MLAIC i Polska

Moderator: Moderatorzy CP

Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

MLAIC i Polska

Post autor: Telesfor »

Jeżeli ktos ma jakiekolwiek zapytania , pomysły , propozycję w zakresie funkcjonowania Polski w MLAIC , uściśleń przepisów MLAIC, postulaty ( byle sensowne ) , to proszę je zgłaszać dzis i jutro. W przyszłym tygodniu , jako delegat będę miał okazje je przedyskutować z Sekretarzem Generalnym i Szefem Kolegium Sędziowskiego.

Informacja dla kolegów z licencjami sędziowskimi PZSS - będzie prawdopodobnie w tym roku jeszcze organizowane szkolenie dla sędziów krajowych i międzynarodowych MLAIC, proszę o zgłaszanie kandydatur. Termin i miejsce ( prawdopodobnie ZKS W-Wa ) będzie podany po ustaleniach z MLAIC. Bedzie jednak wymagy sprawdzian kwalifikacyjny z bronioznawstwa historycznego jako ze sprawa dotyczy zarówno kategori R jak i O.

Dla tych , którzy jeszcze nie wiedzą: Polska została wytypowana do konkurowania wraz z Finlandią do organizacji Mistrzostw Europy MLAIC 2011. Decyzja zapadnie na spotkaniu Komitetu w przyszłym tygodniu - będziemy ostro walczyć.

III GP Cracovia 2010 , w dniach 3-6 .06 2010 zostało zatwierdzone przez zarząd MLAIC i wpisane do kalendarza. Na ME Valencia 2009 bedą rozdawane broszury informacyjne wszystkim zawodnikom i delegatom.

To tyle na razie - reprezentacja w składzie 8 lub 9 osob wyrusza.... Mamy wszystko załatwine i przygotowane , tym razem nie ma improwizacji. PZSS oficjalnie patronuje, wszystko jest lege artis.
Tym razem mamy kilku zawodników na statusie "czarnego konia" , tylko jeszcze potrzebny jest nam wszystkim " dzień konia" !!! Życzcie nam tego.
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

Telesforze, już ściskam kciuki za Wasze powodzenie. Zazdroszcząc wyjazdu życzę sukcesu całej ekipie Tadeusz
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Nie będę dziekować Tadziu ,zeby nie zapeszyć...

W tym miejscu chciałbym tez podac do wiadomości ( o ile mederator nie będzie miał zastrzeżeń) głównych sponsorów reprezentacjii i podziękowac za pomoc w przygotowaniach do wyjazdu :

Firma DOX - dystrybutur elektronicznych papierosów ColinsS www.colinss.com.pl
Firma Alan Telekomunikacja dytrybutor radiotelefonów, CB i profesjonalnych systemów telekomunikacyjnych www.alan.pl
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Potwierdzam - 9 osób.Rzutem na taśme udało nam się zglosic jednego spóźnialskiego...
Aczkolwiek opór był duzy , organizatorzy nie dopuszczli żadnych zmian po 15 sierpnia.
Ale udało się. A wiecie czemu tak walczyliśmy? Bo kolega jest znanym specjalista od przrządzania znakomitej miodówki i to w gąsiorkach 5 l..../// Konkurencję będziemy mieli z głowy bo oni nie nawykli....:-)))
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Tak pojechalo nas 9 osob. Jako reprezentacja Polski. Ale to zdaje sie nie jest ciekawy temat na forum. :-)

