Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: claas87 »

Witam, w zeszłym tygodniu podczas wizyty na strzelnicy zostałem poinformowany, że został wprowadzony zakaz strzelania do blach, puszek, butelek i ogólnie do wszystkiego co nie jest tarczą papierową. Bardzo zdziwiłem się, ponieważ od wielu miesięcy praktycznie praktycznie w każda sobotę przynosiłem metalowe cele, i nigdy nie miałem żadnego problemu, ba nawet strzelałem do nich z pracownikami strzelnicy i klubu sportowego. Czy ktoś ma informacje jakie mogłyby być powody takiej nagłej zmiany?
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: claas87 »

Dodam jeszcze tylko że nikt nie chciał mi udzielić informacji o powodach lub podstawie podjęcia takiej decyzji, usłyszałem tylko że kiedyś można było ale od tej pory już nie można i koniec...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3209
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: biper »

Nie słyszałem o takim ogólnym zakazie..
Zdarzały się sytuacje, kiedy to do metalowych celów pistoletowych ktoś grzał z karabinków i breneki, i poniszczył popery i gongi.

Wielokrotnie zwracano wówczas uwagę, aby nie strzelać do tych celów z broni innej niż krótka. Być może nie odnosiło to żadnego efektu, więc właściciele postanowili ustanowić zasadę, że nie będzie żadnego strzelania do metalu, skoro normalne zasady do ludzi nie trafiają.

Cele inne niż metalowe i papierowe - jakby ludziska po sobie sprzątali, to nie byłby problemu.
Ogólnie wkurza brak poszanowania jakiejkolwiek własności i rzeczy wspólnych.

Dziś widziałem roztrzaskane ramy tarcz, bo komuś się zachciało walić no nich (albo do "celów" ustawionych na nich) z breneki.
Jak już ktoś ma taką fantazję, to niech weźmie ze sobą parę gwoździ i kawał belki i naprawi, to co rozłupał w drzazgi.

A po zabawie w Wilhelma Tella - ostrzelane jabłka też można by po sobie zebrać i wywalić do śmietnika..

:evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 09 września 2016, 18:47 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: Matrix33 »

Byłem dziś na osi 50m i pani powtórzyła ten zakaz. Wygląda na to, że to nie jednorazowa akcja a stały element regulaminu. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo strzelam do tarcz sportowych, ale w sumie szkoda, że takie ograniczenie wprowadzono.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3209
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: biper »

Czyli to potwierdza moje podejrzenia.
Na osi 50m (często wykorzystywana do strzelań z karabinu/karabinka) obok stały też cele metalowe.
Wielokrotnie pomimo próśb, aby nie celować do nich z w.w. broni, często znajdowali się wielbiciele dziurawienia stali..

No i teraz mamy..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: Matrix33 »

Tak, leżały tam metalowe, zmasakrowane cele.
Ta formułka odnośnie zakazu strzelania do metalu jest wypowiadana przy rejestracji. W poprzednią sobotę zdaje się, że pani mówiła, że jak najbardziej inne niż metalowe cele są dozwolone - tylko metal jest zabroniony. Jeśli zawitam jutro to zapytam o powody.
Awatar użytkownika
jerbro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 16 sierpnia 2005, 14:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: jerbro »

Do własnych celów metalowych chyba można strzelać. :?:
Awatar użytkownika
czyzo3
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 20 lipca 2016, 16:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Malbork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: czyzo3 »

Byłem w tą środę i nic nie słyszałem o zakazie. Zresztą rzucił mi się w oczy stojący u nich (chyba) na sprzedaż flip target extreme. Jakby nie można było strzelać do czegoś, co można u nich kupić, to dziwna sprawa... Ale fakt, faktem, chyba nie słyszałem tego dnia by gdzieś blacha brzdękała.

Inna rzecz, że mieli jakąś grupę obcokrajowców na szkoleniu. Przy osi stała przez pół dnia karetka. Nie wiem, czy to u nich standardowa procedura, czy może coś ostatnio się wydarzyło i dmuchają na zimne.

