Warka w niedzielę...

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 631
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Jamor, pierniczysz bez sensu. Strzelnica jest dla Wszystkich.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Pewnie nie wiesz, bo zbytnio się tym nie interesowałeś, ale jest jasno określone co i jak. Uchwała XXXI sesji Rady Gminy w Warce z dn. 30.11.2012r - przekazanie na rzecz swks na okres 10 lat domków, altany oraz korzystanie z osi .Uchwała ze stycznia 2014- przekazanie na okres 10 lat pawilonu na rzecz ZW Lok Warszawa i korzystanie z osi. W umowach określony coroczny podział terminów korzystania z osi. Na 2015r kalendarz został zatwierdzony przez burmistrza w listopadzie 2014. Za kulochwytem kawałek terenu do treningów z FX a Rsosomak, ale to ani oś ani strzelnica wiec tematu nie dotyczy
Więc bełkotem i pierniczeniem jest mówienie ze dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 631
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Powtarzam jeszcze raz , Strzelnica Miejska w Warce jest dla Wszystkich. Uchwały Rady Miasta dotyczyły rozdźwięku między SWKS a KŻR. Ty Jamor napisałeś, że zwykły strzelec musi wybulić 250 PLN za strzelanie poza niedzielą (godz 12,00- 15,00).
I Ty Jamor mówisz ,że chcesz rozwinąć strzelectwo ?
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 631
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Ponieważ JAMOR nie ogłosił jednoznacznie , to ja ogłaszam:
Jutro 18 stycznia otwieram strzelnicę o 12,00. Wstęp bezpłatny. Tzn. ja nie zbieram pieniędzy. Jeżeli Jamor uważa inaczej, to niech przyjdzie i zbiera kasę, albo wyznaczy prowadzącego z kwitami KP.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Waldek pisze:Powtarzam jeszcze raz , Strzelnica Miejska w Warce jest dla Wszystkich. Uchwały Rady Miasta dotyczyły rozdźwięku między SWKS a KŻR. Ty Jamor napisałeś, że zwykły strzelec musi wybulić 250 PLN za strzelanie poza niedzielą (godz 12,00- 15,00).
I Ty Jamor mówisz ,że chcesz rozwinąć strzelectwo ?
Powtarzać sobie możesz ile razy chcesz. Nie jesteś w zarządzie ani w jednym ani w drugim klubie. Nie pełnisz żadnej funkcji kierowniczej, jesteś zwykłym członkiem. To nie Twój prywatny folwark. Napisałem jak wygląda sytuacja prawna strzelnicy i każdy pewnie to zrozumiał. Tobie mogę jeszcze raz to wytłumaczyć choć nie wiem czy to coś da, zadzwoń to porozmawiamy bo tu zaraz zaczniesz wylewać swoje żale. Nie będę się wdawał z Tobą w dyskusje bo i tak nie dotrze.
Kolega Marko94 zapytał - wytłumaczyłem- zrozumiał. Trzymamy sie tego co napisałem 14 grudnia.Tak jest na dziś. Tak ustalił zarząd swks . Jest prowadzący na niedziele - strzelają wszyscy chętni - nie ma prowadzącego - strzelają członkowie swks i kzr jako strzelania indywidualne. Koniec i kropka. 1 lutego jest walne zebranie. Jesli będzie lepszy pomysł to zostanie wdrożony w życie.
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 631
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Napisałem wyraźnie, że jutro będę prowadził strzelanie. Natychmiast proszę to uwzględnić w kalendarzu SWKS.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Waldek pisze:Napisałem wyraźnie, że jutro będę prowadził strzelanie. Natychmiast proszę to uwzględnić w kalendarzu SWKS.
Nie wiem gdzie to napisałeś, ale bez komentarza -dzis strzelnica czynna w godz. 12.00-15.00 dla wszystkich
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Dziś ustaliłem z Prezesem Kzr Lok w Warce, że jesli ktoś z SWKS chce skorzystać ze strzelnicy również z terminów przypisanych kalendarzem dla Kżr, to jest taka zgoda. Procedura taka sama. Zgłoszenie zapotrzebowania, wpisujemy w kalendarz, jeśli nie ma swoich kluczy to pobiera odemnie, wpisuje się w książkę strzelań,wystawia flagę i tablice inf, strzela, sprząta po sobie. Oczywiście żadnych opłat. Będziemy starać sie uzupełniać tarcze aby były w szafie w bunkrze do oszczędnego korzystania.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Na walnym zebraniu w dn.01.02.2014 nie padł żaden nowy pomysł i propozycja niedzielnych strzelań wiec pozostaje jak wpisałem w post. z dn. 14 grudnia 2014 czyli
- obowiązuje kalendarz KALENDARZ , jesli jest wpisany prowadzący to strzelają wszyscy. Prowadzący tworzy liste zbiorczą podczas strzelania i wykonuje pracę prowadzącegoJesli jest ktoś niezrzeszony na liście to wpisać nr dow. osobistego. Nie może być osób anonimowych. Liste przechowuje u siebie prowadzący. Jeśli nie zgłosi się takowy do kalendarza , to strzelają osoby zrzeszone w swks i kzr lok warka i wpisują się w książkę strzelań ( przed strzelaniem) - strzelanie indywidualne. Jesli natomiast ktoś z swks chce skorzystać ze strzelnicy poza omawianą niedzielą , to dzwoni- 607187774 lub meil swks@op.pl, wpisujemy w kalendarz ( wystarczy nawet kilka godzin przed abym zdążył edytować kalendarz) pobiera klucze, wpisuje się w książkę , wystawia flage i tablice "stop" , strzela, sprząta i oddaje klucze. Od nikogo opłat za korzystanie z osi nie pobiera się. Klub będzie uzupełnia tarcze .
marko94
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marko94 »

