Pomoc dla początkujących strzelców

Moderator: Moderatorzy CP

BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Nie, nie pomyliłem;)) Szukając śladu osób pochodzących ze środowiska CP cały czas przewijają się Twoje posty ;)

Rozpoczęcie wyobrażałem sobie od rewolweru, myślałem również o używanym żeby wstępnie zrozumieć czy chcę to robić na 100%. Na ta chwile jestem zdecydowany żeby zakupić od kogoś zestaw, najlepiej magiczny proszek gratis bo zanim pojadę złożyć wniosek o ekb, zanim mi kartę wydadzą to znowu czekanie eh. Jakby nie było używki to kupię nowy, to też pewnego rodzaju zaleta, że jest na pewno sprawny i nikt mnie w konia nie zrobi, wiadomo.
Jeszcze nie zdecydowałem czy remik czy colt, na pewno 44.

Pistolety odpadają nie podobają mi się;) Raczej nie będę się zagłębiał w historyczne rzeczy, gdyż nigdy historii jako tako nie lubiłem, może ten bodziec to zmieni, kto wie;) Chodząc na strzelnice chodzi mi tylko o chwilowe odpoczęcie od spraw bieżących. CP to najmniejsza linia oporu, zrobiłbym licencję ale nie chce mi się tego utrzymywać i z tym pospolicie pierzyć, to tyle o strzelaniu sportowym. Zwierzęta zbyt bardzo lubię i nie będę do nich strzelał, możecie się zaśmiać, ale ja nie mam na to serca, odpadam;) No, to może pomniejszacie swoją kolekcję o rewolwer?;) Wtedy Irek jak się umówimy już będę wyposażony;)

Rafał G, też strzelasz w Gdańsku / okolicy ?
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2019, 09:49 przez BartasM, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Irek M »

Na alledrogo trafisz używany colt 44 w przyzwoitych cenach - używka lub nówka. Tele, że do rewolweru musisz przyłożyć swoją dłoń. Jeśli masz dłonie jak arbuzy ;laughing: to będziesz czuł dyskomfort gdy najmniejszy palec będzie poza chwytem. Da się z tym żyć ale mnie to przeszkadza. Część colt New Army 1860 ma przedłużony chwyt o niecały 1cm i palec już nie spada. Remingtony chyba nie mają tak przedłużonej. W moim Uberti jest i jak weźmiesz go do ręki to odczujesz różnice porównując z modelem Navy 1851.
W sumie nie musisz wyrabiać EKB bo poza kupnem prochu nie jest Ci do niczego potrzebna. Natomiast pewnie ma dla Ciebie znaczenie czy kupisz u forumowego kolegi za 125zł czy w sklepie na kartę za 300zł lub drożej.
Dopiero za dwie godziny będę wiedział czy jutro mogę strzelać czy dopiero środa lub czwartek.

A jeśli chodzi o nówki ze sklepu to też nie zawsze jest wszystko OK. Kolega z forum kupił nowiutkiego remika, a na strzelnicy okazało się, że kurek nie trzyma pozycji naciągniętej do strzału...
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2019, 10:59 przez Irek M, łącznie zmieniany 1 raz.
BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Ciągle odpowiadam na telefonie w chwilach kiedy łapię na to czas ;)

Czekam na wieści !;)
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Irek M »

Więc jeśli chodzi o mnie to jutro mogę być na Jaśkowej lekko po 14. Dyżur kończę właśnie o 14 więc z Miszewskiego dotrę nie dłużej niż z 10minut. Tylko znając praktykę to mało strzelania, a dużo gadania w takich sytuacjach, a płaci się od godziny. Dlatego nie mogę zabrać większej ilości broni ograniczając się powiedzmy do dwóch rewolwerów i dwóch karabinów.
BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Akurat jutro nie dam rady, mam mały "wybuch" w pracy i muszę niestety zostać w biurze ;(

Naprawdę bardzo żałuję, że tak się złożyło. Jeżeli chodzi o godziny bez zmartwień, jak się umówimy następnym razem ja pokryję koszty.

Cholera :/
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Irek M »

Więc spokojnie jutro ostrzelam mego Zouave :wink: Być może jeszcze w czwartek udałoby się.
BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Zazdroszczę, zazdroszczę.

Następnym razem się uda. A Lublewo czasami wchodzi w grę? Tam zdecydowanie taniej (30 zł za wejście bez klubu na cały dzień, klubowicze free).

