Strona Internetowa PRO

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Strona Internetowa PRO

Post autor: ziuta »

Witam wszystkich serdecznie,

Zapewne jak większość z Was uważam, że przyszedł w Regimencie odpowiedni czas, żeby zastanowić się nad stroną internetową PRO. Przyznam, że mam już kilka pomysłów ale muszę jeszcze porozmawiać z kolegą, którego pomocy będę potrzebował.

Myślałem nad nowoczesną, acz prostą stroną WWW. Wymyśliłem sobie, że bez sensu przy praktycznie żadnym nakładzie środków finansowych silić się na jakieś „fajerwerki”, zwłaszcza, że strony tego typu mają przede wszystkim charakter informacyjno-reklamowy.

Stawiam na szkielet w formie odwróconej litery „L”, w której layout oparty jest na bannerze graficznym u góry strony oraz lewostronnym (graficznym) Menu.
Z lewej strony, u góry naszej WWW znajdował by się logotyp PRO, a od prawej w kierunku środka jakiś ładny collage ze zdjęć.
W środku strony otwierała by się zasadnicza treść zakładek

Zakładek na stronie z czasem może zrobić się nawet kilkanaście i dlatego rozważam opcję uszykowania 3 różnych bannerów, które zmieniały by się automatycznie po pewnym czasie lub przypisane zostały by do konkretnych podstron.

Całość chciałem zrobić w brązach i beżach, a więc ślicznie i sterylnie. Do tego wykorzystać jakaś fajną czcionkę westernową
i zabawić się na przykład w ten sposób, żeby menu wkomponować w jakąś ładną flintę albo punktory do tekstu były by dajmy na to w formie małych pocisków Real…

Propozycje zakładek:

- historia stowarzyszenia
- statut
- szeryfowie/członkowie
- galeria
- obiekty
- z czego pukamy…
- wyniki/rekordy
- PRO w mediach
- kalendarz imprez
- kontakt
- linki:
- forum
- zaprzyjaźnione ekipy
- „sklepy”
- producenci

NA NAJBLIŻSZE PUKANIE PROSZĘ WSZYSTKICH O WYPALENIE PŁYTY CD LUB DVD Z NAJCIEKAWSZYMI I NAJLEPRZYMI FOTAMI JAKIE MACIE

PROSZĘ RÓWNIEŻ O KRÓTKĄ INFORMACJĘ OD KAŻDEGO CZŁONKA O SOBIE ORAZ SPRZĘCIE, Z KTÓREGO KORZYSTA. STOSOWNE ZDJĘCIA MILE WIDZIANE.

ADSOLUTNE MINIMUM NA ZDJĘCIE TO 1MB.
Prosiłbym o ich opisanie datą i nazwą imprezy. Jeżeli będzie to pukanie z np. 14 maja, to niech się po prostu nazywa „pukanie 14.05.08”

Zarówno zdjęcia jak i teksty przesyłane mogą być również mailem na adres ziutasos@wp.pl
Jeżeli komuś komputer sam zmniejsza rozmiar zdjęcia w mailu to niech po prostu wyłączy tę opcję tudzież zapyta wnuka jak to zrobić ;)
Awatar użytkownika
dellos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 października 2006, 01:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dellos »

I jak tam strona powstanie czy nie ?? :)
3xWalker, 2xNavy, Enfield P53, Coach Gun Fostera // Kupię używany FWB P44
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Tym razem prace na stroną WWW ruszyły na dobre :-D

Potrzebuje dwie rzeczy. Pliki w krzywych oraz JPG (potocznie zwane zdjęciem) dwóch rzeczy.
Proporca PRO i 7 Regimentu Pieszego Potockiego oraz tej "blaszki" PRO.

Kto ma to proszę o przesłanie na adres: ziutasos@wp.pl
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Dwa tygodnie temu zarezerwowany został adres naszej przyszłej strony: www.pro-cp.pl
(samo PRO było już zajęte :cry: ) poniżej zamieszczam drzewo strony:

Struktura WWW:
- Strona główna
- Stowarzyszenie
- O Nas
- Członkowie
- Dołącz do Nas
- Statut
- Tło historyczne
- Nasza broń
- Forum
- Aktualności
- Współpraca
- Galeria
- Multimedia
- Ciekawostki
- wpisy
- pobierz
- linki
- Kontakt

opis funkcjonalności poszczególnych zakładek dodam wkrótce. Projekt graficzny strony głównej powinien być gotowy w przyszłym tygodniu.