Jak rzeczywiście jest taki zakaz, to szkoda... bo właśnie zastanawiałem się nad tym, by namówić kogoś by mi takiego flipa sprezentował na urodziny :-/ Bo póki co tylko papier przerabiam na makulaturę :P
Ostatnio zmieniony 09 września 2016, 21:27 przez czyzo3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: claas87 »

Dzisiaj przy rejestracji pytałem się po raz kolejny czy zakaz obowiązuje i czy będzie nadal obowiązywał, Pani z którą rozmawiałem potwierdziła informacje i stwierdziła że nic nie wskazuje na to że będzie zniesiony. Domyślam się że chodzi o względy bezpieczeństwa, przypuszczam że ktoś coś odwalił i stąd taka decyzja a nie inna, dotyczy to niestety również wiatrówek. Wygląda na to, że utrzymany zostanie zakaz wjeżdżania samochodami na osie 25m, możemy za to podziękować ludziom którzy tam wjeżdżali a później skarżyli że mają pobijane samochody. No sorry jak się wjeżdża i parkuje kilka metrów od osi to trzeba liczyć się z możliwymi konsekwencjami. Jak zwykle za wszystkie zakazy i obostrzenia możemy podziękować głupim i bezmyślnym ludziom, którzy nie potrafią zachować się na strzelnicy. Tutaj prośba do kolegów, w miarę możliwości starajmy się zwracać uwagę innym osobom jeżeli widzimy nieodpowiednie zachowanie na strzelnicy, a jeżeli to nie poskutkuje to zgłaszać obsłudze(wiem że to oni są od tego żeby pilnować porządku ale jak sami dobrze wiecie pracuje ich tam tak mało że nie są w stanie tego wszystkiego ogarnąć) oczywiście nie namawiam nikogo do kablowania na kolegów ale jeżeli ktoś stwarza niebezpieczeństwo i nie chce się zastosować do próśb i uwag innych użytkowników musi zostać usunięty, w innym wypadku czekają nas kolejne zakazy i obostrzenia. Nie psujmy opinii naszemu środowisku strzelców czarnoprochowych, która z resztą i tak na strzelnicy w Lublewie jest już na nie najlepsza.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: Marcin P. »

Najprawdopodobniej chodzi o względy bezpieczeństwa. Pełnopłaszczowe pociski bardzo ładnie rykoszetują od metalu, i można je znaleźć kilkaset metrów od osi strzelnicy. Niestety oberwało się przy okazji czarnoprochowcom, chociaż wiadomo że nasze pociski i kulki praktycznie nie rykoszetują.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3209
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: biper »

Marcin P. pisze: [...] i można je znaleźć kilkaset metrów od osi strzelnicy
Chyba troszkę Kolegę poniosło.. Większość "kulek" latających na strzelnicach (9x19, 7,62x39, .223) to pociski pełnopłaszczowe.
Jeśli rykoszet z takiej np. 9-tki miałby mieć zasięg kilkuset metrów, to sam pocisk ma jaką energię? Pocisku międzykontynentalnego?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: Marcin P. »

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Powinno być "do kilkuset metrów" . Osobiście widziałem takie pociski, więc wiem o czym mówię
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: donpablo »

biper pisze:
Marcin P. pisze: [...] i można je znaleźć kilkaset metrów od osi strzelnicy
Chyba troszkę Kolegę poniosło.. Większość "kulek" latających na strzelnicach (9x19, 7,62x39, .223) to pociski pełnopłaszczowe.
Jeśli rykoszet z takiej np. 9-tki miałby mieć zasięg kilkuset metrów, to sam pocisk ma jaką energię? Pocisku międzykontynentalnego?
co prawda na filmie .50 cal , więc kaliber sporo większy niż te spotykane na naszych strzelnicach
ale i tak film robi wrażenie o ile to nie jakiś fake

Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lublewo- zakaz strzelania do celów innych niż papierowe

Post autor: claas87 »

Ja strzelałem głównie do okrągłej stalowej płyty 8mm wieszanej na łańcuchach od ponad pól roku praktycznie co tydzień, nie miałem nigdy żadnego problemu z rykoszetami, nie zależnie od kalibru (36/44) zawsze wszystkie kulki i connicale leżały na ziemi w postaci rozpłaszczonych placków nie dalej niż 2-3m od blachy (zdecydowana większość zaraz pod nią). Dodatkowym atutem było to że mogłem je po strzelaniu pozbierać i od nowa przetopić z korzyścią dla środowiska i mojego portfela. Strzelałem też kilka razy na jednej osi z członkami klubu sportowego i pracownikami strzelnicy, sami stwierdzali że te ołowiane kule tak ładnie się rozpłaszczają że nie ma raczej ryzyka powstania rykoszetu. Wygląda na to jednak że te czasy należą już do przeszłości.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Trójmiasto i Okolica”