Tylko, że prowadzących strzelań w kalendarzu od dłuższego czasu brak.
Niestety, przy takim podejściu strzelnica w Warce staje się strzelnicą klubową na której tylko sporadycznie mogą postrzelać ludzie niezrzeszeni.
Osobiście preferuję tylko strzelanie CP. Nie zależy mi na broni współczesnej i uzyskiwaniu pozwolenia na broń. Z tego powodu trudna do zaakceptowania jest sytuacja, gdzie muszę płacić 400 zł wpisowego a następnie co rok po 100 zł po to tylko, żeby od czasu do czasu postrzelać na strzelnicy.

Jeżeli dalej ma być to głównie strzelnica klubowa (a tak to wygląda), to może jakimś rozwiązaniem jest wprowadzenie odrębnej kategorii członka/sympatyka SWKS, który miałby wyłącznie uprawnienia do korzystania ze strzelnicy, bez możliwości otrzymania dokumentów do ubiegania się o pozwolenie na broń (oczywiście z mniejszą odpłatnością).

Pozdrawiam,
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

marko94 pisze:Tylko, że prowadzących strzelań w kalendarzu od dłuższego czasu brak.
Niestety, przy takim podejściu strzelnica w Warce staje się strzelnicą klubową na której tylko sporadycznie mogą postrzelać ludzie niezrzeszeni.
Osobiście preferuję tylko strzelanie CP. Nie zależy mi na broni współczesnej i uzyskiwaniu pozwolenia na broń. Z tego powodu trudna do zaakceptowania jest sytuacja, gdzie muszę płacić 400 zł wpisowego a następnie co rok po 100 zł po to tylko, żeby od czasu do czasu postrzelać na strzelnicy.

Jeżeli dalej ma być to głównie strzelnica klubowa (a tak to wygląda), to może jakimś rozwiązaniem jest wprowadzenie odrębnej kategorii członka/sympatyka SWKS, który miałby wyłącznie uprawnienia do korzystania ze strzelnicy, bez możliwości otrzymania dokumentów do ubiegania się o pozwolenie na broń (oczywiście z mniejszą odpłatnością).

Pozdrawiam,
Nie przewiduje się innych kategorii . Pozwolę sobie zacytować wpis z klubowego forum kolegi który w poprzednim czasie gównie zajmował sie niedzielnymi strzelaniami. To wpis dot. opublikowanej inf. o wprowadzonych zasadach niedzielnych strzelan z 14 grudnia 2014
"Gratuluję normalnego podejścia do tematu.
A tak przy okazji do wiadomości Prezesa:
99 procent strzelających w niedzielę od 12,00 jest członkami SWKS"
- Więc w Pana przypadku pozostaje ewentualnie naciskać na kolegów-osoby które Pan ewentualnie zna z klubu posiadających uprawnienia prowadzącego aby się wpisywali lub korzystać np w strzelnicy w Górze Kalwarii gdzie nie jest wymagana żadna przynależność klubowa i z tego co rozmawiałem z administratorem to otworzą każdemu w dowolnym terminie - tu dla ułatwienia podam tel. do Pana Darka z Góry Kal- 501276927. podam jeszcze kontakt do Suchodołu +48607279977
Proszę o wyrozumiałość , jest Pan tym 1% .NIe ma takiej możliwości aby każdemu dogodzić.
Marian26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 05 lutego 2015, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marian26 »