Założenia do projektu:

Zmieniające się tło. Mamy trzy wątki tematyczne (nurty) działalności PRO, więc powiedzmy będą właśnie trzy:
1. Rekonstrukcja historyczna opierająca się o 7 Regiment Pieszy Potockiego
2. Strzelania i przebieranki w stylu old western, traper i pochodne
3. Rekreacyjne strzelania sportowe (na punkty i czasem nawet o nagrody).
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Założyłem, że nasza strona będzie "odstawać" graficznym standardom tego typu stron podobnych stowarzyszeń i grup rekonstrukcyjnych. Będzie nowocześnie i wizerunkowo :)
Stronę zbudujemy na prostym w obsłudze silniku WordPress i graficznie będzie wypadkową tych dwóch przykładów. Oczywiście na razie wyobrazić sobie musimy, że grafika tematycznie nawiązuje do działalności PRO ;)

1. http://www.elegantthemes.com/preview/InStyle/
2. http://www.elegantthemes.com/demo/?theme=Gleam
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

opis funkcjonalności, który przekazałem Webmasterowi (informatykowi tworzącemu stronę):

Funkcjonalność:

- Stowarzyszenie
- O Nas
O PRO… z sensie o początkach… grupy, o ludziach, spotkaniach, środowisku CP, o pasji jaką jest strzelectwo… jak się do zaczęło. Założenie Stowarzyszenia itp. itd. …
- Członkowie
Zdjęcia wraz z krótkim opisem charakteryzującym zarząd stowarzyszenia oraz wszystkich członków. Podoba mi się rozwiązanie z tej strony: http://www.7dak.com/index.php/nasz-zespol.html
Większe zdjęcia poszczególnych osób, a dopiero po kliknięciu przejście do opisu z fotą z boku.
Wielkość zdjęć (żeby były równe) powinna ustawiać się automatycznie po dodaniu zdjęcia. Najlepiej z możliwością jego wykadrowania na stronie albo chociaż ustawieniu obszaru wyświetlania. Chodzi o to, że nie każdy ma narzędzia albo potrafi przerabiać rozmiary zdjęć.

- Dołącz do Nas
Informacje wyjaśniające możliwości i warunki dołączenia w szeregi stowarzyszenia. Z jednej strony serdecznie ZAPROSZENIE , a z drugiej informacje o opłatach, składkach, okresie „próbnym” itp.

- Statut
Zamieszczona treść statutu stowarzyszenia

- Tło historyczne
Informacja ogólna i tło historyczne samego 7 Regimentu Pieszego Potockiego

- Nasza broń
Analogicznie do Aktualności… wpisy na zasadzie kolejno dodawanych postów z możliwością dodania do tekstu zdjęcia… miniatury w nagłówku przy temacie i maks 3 zdjęć pod tekstem wiadomości.
Coś jak tu: http://www.elegantthemes.com/preview/InStyle/?cat=13
ale żeby można było dodać pod tekstem jeszcze 3 takie zdjęcia. Coś jak tutaj: http://www.pbg-sa.pl/centrum-prasowe/wy ... h-csr.html

- Forum
Zakładka w Menu stanowiąca jedynie link do funkcjonującego od kilku lat forum:
http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=69


- Aktualności
Osobna zakładka, w której w postaci datowanych postów pojawiać się będą najświeższe informacje i wydarzenia z życia PRO.
http://www.elegantthemes.com/preview/InStyle/?cat=13
Ważna dla mnie jest możliwość dodawania do wpisu zdjęcia (obrazu) lub pliku (załącznika) –max 3. Miniatura zdjęcia po kliknięciu powiększy się i wyświetli analogicznie jak zdjęcie w galerii. A jakiś załącznik np. plik PDF umożliwi wstawienie ikony PDF i na hiperłączu dodanie pliku. Żeby po kliknięciu w ikonę załącznik się pobrał albo otworzył w sąsiedniej karcie.
Ważne jest żeby dodając wpis można ustawić datę aktualności „manualnie”. Chodzi o możliwość dodawania wydarzeń wstecz. Uzupełniania treści w wydarzenia archiwalne, widziane na liście aktualności wstecz, a nie jako ostatnio dodane wpisy. Oczywiście domyślnie dodawany wpis może mieć ustawioną datę bieżąca.

- Współpraca
Krótka informacja dotycząca możliwości współpracy - komercyjna oferta PRO.