MarekP
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

Ej, Mareczku to nieprawda. Są ciekawi jak przebiegły te zawody no i oczywiście może jakieś foto. Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Mam troche zdjec ale zrobie na CD i poprosze kogos bieglego w poslugiwaniu sie fotosikami i innymi takimi zeby dal tutaj. Zawody jak zawody. Duzo broni rozmailtej. Bardzo duzo oryginalow. Nawet byl karabin skalkowy z chwytem pistoletowym i to oryginal! Wiecej o tym moze powiedziec Telesfor bowiem na niego padlo przyjmowanie broni. Wiec wlasciwie cala bron przepuscil przez rece. Oczywiscie strzelaja w kurtkach i duzo lepiej niz my. Np. w Vetterli dwa pierwsze wyniki to 100. Wiec zeby wygrac trzeba strzelac 100. To nie ja mnie sie nie udaje tak. A zeby byc w 20 to pewnie 98 moze wystarczy. Bron w Hiszpanii na pozwolenia. Kinio zalatwial ze zandarmeria byla powiadomiona ze wieziemy taka bron bez pozwolen. To oczywiscie ze na poly legalnie to dzieki naszej policji wyrozumialej; ba co mowie. Rozumnej policji. Wiec nie mamy oczywiscie w wiekszosci pozwolen bo to bez pozwolen a jak nie ma pozwolenia to i EKB tez nie ma. Smutne jest to ze przegralismy z Finami prawo do organizacji Mistrzostw Europy za dwa lata. 9:8 przegralismy. Ciekawe ze Szwedzi i Norwegowie chcieli zebysmy my organizowali. Francja i Wlochy tez. Za to Niemcy i Anglicy w Finlandii chcieli. I zabraklo jednego glosu. Bardzo sie napracowal Telesfor z Kiniem. Naprawde. Jak woly robocze zasuwali od rana do nocy. Szczerze mowiac to jestem zaskoczony ich kompetencja. Wszystko bylo. Proch, hotel wszystko na miejscu. Naleza sie im podziekowania. Telesfor jako delegat spisal sie na doskonale. Kinio jako kapitan tez nie gorszy.
Co do strzelan. Ja chyba najgorzej strzelalem. Najgorszy wynik w Vetterli w tym sezonie. W Witworth upuscilem karabin na muszke i sie "gibala" mimo ze z Piotrem poswiecilismy sporo czasu zeby to naprawic. Wiec nie ma o czym mowic. Proch kupilismy od policji :-). Powaznie. Policja zwiazana z interwencja z bronia nam sprzedawala proch. Ale okazalo sie ze wilgotyn! Szwajcar i co z tego? Dzieki temu nie skonczylem Lorenzoni - za duzo bylo czyszczenia i blokowania. Zajalem zaszczytne ostatnie miejsce. No i dobrze. Ktos musi byc ostatni.
W aucie Kinia wybili szybe jak pojechali koledzy sie kapac w Morzu Srodziemnym. Ja nie pojechalem pamietajac jak zgubilem okulary w Atlantyku na Mistrzostwach Swiata. Ale to dosc bezbolesnie sie odbylo. Wstawienie szyby. Dostal zaswiadczenie ze nie ma dokumentow i jakos to poszlo. Coz. Tak bywa tez. Daleko jak jasny gwint. Prawie 2900km w jedna strone. Ale w sumie bylo warto pojechac. Zeby sie przekonac na przyklad ze zupelnie psychicznie nie wytrzymalem zawodow. W Vetterli 85 punktow. Nic nie przeszkadzalo ale tak sie to-to trzeslo ze nie sposob bylo trafic. Moze trzesienie ziemi. :-). Nerwy po prostu. Trzeba nad tym panowac. Ale to takie wazne zawody ze jak panowac? To jest najwiekszy nasz problem. Wszyscy strzelili gorzej niz zwykle. Ja tak sadze ze nerwy. Te dwie setki na pierwszych miejscach mowia ze da sie tak strzelic.
Ja jestem usatysfakcjonowany. Mysle ze warto zeby ktos napisal o sponsorach. I prosba do moderatora. Niech nie usuwa. W koncu oni zaplacili czesc kosztow za nas. I zajelismy druzynowa 12 miejsce na bodaj 15 zespolow wiec mozna uznac ze ok jak na amatorow jakimi jestesmy. Ale to Kinio i Telesfor moze napisza kto nam pomagal. Mielismy piekne garnitury i koszulki na codzien. Naprawde bylo ok. Musze jakos te zdjecia wrzucic gdzies. Nie wiem gdzie. Kiedys byl serwer ftp ale sie wsciekl i nie ma.

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Jakos zrobilem. Ale mam zdjec kilkaset. Ale moja cierpliwosc jest na kilka. To tak jak wyglada strzelnica. I jedno zdjecie z ceremonii otwarcia. Jest tez jak Kinio kupuje proch :-).

MarekP

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Marku jeżeli chodzi o tych sponsorów to ja w tym przypadku przymknę oczywiście oko.W końcu reprezentowaliście Polskę czyli można powiedzieć nas wszystkich.Gratulacje!!
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Witam

Gratulacje wyników i chęci podjęcia walki.
Sprawa sponsoringu jest sprawą oczywistą, nie podlega dyskusji o usuwaniu postu, tematu.
Proszę by ktoś, kto zna sprawę dokładnie opisał jak pomoc (sponsoring) przebiegał, nic w tym złego, forum wzbogaca się takimi informacjami, że są ludzie, którym nie jest obojętne
to, co robicie, i nam wszystkim pomagają.
Miło, że wreszcie PZSS zauważył, że strzelectwo CP w Polsce to nie fikcja, i że są koledzy, którzy tą dyscyplinę strzelecką uprawiają i zasługują na uwagę i pomoc.
Wyniki, stres, to kwestia obycia w tak dużych rangą zawodach, będzie lepiej, trzymamy wszyscy kciuki

Pozdrawiam
Waldek
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

GRATULACJE!!!!! Bo to w koncu nie tylko o wynik chodzi, zamiast kłótni i narzekań coś przekute na fakty i czyny, cholera, szkoda że ktoś choć troche nie nagrał chłopaków do telewizji.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Więc tak. Wrócilismy.
Nie pisałem dotychczas , bo po prawie dwutygodniowej nieobecności trzeba było sie odgruzować - zajęć i tematów huk.
Właściwie streszczenie Marek zamieścił wyczerpujace główne wątki.
Co do wyników - są jakie są. Nawet koledzy , którzy na zawodach w Czechach czy w kraju , o treningu nie wspominając , zbliżają się do magicznej 100- strzelili nieiwele ponad lub ponizej 90 pkt. Ja bym jeszcze wspomniał o klimacie... 30 stopnie i wiecej oraz straszna wilgotność . Kolegom pistoleciarzom kolby ślizgały sie w rękach. Nawet na treningu było to widoczne...
Awarie , efekty "generalskie" - a wszystko to z powodów psychicznych , ranga imprezy itd.
ale klimat też ma wpływ- aklimatyzacja powinna trwać około tygodnia- niestety nie było to mozliwe.
Faktem jest ,że np. Niemcy strzelaja jak zawodowcy. Inny system eliminacji i motywacji - w tym finansowy.l Trening , na który my przeważnie kradniemy czas - tam jest na pierwszym miejscu. Podczas zawodów za każdym zawodnikiem siedzi asystent , który notuje każdy strzal oraz uwagi - czas złożenia , wynik, uwagi co do zachowania zawodnika.
NRD ówek w czystej postaci.

Najważniejsze ,że reprezentacja Polski była obecna .
Rzeczywiście , niespodziewanie zostałem włączony do komisji sędziowskiej kontroli broni.
Musiałem stanąć na wysokości zadania - i udało się. Anglicy z komisji ulotnili się " po angielsku" więc były momenty że sam , lub z dwoma kolegami ( Fin i Hiszpan) stawiałem czoła całej bandzie Niemców , Anglików ( głownie oryginały) czy Włochów.
Przeszło przez moje ręce dobre 500 - 600 szt broni wszelakiej, ale dwa dni na trening poszły się...
Satysfakcją niech będzie fakt ,że drugiego dnia kontroli , z samego rana ,gdy przyszedłem na swoje stanowisko , juz leżało tam 7 szt broni i stał Włoch , który powiedział ,że tę broń zostawil Sekretarz Generalny z poleceniem ,zebym osobiscie dokonał kontroli....
To w zasadzie miłe.
Nie macie pojęcia jakich sztuczek z bronia imaja sie nasi zachodni sąsiedzi... Nie będę podawał szczegółow , ale pomysłowość jest duża. Na szczęście wykazaliśmy czujność i koledzy musieli na biegu usuwać modyfikacje, albo szybciutko piłować to i owo...
Zdjęć mamy dużo ale rzeczywiście - ktos je musi wrzucić...


Trasa długa ,zmeczenie ale i zadowolenie.
Koszulki z napisami i flagami zawdzięczamy Krzyśkowi Pawlikowi.
Marynarki i spodnie po kosztach materiału - zakładom odzieżowym w Żyrardowie.

Hotel sponsorowali jak juz napisałem ColinsS ( Dox - e- papierosy) oraz Alan Telekomunikacja ( radia CB, telekomunikacja profesjanalna).
Ci , którzy jeżdżą na zawody i spotykamy sie osobiście z pewnością wiedzą dlaczego...

Do potencjalnych sponosrów , w tym firm znanych ze sponsoringu sportowego były wysłane prosby , te co bardziej obyte - przysłały pisma ,ze sorry ale ich wewnętrzne regulacje PR owe nie pozwalaja na sponsoring sportów mogących kojarzyć się z paramiltarnymi... To przykre ale i znamienne - jak postrzegane jest strzelectwo sportowe w społeczeństwie..

PZSS opłacił startowe.

Co do ME 2011- rzeczywiście , moja prezentacja na zebraniu Komitetu chyba nie była zła...Jednakże Finowie wysłali do wszystkich foldery zaniem przejąłem te dzialkę w MLAIC,
a także głosowanie 9:8 musialo byc wynikiem wcześniejszyk konsultacji i ustaleń z drużynami. No cóż , Niemcy maja bliżej do Finlandii niż do Polski. Tak bywa. szkoda,że nie w 1939.
Złozyłem aplikacje ( na razie zatwierdzona bez konkurencji) o mistrzostwa w 2015 ( wcześniejsze były już przyznane)- i została ona przyjęta. Na stronie MLAIC pewnie za kilka miesięcy będzie widoczna.

Musimy mieć też świadomość ,że Polska , i jako kraj organizujący zawody i kraj strzelców MLAIC ma wielka sympatię pomoc i zyczliwosć wśród naszych sąsiadów i niezo dalszych sąsiadów. Z wielka życzliwościa Słowaków , Czechów , Węgrów , Austriaków i Włochów spotykaliśmy sie na co dzień. Szczególnie serdecznie wspominamy bezinteresowną pomoc i życzliwość tych teamów.Myślę ,że w naszym interesie i naszego ruchu CP jest bywanie na zawodach w tych krajach jak najczesciej i zparaszanie strzelców stamtąd. Stąd moja radość z obecności dzisiejszej naszych zawodników w Komarnie.

Się trochę rozpisałem i to niekoniecznie w kwestii relacji z Valencji.. Ale to już Marek streścił...Może będzie jakiś artykuł , zobaczymy.

A co do poziomu życia, miast i ogólnie poziomu zamożności, znajomości języków - w stosunku do Hiszpani( Katalonii) możemy naprawdę nie mieć kompleksów!

Co do nowelizacji przepisow MLAIC , jakie zostały przegłosowane w trakcie zebrania Komitetu - napiszę oddzielnie , ale są to sprawy mniejszej wagi.Sekretarz generalny - David- był naszym gościem podczas z jednego z naszych wieczorów na tarasie hotelu i wizyta ta była bardzo sympatyczna. Faktem jest ,że w MLAIC jesteśmy juz postrzegani jako kraj na stałe obecny w tej organizacji o bardzo duzym potencjale organizacyjnym .

