CP w Tarnowie lub okolicach.

Moderator: Moderatorzy CP

kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CP w Tarnowie lub okolicach.

Post autor: kacper_ »

Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc przede wszystkim chciałbym się z wszystkimi przywitać.

Zastanawiam się nad rozpoczęciem zabawy ze strzelectwem czarnoprochowym i w związku z tym mam pytanie, czy jest ktoś z Tarnowa lub okolic strzelający z CP? W Tarnowie jest strzelnica LOKu, a w okolicy, we Fiuku, strzelnica myśliwska - strzela ktoś na którejś z nich?
Chętnie bym kiedyś popatrzył i pogadał "z czym to się je" żeby nie musieć na nowo ameryki odkrywać.

Pozdrawiam
Kacper
assur
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 07:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: assur »

Mam podobne pytanie.
Czy jest ktoś w okolicach Tarnowa, kto strzela CP. A być może ktoś wie czy w Tarnowie jest jakaś strzelnica gdzie można postrzelać CP ?
peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: peterpan »

Czołem. Ciężki temat Koledzy, trzeba by podjechać na LOK i zapytać jak to widzą. Podejrzewam, że po zapisaniu się do LOK nie będzie większego problemu. Ja kombinuję jak mogę, LOK Brzesko nie ma strzelnicy, ale kółka w Bielczy czy w Jaworsku mają miejsca do strzelania, tyle, że jestem w LOK i nie mam problemu z korzystaniem z obiektów. Nawet planuję jak się ociepli trochę zorganizować w Bielczy strzelanko czysto czarnoprochowe, dam informację na forum i od razu zapraszam, z Tarnowa macie rzut beretem (czyli może z 20 km). Co do Fiuka nie mam pojęcia, trzeba by z myśliwymi zagadać, mogą niechętnie patrzeć na "konkurencję". Podobno nieformalnie myśliwi strzelają też rekreacyjnie na którejś piaskowni koło Wał Rudy, ale to tylko słyszałem.
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
assur
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 03 grudnia 2003, 07:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: assur »

Ja bym się pisał na jakieś strzelanie w Brzesku. I z długiej i z krótkiej. Może dojdą do skutku te zawody co miały być 26 stycznia. Co do tego LOKu w Tarnowie to nie mogę się tam dodzwonić (nikt nie odbiera mimo, że dzwonię w godzinach urzędowania), mógłbym strzelać sam sobie u siebie na wiosce, ale w towarzystwie zawsze się raźniej strzela.
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

Witam,
Po dłuższej przerwie (prawie rok) temat CP u mnie powrócił. Po głowie chodzi mi kupno Colta Navy. I tutaj mam pytanie czy w okolicach Tarnowa/Krakowa znalazł by się ktoś, u kogo mógł bym obejrzeć sobie ten rewolwer na żywo i ewentualnie udzielił by kilku rad? Nie ukrywam, że najchętniej obejrzał bym sobie go "w akcji".

Pozdrawiam Kacper
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

Po długich przemyśleniach i przekopaniu najdalszych zakątków internetu mój wybór padł jednak na Remingtona 1858 od Uberti. Wczoraj odebrałem paczkę od Saguaro:) W poniedziałek wysyłam wniosek o wydanie EKB. Potem tylko zostanie kupić proch. Tu moje pytanie, czy aktualnie w Krakowie można gdzieś kupić proch? Ewentualnie może ma ktoś nadwyżkę, którą był by skłonny odsprzedać?


Jestem też po wstępnej rozmowie z strzelnicą LOK w Tarnowie na Krzyskiej. Z CP nie ma problemu. Niestety wygląda na to, że w Tarnowie będę jedynym, który się w to bawi (przynajmniej z tego co mi się udało zorientować).

Pozdrawiam
Kacper
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marekj »

Proch można kupić w sklepie myśliwskim na Kazimierza Wielkiego ( w Krakowie). Niestety trochę drogo: 300 zł/kg. W razie problemów pisać na forum 8-)
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj wysłałem wniosek o EKB. Jak już ten papier będzie u mnie będę myślał nad prochem. 300 zł za kg to faktycznie sporo, a jak doliczę do tego wycieczkę do Krakowa to zaraz się okaże, że i do Pionek można się wybrać.
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

EKB do mnie w końcu przyszło. Trochę to trwało bo za pierwszym razem przez niedopatrzenie wysłałem niepodpisany wniosek.

Teraz mam problem z prochem. Z Pionek w tym roku mi już raczej nie przywiozą, dzwoniłem do sklepu na Kazimierza Wlk i też w tym roku już raczej nic mieć nie będą. Wiecie może gdzie może jeszcze można popytać? Rzeszów, Katowice? Byłbym wdzięczny za jakieś namiary bo nie ukrywam, że już mnie nosi żeby Remingtona na strzelnice zabrać:)
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Moze zadzwon do sklepu przy strzelnicy w Siemianowicach i zasiegnij jezyka?

http://www.strzelnica.eu/

(co prawda na stronie pisza, ze oferuja "fachowe dworactwo", ale to pewnie relikt epoki feudalnej :)) )
Maciek
.62 i .69
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nosu »

Z tego co wiem to ślepa uliczka.
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

Jeden z forumowiczów odezwał się dzisiaj do mnie z propozycją odsprzedania zbędnego kg, więc sprawa załatwiona. Ale i tak dzięki za odzew.
prog80
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2014, 23:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczucin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: prog80 »

Chętnie umówię się z towarzyszem broni czarnoprochowej na strzelanie gdzieś na strzelnicy w okolicach Tarnowa
Gewehr
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 stycznia 2011, 20:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gewehr »

Jak ostatnio jest ze strzelaniem CP w Tarnowie i Krakowie?
kacper_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 06 lutego 2012, 21:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kacper_ »

Z tego co wiem to w Tarnowie jestem chyba jedynym strzelającym z CP. Średnio raz na dwa - trzy tygodnie strzelam. Ogólnie problemów ze strzelnicą nie ma żadnych. Ja opłaciłem sobie składkę klubową na rok i praktycznie mogę przyjechać kiedy chcę (po wcześniejszym umówieniu). Można też płacić za pojedyncze wizyty na strzelnicy, ale nie wiem jak to wtedy wychodzi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”