Miasteczko kowbojskie, Wioska indianska

Moderator: Moderatorzy CP

R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Miasteczko kowbojskie, Wioska indianska

Post autor: R0GNAR »

Proponuje w tym temacie opisywac miasteczka i wioski indianskie ,gdzie kto był i jakie wrazenia:

Zaczne od wioski indianskiej koło Pleszewa: www.woskaindian.pl

Cięzki ze mnie dureń ze dopiero teraz, po sezonie o tym pisze ale jakos nie pomyslałem :shame: .Trafiłem tam przypadkiem,żona wyczytała gdzies i padła decyzja-jedziemy (mamy tam prawie 100km co z 10 -miesięcznym dzieckiem jest sporą odległoscia) jakos udało mi sie zainteresowac i żone i corke dzikim zachodem, do tego są zafascynowane muzyką indiańska i strojami wiec decyzja jednogłosna- nawet syn sie darł wiec uznałem ze głosuje na tak :-D . Trafic łatwo, po odbiciu z Pleszewa droga fajnie oznakowana drewnianymi znakami jak dojechac. Na miejscu super, całosc położona w lesie parking do samochodow i ...duktem wchodzisz prosto do miasteczka , masa atrakcji do dzieciakow a i dorosli znajda cos dla siebie- (tylko trzeba uwazac podczas rzutu tomahawkiem bo sam byłem swiadkiem sytuacji gdzie facet ani razu nie trafil w sylwetke bizona a jego żona tak :mad: komentarze mozecie sobie wyobrazic :-D ) Za atrakcje płacisz dolarami (kopie monet z epoki) no i można sie dorobic własnej podobizny na liście gonczym. Z miasteczka idąc poza zabudowania dochodzisz do wioski indianskiej ,mozna tam posłuchac muzyki indiańskiej (grają orginalni wojownicy) zobaczyc jak wyglądały tipi i indianski tor przeszkod , w bok mamy cmenarz kowbojski i indiański. O smacznym, jedzeniu i sosie indiańskim nie wspomne :P .Po miasteczku i wiosce chodza kowboje i indianie .Po pierwszej wizycie gdy czas pozwalał lecielismy tam bez wachania wiec wakacje w mojej rodzince upłyneły pod znakiem Dzikiego Zachodu jak na kowboja przystalo.
Obrazek
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

www.wioskaindian.pl zle chyba wpisałem tu powinno działac. Jesli ktoś ma coś ciekawego niech dołączy. Mało takich miejsc wiec warto sie podzielic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

http://www.askmen.com/top_10/travel_150 ... p_ten.html
10 najlepszych kowbojskich miasteczek.

Mam gdzieś folder o miasteczku ze Szwecji o powierzchni kilkunastu ha. Nawet pociąg z epoki jeżdzi. Musze go poszukać.
jackvet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 09:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackvet »

jeszcze jedno/w Polsce/


http://www.western.com.pl/western5/
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

jackvet adres nie działa wiec gdybys mogł to zaktualizuj bede wdzieczny, moze w tym roku bede mial 2 tygodnie urlopu :) wiec chce sobie to jakos zaplanowac dlatego ponawiam prosbe o adresy sprawdzonych miasteczek kowbojskich ( w PL ).
Obrazek
jackvet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 09:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackvet »

Może ten link zadziała
http://www.western.com.pl/western6/
to miasteczko jest koło Karpacza
jackvet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 09:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackvet »

Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piotr_JG »

Wrocław jeśli ktoś nie wie, że istnieje. Wprawdzie bardziej wokól koni, ale jednak.
Piotr
Obi-wan-k
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2010, 23:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miasteczko kowbojskie, Wioska indianska

Post autor: Obi-wan-k »

Podziwiam entuzjazm jaki ma Kolega dlatego że ja trafiłem nie przypadkiem a z pełną premedytacją. Otóż już od samego wjazdu było coś nie tak gdy poprosiłem o bilet na występy indian (co godzina - odsyłam do oferty ze strony) Pani która sprzedawała bilety mówiąc kolokwialnie " nie była w temacie" skwitowała "że jeżeli tak było na stronie to chyba będzie". Oceniając gastronomie tej wioski no to faktycznie "wiocha" aby zjeść gofra to trzeba zaczekać 0,5 godziny tak informuje starsza pani. Inne potrawy również na zamówienie tez 0.5 godz. "od ręki" to jest jedynie chleb ze smalcem jak ktoś lubi. Napoje z lodówki są ciepłe, ale tu się nie czepiam no bo indianie lodówek nie mieli ;) Kawa z expresu ciśnieniowego tylko czarna nie ma cappucino. Expres naprawdę dobry saeco ale pewnie pani pokazali jak jednego guzika używać. Trzeba przyznać że ceny nie są wygórowane no ale obsługa również wiele do życzenia.
Nie będę opisywać dokładnie wszystkiego bo niech każdy sam się przekona. Może trafiłem na ich słabszy dzień. Moim subiektywnym zdaniem i ludzi którzy również głośno o tym rozmawiali, obsługa strasznie zblazowana. Byłem w Niedzielę może nie wszyscy powinni wówczas pracować ? Wioska spełnia funkcję muzeum bardzo dobrze ale to trochę za mało.
Atrakcje mało atrakcyjnie a odwiedzający nie czuje się jak gość tylko jak intruz "blada twarz".
Teraz wiem że wrócę tam dopiero za parę lat a może i wcale.



