Klub Perkun

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun

Post autor: remzibi »

Musze przyznac, ze klub zrobil to z rozmachem, dla dzieciakow ( i doroslych :) ) lody i ciastka do oporu - rewelacja.
Najwazniejsze, ze dzieciakom ktore byly, bron, strzelcy i strzelanie beda od poczatku sie dobrze kojarzyc :)

Obrazek
I jak mlodziak elegancko paluszek trzyma :)
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun

Post autor: Irek M »

Tyle zdjęć było trzaskanych, a tak niewiele wskoczyło w przestrzeń netową :(
Zbyszek - zapomniałem zaproponować Tobie jeśli cię interesują pare pocisków 450 odlewanych z kulolejki Lee 90382. Jakby co to daj znać.
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun

Post autor: remzibi »

Irek M pisze:..... 450 odlewanych z kulolejki Lee 90382......
Jasne, do .45ACP jak znalazl :)
Troszku czas zaolowic 1911 :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 21:22 przez remzibi, łącznie zmieniany 1 raz.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun, tarczociąg z pozytywką

Post autor: remzibi »

Kopia z Facebooka:

Tarczociąg z pozytywką - brzmi dziwnie ? - wcale nie :) .
Już takowy tarczociąg istnieje na Strzelnica KSK Perkun Miszewko.
Na strzelnicy tej, jak to bywa w każdym klubie strzeleckim, tak i w tym, po zakasaniu rękawów, najcięższa część pracy - część mechaniczna została wykonana osobiście przez prezesa, wiceperezesa i kilku zaangażowanych klubowiczów.
Mnie przypadła w udziale najlżejsza część prac, czyli wykorzystując zastane materiały i komponenty - zaprojektowanie, wykonanie i napisanie oprogramowania do sterowników tarczociągów. Jest to jedna z moich prac typowo dla własnej satysfakcji, tym razem mam nadzieję przyczyniająca się do rozwoju strzelectwa :) .
Tarczociągi popędzane silnikami krokowymi bipolarnymi, pracujące w charakterystyce 'trapezoidal velocity" jak w maszynach CNC, sterowniki modułowe z "chopper'owaniem" sterowane kontrolerem procesorowym Atmega328 na bazie Arduino, aby zminimalizować koszta hardware'u. Zastane zestawy (silnik- driver) przystosowane były do pracy z mocą 450W , co stanowczo jest nie do zaakcptowania, ze względu na duże koszta eksploatacji (rachunki za prąd). Po zastosowaniu paru sztuczek hardwarowych i softwarowych, tarczociąg pracuje z poborem mocy około 50W - czyli tyle ile jedna lampa LED na torze - i to jest bardzo zadawalający wynik, zwłaszcza po uwzględnieniu ciężaru pancernych wózków. Mam nadzieję, że oszczędność energetyczna o którą w tym projekcie walczyłem, zostanie doceniona przez władze klubu po dluższym czasie użytkowania, szczególnie po lekturze rachunków za prąd :) .
Jako, że oprogramowanie sterownika (pisane w C++) do samego tarczociągu nie jest wybitnie trudnym wyzwaniem, postanowiłem strzelcom ocieplić kontakt z tą bezduszną maszyną i dodałem melodyjki na powitanie, jako, że w procesorze zostało jeszcze troche miejsca w pamięci. W każdym tarczociągu/torze jest inna melodyjka aby nie było monotonnie :) .
Jak do tej pory tarczociągi testują się już od czterech miesięcy i dzialają prawidłowo, wiec mogę tylko zaprosić do Perkun Klub Strzelecko-Kolekcjonerski na osobiste potestowanie.
Od siebie mogę jedynie ogłosić mały konkurs, jeżeli ktoś w komentarzu pod tym postem, poda prawidłowo tytuły wszystkich sześciu melodyjek z działających do tej pory 6'ściu torów - funduję 25szt. amunicji do wystrzelenia z westernowego rewolweru SAA M1873 lub westernowego "levarka" M1892 lub obu tych sprzętów. Konkurs trwa do 20 stycznia 2018 , konkurs nie dotyczy władz klubu Perkun oraz klubowiczów pracujących przy budowie tarczociągów - bo oni wiedzą jakie to są melodyjki :) (chociaż to im należy się nagroda za cięzką pracę).
Na koniec muszę dodać, że zostałem tez przyjęty jako honorowy członek klubu Perkun - co jest dla mnie niemałym zaszczytem i co z dumą niniejszym ogłaszam :) .
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2018, 14:40 przez remzibi, łącznie zmieniany 2 razy.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun

Post autor: 03fxt »

jest tu pewnie parę osób, które wiedzą, że C++ do 5 guzików to overkill, steppery z reguły nie służą do wind a problem poboru mocy sam stworzyłeś i rozwiązałeś :piwo:
źródła są na githubie :033: ?
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klub Perkun, tarczociąg z pozytywką

Post autor: remzibi »

Jest tu pewnie pare osób które wiedza, że z powodzeniem umiem dobrać materiały i komponenty do konkretnych zastosowań w automatyce. I gdybym je dobierał od początku, wygladały by zupełnie inaczej, np.silnik z enkoderem .
Jeśli wczytasz sie w mój post, to jest tam słowo klucz "zastane materiały i komponenty", rekomendowane przek kogoś - nie wiem kogo i nie interesuje mnie to.
Cała sztuka polegała więc na takim sensownym wykorzystaniu zakupionych już wcześniej przez klub za spore pieniążki "rzeczy", aby pracowały w tych tarczociągach prawidłowo i aby całościowo nie były zbyt energochłonne.
Nie, nie ma źródeł na github'ie i nie będzie.
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 15:46 przez remzibi, łącznie zmieniany 1 raz.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Trójmiasto i Okolica”