Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Strzelnice i strzelanie czarrnoprochowcem kilka pytań od zielonego

Moderator: Moderatorzy CP

adamostry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Strzelnice i strzelanie czarrnoprochowcem kilka pytań od zielonego

Postautor: adamostry » 2020-02-07, 12:46

Witam.
Przymierzam się do zabawy z czarnym prochem ... czyli na razie dojrzewam ... czytam, słucham, szukam ... itd.
Ale mam kilka pytań odnośnie strzelania i strzelnic.

- Jak wygląda korzystanie ze strzelnic? Muszę być członkiem klubu? Czy wnoszę każdorazowo opłatę?
- Czy są nazwijmy to otwarte strzelnice - gdzie mogę przyjechać w dowolny dzień oraz godzinę i postrzelać?
- Czy są w okolicy Poznania bezpłatne strzelnice?
- Czy są miejsca poza strzelnicami gdzie mogę legalnie strzelać?

Dziękuję za odpowiedzi

ooshy
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice i strzelanie czarrnoprochowcem kilka pytań od zielonego

Postautor: ooshy » 2020-02-07, 12:57

Legalnie mozesz strzelać w pl tylko i wyłącznie na strzelnicy. Bezpłatne strzelnice, hm... pewnie ze świecą szukać. Zobacz stronkę gdziestrzelac.pl masz tam mapę strzelnic i sklepów. Pewnie nie jest to pełna baza, ale cos znajdziesz. Zadzwonisz i wszystkiego sie dowiesz u źródła.
16 ga IŻ .22 Browning 5,56 DB .44 Uberti .45 Investarm

Awatar użytkownika
kapera

Postautor: kapera » 2020-02-07, 13:03

Na LOK-owskich musisz mieć jakieś uprawnienia ( prowadzący strzelanie , sędzia PZSS 2, jeszcze kilka wariantów .....) by strzelać samodzielnie , było o tym pisane poszukaj . Co do komercyjnych nie wiem jak to się ma , na pewno kryte nie bardzo preferują CP .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK

Awatar użytkownika
mar_kow

Postautor: mar_kow » 2020-02-09, 18:12

Obostrzeń jest wiele w zależności od strzelnicy. Najlepszy sposób to stowarzyszenie które posiada lub dzierżawi strzelnicę. W moim przypadku to stowarzyszenie kolekcjonerskie. 240 zł/rocznie składki i mam dwie strzelnice do bólu. Żeby samemu strzelać mam zrobiony kurs prowadzącego strzelanie. Ale można się umówić bo sporo kolegów ze stowarzyszenia ma uprawnienia. Niedaleko jest komercyjna 35zł/godz. + min. godz. instruktora za 50zł. Czyli 2 godz. to 120zł + amunicja jeżeli ktoś nie ma swojej broni... Nawet jak ktoś przyjedzie z własną bronią np. CP a nie ma kursu to trzeba bulić... Poza tym czarny proch trzeba umawiać wcześniej bo innym przeszkadza...

gajzol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: gajzol » 2020-02-10, 11:06

Poza strzelnicami... "kara grzywny lub aresztu" - cytat z UoBi.. chyba nie jesteś zainteresowany
A jeżeli chodzi o strzelnice - w okolicy Poznania
- Lizawka (Poznań Antoninek) - kiepska buda ale jak na razie można z CP, nie żądają żadnych papierów (ich ryzyko ale tak robią..), z reguły można po prostu przyjechać ale zawsze lepiej upewnić się że nie ma zajętych osi np przez policję albo myśliwych (to strzelnica PZŁ), kosztowało jeszcze niedawno 30 zł za wejście (czyli w praktyce do końca dnia) ale czasy niepewne więc może podrożało
- podobno w Magnum znowu można z CP (bo był okres że im "przeszkadzało"..) ale tu cena zaporowa.. słyszałem o 50 zł /godzinę, co do wymaganych papierów to nic mi nie wiadomo, pewnie widok pieniędzy pozwala zapomnieć o takim drobiazgu
- Dąbrówka k. Obornik- ale tylko w terminach kiedy strzela Poznański Regiment Odprzodowy (są tu na forum podawane w wątku "pukanie" ;-) )- i tylko w porozumieniu z zarządem (znaczy wczesniej zadzwonić, pogadać, nic strasznego ale by być mile widzianym gościem a nie intruzem ;-) ).. ale można się zapisać i wiele spraw staje się łatwiejszych ( a na pewno można liczyć na dostęp do naprawdę dużej wiedzy praktycznej i teoretycznej)
na pozostałych albo CP nie jest zbyt mile widziana albo potrzebne są "papiery" - patent strzelecki, licencja, uprawnienia prowadzącego albo coś z tego zestawu (z treści pytania rozumiem że nie dysponujesz tym.. przynajmniej na razie)
O darmowych nie tylko w okolicy Poznania ale w ogóle w naszym kraju... nie słyszałem ..
Ostatnio zmieniony 2020-02-10, 11:11 przez gajzol, łącznie zmieniany 1 raz.
R&S .44, Rigby 451, Łucznik wz. 70

Wróć do „Poznański Regiment Odprzodowy”