Strzelanie o Króla Kurkowego 2011

Moderator: Moderatorzy CP

pilnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 20:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelanie o Króla Kurkowego 2011

Post autor: pilnik »

Szanowni Goście i Bracia naszego Stowarzyszenia!! Dziękuję Wam serdecznie za stawiennictwo na naszej najważniejszej imprezie corocznej, czyli strzelanie o zaszczytny tytuł Króla Kurkowego Bractwa Kurkowego Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku. W tym roku szczęśliwie 22 stycznia wypadł na sobotę, stąd nasze Bractwo postanowiło w tym właśnie dniu zorganizować stosowne strzelanie bowiem data wybuchu Powstania Styczniowego w 1863 roku jest najbliższa naszym sercom. Śpieszę powiadomić, iż w dniu 22 stycznia 2011 roku na strzelnicy w Warce zostałem „zbrodniczym” strzałem pozbawiony zaszczytnej funkcji Króla Kurkowego, którego dokonał nasz szanowny Kolega Sławomir Małecki i to On właśnie będzie w roku następnym 2011 reprezentował nasze Bractwo na palecie barw Bractw Polskich!! Ze szczerym sercem gratuluję celnego strzału Koledze Sławkowi i przekazując Mu atrybuty władzy, czyli bławę królewską oraz ostrogi które rok wcześniej otrzymałem od Cereusa a pierwszym dekretem ustanowiłem przechodnimi na kolejnych królów, życzę chwalebnego panowania na naszym tronie również dziękując za zdjęcie z mej skromnej osoby zaszczytnego „brzemienia władzy”. Szanowni Bracia! Pranę podziękować Wam za służbę w naszym Bractwie podczas mojego panowania i mam nadzieję, że ten okres nie będzie osądzony nazbyt surowo. Jednocześnie deklaruję, iż będąc już poddanym obecnej Naszej Królewskiej Mości nie poprzestanę działań na rzecz naszego Bractwa, a wręcz je zaktywizuję, gdyż myślę że miałem zaszczyt być Królem Kurkowym jednego z najlepszych Bractw w naszym Kraju!! Dodam, że oddając strzał do słupa podtrzymującego kura wykonałem go celnie wyrzucając garść drzazg, a więc nie zachodzi podejrzenie o mojej chęci abdykacji, a obecny Król Sławomir uzyskał godność wobec czysto sportowej rywalizacji i jeszcze raz gratuluję Sławkowi!! Chciałbym też podziękować Koledze Wojtkowi za namalowanie przepięknych tarcz strzelania myśliwskiego w tym roku, oraz w poprzednim. Kolejne trofea jadąc w Polskę chwalą nasze Bractwo! Pozdrawiam Wszystkich, ex król pilnik 2010.

Wróć do „Grupa Czerska - Warka”