Wróć do „Zawody i imprezy strzeleckie - Informacje WBP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości