Konkurencje no-mlaic w Polsce

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Konkurencje no-mlaic w Polsce

Post autor: marekp »

Co sadzicie koledzy o takich konkurencjach:

1. Sharps i Sharpsopodobne - 100m z pozycji siedzacej
2. Lefaucheux moze do rzutek po prostu?

To sa dwa rodzaje broni bez pozwolen w Polsce i oba calkiem sie nie nadaja do strzelan w MLAIC.
Oba odrylcowe. Moze cos na czas zobic?

MarekP
Awatar użytkownika
mura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 25 grudnia 2003, 20:51
Tematy: 103
Lokalizacja: Ornontowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mura »

Nie wiem dlaczego się upieracie że Sharps to tylko 100m. Na papier, wcale nie jest taki celny jak np Tryon z gwintem 22. Ja chciałbym strzelać normalne 50m dlatego że go po prostu mam, a nie dlatego że sam za mnie strzela i wygrywa :)
Dlaczego tylko odtylcówki mają strzelać na siedząco i dlaczego nie ma być dozwolona podpórka? Strzelanie na siedząco bez podpórki jest jakimś chorym wymysłem. Co zresztą widać po pokręconych pozycjach wiatrówkarzy. Dla strzelających z broni odprzodowej pozycja siedząca jest bardziej naturalna niż leżąca i cała ta gimnastyka powstań-padnij. Szczególnie (jak wspomnieli koledzy), że większość broni nie ma kolby do leżenia.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Jesli jest dowolna pozycja to tak. Brzuchem do dolu trudno bo skad taki wielki dol znalezc? :-). A powazniej to stabilnie ale wolno opierac o siebie. Siedzac jest OK. Lezaca na plecach tez dobrze. Ale wtedy mozna sobie w stope strzelic. Siedzac przy wiatrowce mozna. Sam strzelam czasem z wiatrowki i na pewno jest to stabilne a nie trzeba umiec tak jak przy lezacej. Nie wpomne o tych brzuchach w dole.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „MLAIC”