EKB na bron cp w Krakowie

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
AlfP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2007, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

EKB na bron cp w Krakowie

Post autor: AlfP »

Witam,

Czy ktos z Krakowa juz zalatwial Europejską karte broni dla broni czarnoprochowej bez zezwolenia /replika do 1885 r/ ?

/wydzielilem to jako nowy temat, zeby nie bylo balaganu - mod_lok/
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

AlfP pisze:Witam,

Czy ktos z Krakowa...
Tak, ja. Byłem pierwszy :)
Awatar użytkownika
AlfP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2007, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AlfP »

i poszlo gladko ? musiales wozic do pokazania giwery ?
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

AlfP pisze:i poszlo gladko ? musiales wozic do pokazania giwery ?
Czy musiałem? Dobre pytanie. Nie wiem, miałem przy sobie tak dla świętego spokoju (mam kawałek do Huty a chciałem załatwić w miarę szybko i sprawnie). No więc skoro już miałem to pooglądali (przy okazji sprawdzając czy dobrze wpisałem numerek) choć wyglądało to raczej na takie "skoro już mam to czemu nie pooglądać". Ale może tylko wyglądało, nie wiem. Wymagać niby nie mogą ale...
No więc wziąłem wniosek ze strony ROMBu i do dzieła.
Największym problemem było to że byłem pierwszy więc małe zaskoczenie było: a to na taką broń można?
Były telefony i konsultacje aż zapadła decyzja: wydajemy :)
Teraz ścieżka już przetarta więc kłopotów być nie powinno.
Awatar użytkownika
AlfP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2007, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AlfP »

ok, wielkie dzieki za info . Za to jesteś Pionierem cp małopolskim w tej dziedzinie. Maja okreslone dni i godziny ? A wplate miales juz gotowa czy mozna na miejscu ? bo ja bym wplacil np przez internet i wydruk zlecenia bym zabral ....
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

Wpłaty dokonywałem jak już wiedziałem, że wszelkie wątpliwości są rozwiane i decyzja o wydaniu EKB zapadła :) może nie "na miejscu" ale niedaleko. Powiedzieli mi gdzie mogę w tym celu podejść. Godzin czy dni nie pamiętam ale jak szukałem informacji to dostałem link: http://malopolska.policja.gov.pl/wpa/procedura8
Smednir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 10:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smednir »

WTK, a jaką broń rejestrowałeś?
Ja muszę podskoczyć ze swoim 3-bączkowym enfildem i navy .36.
Czy musiałeś przedstawić dowody zakupu/faktury/rachunki...? Bo takie dziwne historie krążą.
Rozumiem że byłeś na Mogilskiej, tak?
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WTK »

Smednir pisze:WTK, a jaką broń rejestrowałeś?
Ja muszę podskoczyć ze swoim 3-bączkowym enfildem i navy .36.
Rewolwerek R&S, więc jakoś szczególnie dużo do niesienia to nie miałem :)
Smednir pisze:Czy musiałeś przedstawić dowody zakupu/faktury/rachunki...? Bo takie dziwne historie krążą.
Tu mam trochę podobny kłopot jak z tym przyniesieniem broni wogóle. Swoją zabawkę przyniosłem w oryginalnym pudełku, tak jak dostałem od Saguaro a paragon (ale tylko paragon) był w środku... Od razu wyglądało na nowy zakup. Fakt, nikt nie sprawdzał dokładnie co jest na paragonie i czy taki sklep istnieje ale bo ja wiem, może miałem szczęście. Pytanie co by było gdybym rewolwer przyniósł w jakiejś teczce czy kaburze i nie miałbym nic co by było dokumentem zakupu. Nie wiem...
Smednir pisze:Rozumiem że byłeś na Mogilskiej, tak?
Nie, WPA jest na osiedlu Zgody 10.
Smednir
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 10:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Smednir »

Dzięki!
Właśnie to mnie martwi, mój enfield ma już 3-4 lata, podobnie jak rewolwer. No i nie mam na nich żadnych rachunków, choć karabin był kupowany jako nowy :/
Chyba najpierw podskoczę do nich "na sucho" bez broni i wybadam temat.
juniort
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwietnia 2012, 18:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: juniort »

Czy ktoś przerabiał w Krakowie wydanie EKB w sposob listowny ?
Awatar użytkownika
Kuma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 20:22
Tematy: 19
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kuma »