R0GNAR pisze:Proponuje w tym temacie opisywac miasteczka i wioski indianskie ,gdzie kto był i jakie wrazenia:

Zaczne od wioski indianskiej koło Pleszewa: www.woskaindian.pl

Cięzki ze mnie dureń ze dopiero teraz, po sezonie o tym pisze ale jakos nie pomyslałem :shame: .Trafiłem tam przypadkiem,żona wyczytała gdzies i padła decyzja-jedziemy (mamy tam prawie 100km co z 10 -miesięcznym dzieckiem jest sporą odległoscia) jakos udało mi sie zainteresowac i żone i corke dzikim zachodem, do tego są zafascynowane muzyką indiańska i strojami wiec decyzja jednogłosna- nawet syn sie darł wiec uznałem ze głosuje na tak :-D . Trafic łatwo, po odbiciu z Pleszewa droga fajnie oznakowana drewnianymi znakami jak dojechac. Na miejscu super, całosc położona w lesie parking do samochodow i ...duktem wchodzisz prosto do miasteczka , masa atrakcji do dzieciakow a i dorosli znajda cos dla siebie- (tylko trzeba uwazac podczas rzutu tomahawkiem bo sam byłem swiadkiem sytuacji gdzie facet ani razu nie trafil w sylwetke bizona a jego żona tak :mad: komentarze mozecie sobie wyobrazic :-D ) Za atrakcje płacisz dolarami (kopie monet z epoki) no i można sie dorobic własnej podobizny na liście gonczym. Z miasteczka idąc poza zabudowania dochodzisz do wioski indianskiej ,mozna tam posłuchac muzyki indiańskiej (grają orginalni wojownicy) zobaczyc jak wyglądały tipi i indianski tor przeszkod , w bok mamy cmenarz kowbojski i indiański. O smacznym, jedzeniu i sosie indiańskim nie wspomne :P .Po miasteczku i wiosce chodza kowboje i indianie .Po pierwszej wizycie gdy czas pozwalał lecielismy tam bez wachania wiec wakacje w mojej rodzince upłyneły pod znakiem Dzikiego Zachodu jak na kowboja przystalo.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Jeżeli chcecie trafić na wioskę indian z prawdziwego zdarzenia a nie cepelii dla turystów polecam wizytę: http://www.indianie.pl/
Miejsce prowadzone przez prawdziwych pasjonatów którzy tej tematyce poświęcili życie.
abaszta
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2010, 16:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: abaszta »

polecam - wioska indiańska w Szczyrzycu
Preriowiec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: preria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Preriowiec »

Podobno ostatnio budowane są też mniej stereotypowe wioski indiańskie, np. Indian Północno-Zachodniego Wybrzeża (tych od totemów; mieszkali w solidnych, drewnianych chałupach) oraz Paunisów, czyli Indian żyjących w miastach, spadkobierców szerzenia się starożytnej kultury meksykańskiej w górę Missisipi. Aha, i uważam, że w wioskach indiańskich powinny być dostępne do kupienia tylko potrawy indiańskie. Żadnej tam kawy - tylko napoje z syropu klonowego, kompoty itp. Żadnego chleba - tylko placki kukurydziane. Oprócz tego fasola, mięso, topinambur, ryby itd.
"Nie ma kobiety wartej czterech dobrych koni" - "Góra Killdeer"
szeryf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 18:42
Tematy: 20
Lokalizacja: Zory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szeryf »

nie jestem literatem
Obrazek
Fosa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 lutego 2016, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miasteczko kowbojskie, Wioska indianska

Post autor: Fosa »

Znalazlem takie dwa miesjsca i moze ktoś byl? To miasteczko latem wyglada calkiem przyjemnie na zdjeciach i jest w Mragowie wiec mazury :) .

http://mrongoville.pl/

albo tu tez cos jest w Karpaczu ale nie wiele opini a te co sa chyba nie wystawiane przez milosnikow old westu

http://www.western.com.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”