Ze względu na zmianę zasad chciałbym się zapytać
czy byłaby możliwość korzystania ze strzelnicy na podstawie na przykład opłaconego na konto klubu karnetu na pięć wejść /rok, gdy na strzelnicy w niedzielę są Członkowie klubu SWKS a nie ma Prowadzącego.
Jestem Członkiem innego klubu strzeleckiego, jednak od kilku lat sporadycznie 3-4 razy w roku strzelam w Warce z CP.
Cenię tę strzelnicę ze względu na sentyment,, nieskrępowaną atmosferę i nie czysto komercyjne podejście jak ma to często miejsce na innych obiektach.
W miarę możliwości apeluję o możliwość strzelania rekreacyjnego dla osób z 1%.
Posiadanie broni zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

Marian26 pisze:Ze względu na zmianę zasad chciałbym się zapytać
czy byłaby możliwość korzystania ze strzelnicy na podstawie na przykład opłaconego na konto klubu karnetu na pięć wejść /rok, gdy na strzelnicy w niedzielę są Członkowie klubu SWKS a nie ma Prowadzącego.
Jestem Członkiem innego klubu strzeleckiego, jednak od kilku lat sporadycznie 3-4 razy w roku strzelam w Warce z CP.
Cenię tę strzelnicę ze względu na sentyment,, nieskrępowaną atmosferę i nie czysto komercyjne podejście jak ma to często miejsce na innych obiektach.
W miarę możliwości apeluję o możliwość strzelania rekreacyjnego dla osób z 1%.
Jaki dziwny zbieg okoliczności utworzenia nowego konta na forum z czasem logowania i wylogowania się naszego klubowego kolegi. Marian , dobre. Nieskrepowana atmosfera......Zgaduj zgadula z czyjego to pióra.Pobyt na forum 4 minuty, łączny czas 5 minut. Może czas zmienić lekarza.
marko94
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marko94 »

Według mojej oceny i obserwacji tych niezrzeszonych jest znacznie więcej niż przytoczony tu 1%.
Ale oczywiście to Panowie ustalacie zasady, które niestety muszę zaakceptować i dostosować się do tej sytuacji.
Z mojej strony to wszystko w tym temacie, więcej pewnie nic konstruktywnego nie wniosę.
Jednak wierzę, że kiedyś dojdziecie Panowie do wniosku, że każdy strzelec jest ważny dla naszego środowiska i zmienicie te zasady, które na dzień dzisiejszy skutecznie ograniczają części osób dostęp do tej strzelnicy.

Pozdrawiam,
Marian26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 05 lutego 2015, 21:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marian26 »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z aluzją do „dziwnego zbiegu okoliczności i klubowego kolegi ” i zmiany lekarza.
Zarejestrowałem się na forum bo chciałem się zapytać o możliwość korzystania ze strzelnicy na zasadzie wykupienia karnetu na 5/10/15 wejść w roku dla osób niezrzeszonych, tak jak to jest na innych obiektach.
Jeśli chodzi o nieskrępowaną atmosferę to miałem na myśli ogólny dobry klimat wśród koleżeństwa jaki doświadczyłem w czasie strzelań.
Warka była do tej pory chyba jednym z ostatnich obiektów który nie doświadczył komercji.
Zwykle dzisiejsze kluby mają niewiele wspólnego z rzeczywistym rozwijaniem pasji i hobby oraz rekreacji a stają się maszynką do zarabiania pieniędzy.
Przeznaczone dla osób usilnie i za wszelką cenę dążących do uzyskania pozwolenia na broń.
Szkoda że sport CP staje się dobrem niechcianym, a zwykle początkujący strzelcy rozpoczynają swoją przygodę od CP. Wydaje mi się że ogólno-dostępność wyszła by środowisku na dobre bo wg mojej oceny ogólne pojęcie o sporcie strzeleckim w naszym społeczeństwie jest nikłe.
Ale oczywiście nie ja ustalam zasady, jeśli nie będzie wypracowany pomysł ogólno-dostępności to trudno, przyjmuję to bez komentarza. Pozdrawiam.
Posiadanie broni zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Czerska - Warka”