- Galeria
Jak najbardziej może wyglądać to analogicznie jak tu: http://www.elegantthemes.com/preview/In ... age_id=404 ale…
Przy okładce albumu (np. nad albo pod) powinna być nazwa albumu, data. Swobodna możliwość wyboru okładki albumu. Możliwość ładowania zdjęć z automatu z komputera. Fajnie by było gdyby system CMS sam konwertował zdjęcia do jednakowego rozmiaru… np. 800x600. Opcjonalnie możemy to robić sami ale ważne żeby system konwertował zdjęcia do jednego rozmiaru, żeby strzałki symbol „X” itp. były stale w jednym miejscu. Jedyna różnica (dla mnie oczywista) może wynikać z zamieszczania zdjęć poziomych i pionowych. Zależy mi na możliwości dodawania krótkiego podpisu do zdjęcia czy też danej galerii.
Właściwie zupełnie jak na Picasa: https://picasaweb.google.com/111730490349274755659

- Multimedia
Głównie chodzi o filmiki wrzucane na You Tube. Żeby niepotrzebnie nie obciążać samej strony myślę o wyświetlaniu w strukturze strony okna dialogowego z You Tube (możliwość obejrzenia video bezpośrednio na stronie). Dość popularne rozwiązanie… Oczywiście interesuje mnie swobodna możliwość dodawania kolejnych filmików za pośrednictwem panelu CMS.
Np.

- Ciekawostki
- wpisy
- pobierz
- linki

Wpisy, pliki do pobrania, linki do ciekawych materiałów, sklepów, zaprzyjaźnionych ekip itp.
Takie mydło i powidło…

- Kontakt
Wszelkie możliwe dane Tele-adresowe Stowarzyszenia, maile… przy okazji może także KRS, NIP, REGON, Konto bankowe itp.
Mail może z domeną WWW? (jeżeli to możliwe) albo założy się coś np. na wp albo na gmail. Generalnie oficjalnie. Żadnych kontaktów w stylu „moje okno” „Ziuta” itp.
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Jak już wspominałem wczoraj nie jestem do końca zadowolony z efektu grafiki do strony głównej i chcę jeszcze to i owo zmienić. Docelowo każdą z trzech odsłon tematycznych ("regiment", "western-traper" i "sport-rekreacja") widzę w postaci kolażu z kilku najciekawszych fotek. Nie mniej jednak dobrze widać w jakim kierunku wszystko zmierza.
Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe sugestie i materiały to proszę o kontakt :). Zrzuty roboczej wersji ekranu głównego zamieszczam poniżej.
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Obrazek
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Obrazek
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Obrazek
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stangret »

Domalujcie Biskupowi uśmiech w Photoshopie ;laughing: . Jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że to jakiś ponurak :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Wielebny Andree
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 787
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: RIP

Post autor: Wielebny Andree »

Rzeczywiście, Waldzio zrobił minę jak taki jeden na K. po miesięcznym treningu przed lustrem i wpatrywaniu się w pewien przedwojenny plakat. Myślę, że nie trzeba tego retuszować, fizys wskazuje, że ma wodzowskie talenty.
A co do ewentualnych postulatów - zbierać można, ale na początek niech będzie, jak zażyczył sobie Autor przedsięwzięcia, bez kącika hołdów dla PT Zarządu. Zwykle pranie pokazuje, ile warte są portki.
nie samym słowem człowiek żyje - czasem musi sobie strzelić...
Andree
Awatar użytkownika
ziuta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Oborniki/Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ziuta »

Przypominam o mojej gorącej prośbie dotyczącej nadsyłania opisów Waszych skromnych osób :)
Członków PRO proszę o przesyłaniu na adres mailowy pro-cp@wp.pl chociaż kilku zdań o sobie, jakiś ciekawostek i śmiesznych dodatków, informacji z czego strzelacie itp. (trochę serio, a trochę na luzie) w razie czego wygładzę to jeszcze językowo i stylistycznie przed zamieszczeniem na stronie.
Co więcej... co fajniejszymi portretami dysponuję tylko niektórych, a chcę, żeby foty członków na WWW były porządne, więc jak macie fajne foty własne (najlepiej tematyczne) to także proszę o dosłanie.

Strona wystartuje około połowy listopada :!:

Zobaczcie jak fajnie może wyglądać porządne przedstawienie członków stowarzyszenia http://www.7dak.pl/

pozdro
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BISKUPKING61 »

W imieniu "strażnika pieczęci" przypominam o nadsyłaniu na adres PRO swoich zdjęć!
Wiem, że mordy macie szkaradne, a nas pięknych jest tak niewielu :P . Jednak te szare ramki wyglądają bez tych Waszych facjat jeszcze gorzej :-/ . W końcu to nie jest tablica z napisem: "Tych klientów nie obsługujemy", taka dopiero powstaje (są już pierwsze typy).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Poznański Regiment Odprzodowy”