Byłem ostatnio i poza podaniem, 2 zdjęciami, dowodem wpłaty i kopią faktury nic więcej ode mnie Pani nie chciała i o nic nie pytała. Wspomniałem, że dowód zakupu chyba nie jest konieczny, ale usłyszałem, że muszą sprawdzić czy nabyłem rewolwer CP w sposób legalny. Zapytałem, więc jak można nabyć nie legalnie coś co jest ogólnodostępne i bezpozwoleniowe, ale nie otrzymałem sensownej odpowiedzi. Jako, że dokument zakupu miałem- nie brnąłem dalej w dyskusję, może szkoda... Po 3 minutach, zostałem zapytany czy EKB mają wysłać pocztą czy odbiorę osobiście po (3 dniach).
Może zatem zachodzą przesłanki, że mając wszystko da się sprawę załatwić normalnie- za pośrednictwem poczty...
KK22LR,CZ457,CGm96, EnfieldNo4,K31,Mosin91,HOWA223,CZ557,Savage Recon,P-64,P-83,Rak,Tantal,Shadow1,Glock19,TTwz.33,SKS,CZ27,Rossi38SP",Fabarm Axis,Taurus PT945,P38,P08,Astra A75,Hammerli 215, SIGM17,FN1900, P99, MAG95,FNBaby,WaltherPPK
ztrojanowski
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ztrojanowski »

Witam.

Dziś zrobiłem wymagane fotografie, wypełniłem wniosek pobrany ze strony ROMB (http://www.romb.org.pl/index.php?id=58) oraz wydrukowałem potwierdzenie wpłaty za wydanie EKB.
Jutro wyślę pocztą wniosek, dowód wpłaty, dwa zdjęcia i nic więcej. Ciekawe czy będą chcieli coś więcej..

Jak dostanę EKB lub jakieś pismo to dam znać w tym temacie czy miałem jakieś problemy z wydaniem czy dostałem od ręki.

Pozdrawiam
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

ztrojanowski pisze: ... Jutro wyślę pocztą wniosek, dowód wpłaty, dwa zdjęcia i nic więcej. Ciekawe czy będą chcieli coś więcej.. ...
A po co chcesz wysyłać dwa zdjącia? Nie ma takiego obowiązku. Żaden przepis ustawy o broni i amunicji nie upoważnia Policji do gromadzenia i przechowywania w ich dokumentacji zdjęcia posiadacza Europejskiej karty broni palnej.
ztrojanowski
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ztrojanowski »

Dobre pytanie ale do WPA w Krakowie, na ich stronie:
http://malopolska.policja.gov.pl/wpa/procedura8
życzą sobie dwie fotografie "Wymagane dokumenty do złożenia wniosku " "2. dwie fotografie formatu 3cm x 4cm"

jeżeli prawo wymaga jednej fotografii to zwrócę się do nich w późniejszym terminie o zwrot dodatkowego zdjęcia i z chęcią zapytam w jakim celu wymagali drugiego zdjęcia i czy zostało one przetworzone w rozumieniu ustawy z 1997 o ochronie danych osobowych.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

ztrojanowski pisze: Dobre pytanie ale do WPA w Krakowie, na ich stronie:
http://malopolska.policja.gov.pl/wpa/procedura8
życzą sobie dwie fotografie "Wymagane dokumenty do złożenia wniosku " "2. dwie fotografie formatu 3cm x 4cm"

jeżeli prawo wymaga jednej fotografii to zwrócę się do nich w późniejszym terminie o zwrot dodatkowego zdjęcia i z chęcią zapytam w jakim celu wymagali drugiego zdjęcia i czy zostało one przetworzone w rozumieniu ustawy z 1997 o ochronie danych osobowych.
Typowa samowola urzędnicza. Organ administracji (Policja) ma działać na podstawie przepisów prawa, a więc wolno mu czynić tylko to, na co prawo mu pozwala. A ustawa o broni i amunicji, ani przepisy wykonawcze nic nie mówią na temat gromadzenia zdjęć posiadaczy broni czy osób, którym wydano EKBP. Czyli Policji nie wolno gromadzić zdjęć takich osób. Pomysł z żądaniem zwrotu tej dodatkowej fotografii po wydaniu EKBP jest dobry.

Tylko gdy przepis wyraźnie mówi, że należy dostarczyć dodatkowe zdjęcie do akt, wtedy takie żądanie jest zasadne. Wystarczy sprawdzić określone prawem druki wniosków o wydanie pszportów i dowodu osobistego. Tam wyraźnie jest wyznaczone miejsce na wklejenie dodatkowej fotografii, która pozostaje w katach paszportowych czy dowodu osobistego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Małopolska”