Przyszlosciowo myślę, że będę uczęszczał tu i tu, w zależności od ciśnienia na strzelanie i dnia tygodnia;)

Eh ale zazdroszczę jutrzejszego :502: ;)
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Irek M »

Tak, taniej w Lublewie ale na Jaśkowej jak dla mnie lepsze warunki "socjalne". Czyli zakryte stanowisko ale tylko ledwo 50m mogę wyciągnąć. W Lublewie z tego co słyszałem tylko mała wiatka(?) ale oś 50, 100 i 300m. Koniecznie się wybiorę ale jeszcze nie dziś...
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Derek Mak »

W Lublewie na 300 m nie postrzelacie z CP - przysłony górne blokują strzał, nasze pociski dość wysoko latają i trafiają na to zabezpieczenie a jak przelatują to spadają pod tarczą a tam też tego nie widać bo na 100 m jest wysoki kulochwyt :(
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Muszę się pochwalić, po dniu smutku w którym nie mogłem dołączyć do Irka na strzelnicy nie dałem za wygraną i wreszcie kupiłem dzisiaj sprzęt (taki większy zestaw na raz, m.in praska, fiolki, magiczny proszek, kapiszonownik, kule, pociski, kapiszony etc.) i oczywiście Rewolwer Uberti 1958 8' Inox Target - jedni mówią, że target jest super, że inox jest OK, a drudzy, że lipa... nie wiem, to tylko opowieści z Youtuba. Chciałem kupić na raz w "zestawie" najwięcej rzeczy, żeby wyszło mi korzystniej kosztowo. Ogólnie sporo osób licytowało bo z 20...Ostatecznie się udało ale cena... sam nie wiem, za całość dałem 2166zł. Człowiek od którego kupiłem ma chwilę na wysyłkę więc jak przyjdzie to jestem gotowy i możemy się śmiało umawiać we wspólnym gronie. Aha, no i prosiłbym w tej sytuacji o "rzut okiem" co kupiłem i powiecie czy przypadkiem nie mam jakiegoś szajsu przy którym strace palce;P - różnie bywa.

Youtube mówi ;), że po strzelaniu najlepiej zalać jakimś smarem - też tak robicie? jakim? Później, czym czyścić żeby zawsze lśnił ?
Od razu chcę zamówić żeby nie być zaskoczonym.
BartasM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 01:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: BartasM »

Katastrofa;) Gość niestety mnie oszukał ale zwrócił pieniądze. Wydaje mi się, że pójdę do sklepu i po prostu kupię:) Wersja target troszkę mi nie odpowiadała, więc może i lepiej tylko drożej mi wyjdzie pewnie całość.

Ktoś poratuje magicznym proszkiem na strzelnicy?
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2019, 16:00 przez BartasM, łącznie zmieniany 1 raz.
rnowak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: rnowak »

Cześć.

Z kolegą zastanawiamy się nad czarnym prochem. Chcielibyśmy spotkać się z kimś obeznanym w temacie, spróbować, obgadać, czegoś się nauczyć... Nie posiadamy własnej broni CP, między innymi chcieliśmy dowiedzieć się czego nie robić przy kupowaniu, gdzie warto kupić a gdzie nie, itp. ale także nauczyć się podstaw obsługi. Koszty wejścia na strzelnicę, prochu, kul, itd. oczywiście zwrócimy.
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Włodek61 »

rnowak pisze:Cześć.

Z kolegą zastanawiamy się nad czarnym prochem. Chcielibyśmy spotkać się z kimś obeznanym w temacie, spróbować, obgadać, czegoś się nauczyć... Nie posiadamy własnej broni CP, między innymi chcieliśmy dowiedzieć się czego nie robić przy kupowaniu, gdzie warto kupić a gdzie nie, itp. ale także nauczyć się podstaw obsługi. Koszty wejścia na strzelnicę, prochu, kul, itd. oczywiście zwrócimy.

Podaj Kolego skąd jesteś bo to istotna informacja :-D
Pozdrawiam.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
rnowak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2018, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: rnowak »

A, rzeczywiście. :-D Mieszkamy w Gdańsku.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pomoc dla początkujących strzelców

Post autor: Irek M »

No to jest nas trochę w Gdańsku :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Trójmiasto i Okolica”