Strzelanie w Trójmieście...

Moderator: Moderatorzy CP

03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: 03fxt »

wg. Jaśkowej przez tel. nie ma problemu z wejściem, najwyżej się odbiję.
nie taki diabeł straszny :piwo:
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: Irek M »

...wywołany do odpowiedzi :wink: Ostatni raz strzelałem 31XII.16 jak zwykle pod nowym zadaszeniem na Lisie chyba. Nie było problemów. W czasie ostatnich 2 tyg. bywałem tylko w sklepie po oksydę ale cały czas zapraszano na strzelanie , a wiedzą, że ja to tylko CP. Niestety przez najbliższe tygodnie mogę ewentualnie tylko towarzyszyć bo wczoraj miałem operację oka - uraz nie związany ze strzelaniem.
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: salve76 »

Ech, to może moja aparycja ich zniechęciła. :)
Lub też to że tym razem nie z CP a z "nowszą" :(
A strzelanie w tygodniu w moim przypadku odpada, tylko i wyłącznie sobota.
A tak na marginesie: Z R@S przestrzelać 50 kulek to i 2 godz. mijało, a ze współczesną amunicją to mgnienie oka :).
Zdrowiej Irku :) Czy ta operacja nie jest przykrywką do wszczepienia "dioptera" ? :)
Pozdrawiam
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: Irek M »

Niestety to tylko odwarstwienie siatkówki :(
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: salve76 »

Więc zdrowia życzę .
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KONFERENCJA NA TEMAT BRONI PALNEJ

Post autor: remzibi »

Panowie i Panie z 3city, na Jaskowa zaprasza 3.02 Firearm United na konferencje
https://conference.firearms-united.com/

Wstep wolny, masa ministrow i ekspertow, warto byc, aby pokazac liczebnosc i sile srodowiska strzeleckiego.
Wiec jak w piatek rano macie wolne to sie juz rejestrujcie na Jaskowa .
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2017, 01:03 przez remzibi, łącznie zmieniany 1 raz.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: nillu »

Ja niestety nie mogę być ale jako że robię aktualnie przygotowuję się do zrobienia na wiosnę patentu strzeleckiego - bardzo mnie ten temat interesuje. Jakby ktoś zdał relację z tej konferencji to będę wdzięczny
WKS Flota Gdynia
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: 03fxt »

przy okazji... nie miałem żadnych problemów z wejściem na Jaśkową z CP na zająca w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: nillu »

Przepraszam że w tym temacie, ale tu zostało wywołane i działo się na naszej strzelnicy - konferencja w sprawie dyrektywy unijnej. Pierwszy komentarz z konferencji: "bardzo złe sygnały"

http://trybun.org.pl/2017/02/03/bardzo- ... c-nadziei/
WKS Flota Gdynia
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: claas87 »

