Buty i rękawice strzeleckie

Moderator: Moderatorzy CP

Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Buty i rękawice strzeleckie

Post autor: Derek Mak »

Mam pytanie odnośnie używania w naszych konkurencjach butów strzeleckich ponad kostkę oraz rękawic i ściągaczy na nadgarstku dłoni trzymającej broń.
W biuletynie MLAICu nr 136 z 2010 r. na stronach 2-4 znalazłem zastrzeżenia odnośnie stosowania pasu, rękawic i butów w takim oto fragmencie:
In Valencia it was noted that one pistol shooter was wearing a glove on the shooting hand, this glove, when placed upon the bench was stiff enough to support itself. It also had a Velcro fastening around the cuff, which when fastened gave the shooter considerable support.
Another pistol shooter was seen to be wearing Vetterli type shooting boots, which clearly gave him additional support.
Any item of clothing that gives additional support to the shooter (other than those mentioned in the Rules) is not permitted.
Translator ( bo nie ja) przetłumaczył to tak:
"W Walencji stwierdzono, że jeden pistolet strzelający sobie rękawiczkę na rękę fotografowania, rękawica, po umieszczeniu na ławce był na tyle sztywna, aby się utrzymać. Miał również zapinana na rzep wokół mankietu, który po przymocowaniu dał strzelec znaczne wsparcie.
Innym pistolet strzelający był postrzegany się nosić buty typu Vetterli strzeleckie, które jasno dał mu dodatkowe wsparcie.
Każdy element ubioru, który daje dodatkowe wsparcie dla strzelca (inne niż wymienione w regulaminie) nie jest dopuszczalne."

Rozumiem z tego, że wysokie buty (jest zdjęcie w tym Biuletynie) są zabronione tak jak rękawice ze ściągaczem i obowiązuje ta ww. zasada .
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5743
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Postanowienia odnośnie zmian w regulaminie powzięte na Mistrzostwach w Granadzie nie są nadal opublkowane, wiec wygląda na to, że w Warce wprowadziłem kolegów w błąd.

Od 2012 przepis dotyczący obuwia mówi jedynie:

i) Forbidden clothing in MLAIC competitions:

...Footwear that extends above the ankle joint in pistol events.

Czyli, że w konkurencjach pistoletowych buty nie mogą sięgać za staw skokowy.

Podobnie jest z rękawiczkami:

Gloves that extend past the wrist joint in pistol events.

Oczywiście inne usztywniacze też są zakazane:

Body braces and back supports, rigid leg and knee supports, rigid wrist and elbow
supports.


Wyjatek stanowią strzelcy majacy wskazania lekarskie do noszenia takich usztywniaczy.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „MLAIC”