Dyskusja - obowiązujące przepisy MLAIC

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Wielebny Andree
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 787
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: RIP

Post autor: Wielebny Andree »

Bardzo dobrze się stało, że udostępniany jest tekst w języku ojczystym, przetłumaczony przez Osobę kompetentną. Jakiś czas temu 'ściągnąłem' tłumaczenie z języka włoskiego - fatalne, chociaż miejscami rozweselające. (fragment z margaryną mleczną)
czess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ŚLĄSK CIESZYŃSKI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czess »

Dotarłem do kolejnych ciekawych zapisów. Zwróciłem uwagę na kilka punktów (pogrubiona, pochyła czcionka).
Widać w pkt.313a , że nie powinno mieć znaczenia do której tarczy oddajemy 6 a do której 7 strzałów !?
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Nie ma znaczenia. W przepisach to jest jasno powiedziane. Na tych zawodach na ktorych bylem czyli Mistrzostawa Swiata, Grand Prix w Austrii nie bylo to wazne. Wazne zeby bylo 6 7 lub 7 6 i to wszystko.

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Przy okazji - beben moze byc wyjmowany w kazdym celu poza ladowaniem. Czli nieprawda ze Paterson odpada. Jego sie rozklada do ladwoania ale beben nie musi byc wyjety. Wiec OK. I co najmniej 5 strzalow w pierwszych dwoch seriach.

MarekP
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Trochę czytałem przepisy MLAIC. Jedno jest pewnie: można zrobić doktorat analizując je :galy:

Są w Polsce ludzie zdolni sędziować zawody w Krakowie? Są to to jacyś specjalni sędziowie?
Przecież gość który sędziuje zawody strzeleckie nie będzie miał szansy w dyskusji z facetem znającym ten regulamin od paru lat. O tym też pomyślcie jeśli Kraków ma stać się wizytówką i mocnym wejściem na arenę międzynarodową.
Telesfor
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Telesfor »

Jest wsrod nas kilku lub kilkunastu sedziow z licencjami PZSS W samym Bractwie Czerskim jest nas dwu,w Klubie KŻR w Warce - nastepni, na Śląsku, w Krakowie itd........A MLAIC tez niektorzy za nas dobrze rozumieja , rowniez w oryginale. Jezeli tylko organizatorzy zwroca sie do fachowcow a nie dyletantow znajacych tylko konkurencje olimpijskie- to nie powinno byc problemu...Kwestia tylko Delegata Technicznego.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

:)
No to dobrze, że tak łatwo to rozwiązać.
:)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Dobry sedzia Marku wie ze musi sie nauczyc regulaminu dostarczonego przez oganizatora. Delegat techniczny tez sobie jakos poradzi mam nadzieje. Jest kilku sedziow wsrod CP. Ja tez jestem sedzia. :-)

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Mialem to zrobic dawno. Dzieki Czeslaw za tlumaczenie!!! Wreszcie porzadnie zrobione.

MarekP
czess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ŚLĄSK CIESZYŃSKI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czess »

Tłumaczył W.Gorzawski, ja tylko przepuściłem przez skaner i program OCR do edytora, potem poprawa błędów rozpoznania tekstu, wklejenie tutaj...
drobiazg, naprawdę :D
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

To dzieki Waldek. To jest potrzebne.

MarekP
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

W topicu o nowym Gibbsie DP Rusznik napisał:
starsze gibsy z gwinten 1-24 cala moga dobrze strzelan na 100m i dalej ale z pociskow na latke krzyzakowa lub pocisk w owijce papierowej [ i ten w papierze jest jedynie zgody z orginalem i stad koszerny dla MLAIC , LATKA KRZYZAKOWA NIE TEN TYP I KRAJ POCHODZENIA BRONI]...
Gdzie w regulaminie MLAIC jest coś o kraju pochodzenia broni w związku ze stosowaną amunicją?

Gibbs .40 łapie się w broni dowolnej, a więc przepisy mówią:
5) dowolny karabin kapiszonowy - kula okrągła lub każdy typ pocisku podłużonego.
Koniec, kropka. Nic nie ma o łatkach, owijkach etc.
Albo ja czegoś nie kumam, albo Rusznik jest bardziej MLAIC-owski niż sam MLAIC. ;)
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

I jeszcze to (z niebieskiego):
dioptery w broni mysliwskiej byly uzywane a i owszem ale odpowiedniej konstrukcji do danego modelu broni i epoki...niestety najczesciej montuje sie dioptery rodem z sharpsow na daremnym Kentucky rifle i z glupim usmiechem twierdzi sie ze tak moglo przeciez byc.
A regulamin na to:
2) przezierniki i muszki tunelowe są dozwolone, jeśli odpowiadają okresowi produkcji oryginałom modele sprzed 1750 r. dla broni lontowej, do 1850 r. dla broni skałkowej i do 1890 r. dla broni kapiszonowej;
Czyli, jeśli daremny Kentucky jest kapiszonowy to można zamontować na nim każdy diopter sprzed 1890.
Może to wyglądać nie wiem jak wujowo, ale jest zgodne z przepisami i nikomu nic do tego.
Mam rację? :D
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
czess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ŚLĄSK CIESZYŃSKI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czess »

sas88 pisze:W topicu o nowym Gibbsie DP Rusznik napisał:
starsze gibsy z gwinten 1-24 cala moga dobrze strzelan na 100m i dalej ale z pociskow na latke krzyzakowa lub pocisk w owijce papierowej [ i ten w papierze jest jedynie zgody z orginalem i stad koszerny dla MLAIC , LATKA KRZYZAKOWA NIE TEN TYP I KRAJ POCHODZENIA BRONI]...
Gdzie w regulaminie MLAIC jest coś o kraju pochodzenia broni w związku ze stosowaną amunicją?....
"pkt 356 C) pociski: Pociski muszą odpowiadać oryginałom jakie były używane do danej broni:..."
Gibbs, jako tarczówka angielska (dana broń) był w użyciu wyłącznie z pociskami w owijce papierowej i do takiej został konstrukcyjnie przygotowany (rodzaj i głębokość gwintów).
Dokumentują to historyczne teksty i komunikaty z ówczesnych zawodów.
Taka jest też interpretacja sędziów technicznych MLAIC.
sas88 pisze:...
Czyli, jeśli daremny Kentucky jest kapiszonowy to można zamontować na nim każdy diopter sprzed 1890.
Może to wyglądać nie wiem jak wujowo, ale jest zgodne z przepisami i nikomu nic do tego.
Mam rację? :D
Masz racje, "wujowo" to wygląda :D Ja bym się z czymś takim nie pokazał, niezaleznie od interpretacji...

Pozdr.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

punkt regulaminu 353

Post autor: kumat »

"353 Repliki: Replika jest wiarygodną reprodukcją broni dawnych czasów, wytworzoną nowoczesnymi metodami produkcji, posiadającą kolbę, lufę, zamek i przyrządy celownicze w stylu oryginału. Replika może zawierać również części oryginalne. Nie jest wymagane, by posiadała znaki obstrzeliwania (uwaga: odmienne przepisy krajów CIP)."

Czy jak do mojej repliki Hawkena, dorobi lufę rusznikarz i nie będzie na niej żadnych punc, to jest ok?
Tak to zrozumiałem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „MLAIC”