Powracając to tematu nowej strzelnicy na Gdańskim Chełmie, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami. Strzelnica położona w centrum blokowiska, jak ktoś dokładnie nie zna lokalizacji to może przegapić. Zmodernizowany stary budynek, na pierwszy rzut oka wygląda bardziej jak sklep albo inny obiekt handlowy. Wnętrze bardzo ładnie wykończone w wejściu rejestracja/ stanowisko kasowe oraz kanapy i stolik dla oczekujących (na stoliku oczywiści gazetki o tematyce strzeleckiej). Na strzelnicy jest 5 stanowisk odgrodzonych od siebie kratami, oś sprawia wrażenie raczej niezbyt wielkiej, zwłaszcza jeżeli ktoś tak jak ja ma głównie do czynienia ze strzelnicami otwartymi. Na stanowisku jest tylko mały blacik na którym możemy rozłożyć swoje graty. Jeżeli ktoś planuje przyjść z całym asortymentem do CP, praską itp to niech od razu sobie z głowy wybije. Oświetlenie jest raczej dobre, oś ma 25m, chociaż na pierwszy rzut oka może się nie wydawać. Tarcze są dostępne na osi, wieszamy je na żabkach, które przypięte są do linek "wyciągu", którym przy pomocy pilota ze stanowiska możemy sterować odległością tarczy (wiem to wszystko standard na zamkniętych strzelnicach ale ja tylko opisuje tylko swoje wrażenia/spostrzeżenia). Strzelaliśmy z kolegą standardowo z Remingtona NMA .44, stosowaliśmy różne naważki, żeby spowodować odpowiednie zadymienie bo nie do końca chciało mi się wierzyć, że CP na tak małej zamkniętej strzelnicy ma rację bytu... ale dało się, wentylator bez problemu usuwał dym z pomieszczenia w ciągu kilkunastu sekund. Przypuszczam jednak, że jeżeli na wszystkich 5 stanowiskach strzelano by z CP i każdy ładował by po 20-30gr na komorę, to już by i wentylator nie pomógł :) . Obsługa strzelnicy raczej miła, chociaż nie zbyt rozmowna. Zasadniczo Panowie raczej przyszli z ciekawości popatrzeć niż do pilnowania, sami z resztą przyznali, że z CP raczej niewiele osób przychodzi strzelać i tu dochodzimy do bardziej negatywnych aspektów korzystania z tej strzelnicy.... 60zł za godzinę (dla porównania Czapla 30zł/h - Lublewo 30zł/wejście GSC-20zł/h) strzelania z CP to stanowczo zbyt dużo. Niby mogą być 2-3 osoby na stanowisku ale to jest raczej nie realne, 1 osoba nie ma się gdzie rozłożyć a co dopiero kilka, chyba że ktoś jest bardzo zdeterminowany i narobił patronów a kapiszony ładuje z kapiszonownika, poza tym co to za przyjemność strzelać i patrzeć co chwilę na zegarek, bo jak się zapomnisz to zabulisz więcej niż przez cały miesiąc w Lublewie. Ceny strzelania z ich broni tez nie powalają, 1,50 za boczny zapłon to drogo, za 9mm 3zł to raczej standard ale jak na nową strzelnice to i tak moim zdaniem za drogo. Brak opcji wykupienia jakiegoś racjonalnego abonamentu, wszystko do uzgodnienia "na gębę z szefostwem". Przebywałem na strzelnicy w piątek (weekend) w godzinach wieczornych i żywego ducha tam nie było, pomimo że do zamknięcia brakowało jeszcze sporo czasu. Podsumowując, strzelnica bardzo przyjemna, w bardzo dogodnej lokalizacji, blisko centrum, obsługa raczej miła, wybór broni niezbyt wielki ale ciekawy, dogodne godziny otwarcia i wszystko by było fajnie.... Gdyby nie te ceny
Mk.michall
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2016, 23:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: Mk.michall »

Witam,

Zacząłem a raczej zaczynam przygodę z bronią czarnoprochowa, pierwszy egzemplarz (remington 8") właśnie jest w drodze i myśle ze do końca tygodnia dotrze. Chciałem podpytać kolegów bardziej doświadczonych o kwestie prochu. Na obecna chwile nie chce wyrabiać ekb, no chyba ze nie będę miał innej możliwości, czy któryś z kolegów ma możliwość poratowania w potrzebie?

Pozdrawiam
Michał
Mk.michall
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2016, 23:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: Mk.michall »

Witam,

Potrzebuję waszej pomocy do oceny jakości broni którą zakupiłem. Broń otrzymałem w dniu dzisiejszym, mam jednak zastrzeżenia co do usytuowania samej muszki (dołączam zdjęcie). Jak dla mnie to trochę słabo jest ona osadzona, oś muszki nie jest równoległa z pionową osią lufy, nie chodzi ni oto że jest przesunięta na lewo czy prawo ale o "przekoszenie" samej muszki. Druga rzecz co do której mam wątpliwości to sama korona. Dolna część korony jest jakoś nadmiernie rozpiłowana.
Tak jak wcześniej pisałem to mój pierwszy kontakt z taką bronią i może się po prostu się nie znam, może trochę moje inżynierskie podejście przeszkadza mi w zaakceptowaniu stanu faktycznego.
Napomnę że jest to wersja target firmy Uberti, zakupiona w jednym ze sklepów które tak jak twierdzą dokładnie sprawdzają jakość każdej broni, być może ta jakość jest dobra a ja jestem przewrażliwiony, dajcie proszę znać jak to wygląda na Wasze oko.

Pozdrawiam

Obrazek
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: 03fxt »

powodzenia
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: nillu »

Ewidentnie muszka i korona to wady które możesz reklamować, prześlij to zdjęcie do sprzedawcy i sprawdź co on na to.
WKS Flota Gdynia
Awatar użytkownika
nillu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelanie w Trójmieście...

Post autor: nillu »

claas87 pisze:Powracając to tematu nowej strzelnicy na Gdańskim Chełmie...
Artur chylę czoła bo bardzo ciekawa recenzja, masz pióro :)
WKS Flota Gdynia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Trójmiasto i Okolica”