Teraz pozostaje dużo papierkowej roboty, pisaniny i "oficjałków" :-(((
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

VALDI pisze:Witam

Miło, że wreszcie PZSS zauważył, że strzelectwo CP w Polsce to nie fikcja, i że są koledzy, którzy tą dyscyplinę strzelecką uprawiają i zasługują na uwagę i pomoc.
Waldek
Tu jeszcze jedna uwaga: MLAIC uznaje tylko "federację narodową " jako partnera i reprezentanta kraju. Bez PZSS - nie byloby możliwe wystawienie reprezentacji.
Więc niezależnie jakie są nasz opinie o tej organizacji - nie ma innej drogi.

Miło ,że częściowo zostały sfinansowane opłaty startowe i zakup amunicji w Valencji a także wystawione odpowiednie dokumenty.To głównie robota Kinia - delegata na Zjazd PZSS sportów strzelectwa odprzodowego - oficjalnie juz włączonego do kanonu PZSS.

Dzięki MarkowiP oczywiście dyscyplina ta zaistniała w łonie PZSS, nie sposób też pominąć roli Adolfa S. w latach ubiegłych oraz Waldka G. jako delegata.

Myślę ,że jakie by nie były nasze uwagi , musimy uznać ,że dopóki jako środowisko CP mamy własnych przedstawicieli w tym ciele narodowej federacji , dopóty warto sie pogodzić z faktem ,że ustawowo to PZSS jest organizacja reprezentującą nasz kraj na zewnątrz. Zresztą spotkalismy sie z dużą życzliwościa i pomocą , nie tylko finansową z e strony PZSS i mysle ,że zarówno zagraniczne jak i krajowe zawody CP pod auspicjami PZSS staną sie normalną praktyką .
Kinio i ja póki co staramy się ten trudny obszar przyblizyć wszystkim strzelcom.
Należy jedak mieć świadomość ,że w przyszłosci na zawody MLAIC będą akceptowani strzelcy zrzeszeni w klubach lub stowarzyszeniach zrzeszonych w PZSS.Sport w całej Europie jedak opiera się na organizacjach a nie na indywidualistach - jak również aspekty finansowe tego sportu....
Ostatnio zmieniony 19 września 2009, 23:02 przez Telesfor, łącznie zmieniany 1 raz.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

Przepraszam Jarku, ale wśród pomocy sąsiadów nie wymieniłeś niemców, czy to co ja zauważyłem [ może jestem przewrażliwiony] że niemcy jednak nas nie lubią.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1344
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Pisałem Jacku o ŻYCZLIWOŚCI.Tu szczególnie podkreślam zespół Słowacji jako naszych zdeklarowanych przyjaciół. Ale warto równiez wspomniec CZechów, Norwegów, Węgrów, Włochów i Francuzów( szczególnie kolega Russel) i Austriaków.
Brak w tej wyliczance nacji przez Ciebie wspomnianej , jak również pewne zajścia podczas treningów i kontroli broni - potraktuj prosze jednoznacznie..

Żeby nie zaśmiecać wątku , chciałbym nawiązac do dyskusji odnośnie używania tej samej broni przez kilku zawodników na użytek tyko tych zawodów w Walencji została na forum Komitetu przegłosowana następująca modyfikacja:

"dopuszcza sie użytkownie tej samej broni w danej konkurencji przez czlonków jednej rodziny ( mąż - zona , rodzic - potomek)"

Co do wdrożenia tego przepisu na MŚ Portugalia 2010- dyskusja ma się dopiero odbyć...
Ostatnio zmieniony 19 września 2009, 23:30 przez Telesfor, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „MLAIC”