Colt 1873 SAA cal. 44 Pietty w wersji kapiszonowej

Moderator: Moderatorzy CP

Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Colt 1873 SAA cal. 44 Pietty w wersji kapiszonowej

Post autor: Krzysztof66 »

Witam.
Posiadam Colta 1873 SAA cal. 44 w wersji kapiszonowej.
Cereus pisze:To mnie uspokoiłeś że odbywa sie to bez żadnych proceduralnych problemów.W takim razie zamawiam Le Matta.
Masz S.A.A 1873 w wersji kapiszonowej?
Ciekawa sprawa. Zapraszam do działu kowboje,napisz coś o tym jak sie strzela, wrzuć zdjecia i opis. Jesteś chyba jedyną osoba w Polsce która coś takiego posiada więc musisz sie koniecznie pochwalić.Widziałem to tylko na zdjęciach.
Ja mam 2 S.A.A. ,45LC lufa 5.5 ale przymierzam sie do czegoś z dłuższą lufą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Colta 1873 SAA mam dopiero od grudnia, wystrzelałem na razie tylko 6 bębenków, a i to nie sam, bo koledzy też chcieli spróbować. Strzela się bardzo przyjemnie, bez zacięć.
Do ładowania bębnów posiadam z Dixie niewielki przyrząd, za pomocą którego można też ładować bębny do Navy czy Remingtona (tulejka redukcyjna w zależności od średnicy osi bębna w komplecie).
W sumie ten Colt od wersji na naboje scalone różni się tylko bębnem, rodzajem iglicy i otworem na iglicę w tylnej części ramy. Cena minimalnie niższa od rewolweru na amunicję scaloną i w Dixie jest bez pozwolenia. Jakość wykonania jest dobra, luzy między lufą a bębnem 0,2 - 0,25 mm, w zależności od bębna (na razie mam dwa zapasowe, ale mam zamiar jeszcze ze dwa dokupić). Bębny są o 20 USD tańsze od bębnów do Remingtona Uberti. Wymiana bębnów prosta i szybka. Colt ten ma wszystko to, co modele na amunicję scaloną, tj. odchylaną na prawo pokrywę bębna (świetny dostęp do kominków) i rozładownik, który w tej wersji jest oczywiściw nie wykorzystywany. Można go zdemontować, ale wtedy Colt straciłby cały swój urok. Co do jego historyczności, to :diabel:, ale jest i jest fajny. Gdy go dostałem, to przez dwa dni prawie nie wypuszczałem z rąk, nawet oglądając TV (miny i spojrzenia mojej żony były wtedy bezcenne).
Po paru tygodniach, zerkając na niego i na Navy 44 z mosiężną ramą, uważam, że jednak Navy mimo wszystko ma swoją klasę - jest najpięknieszy lub jednym z najpięknieszych rewolwerów Colta.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
Bartexpiner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2004, 05:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bartexpiner »

Na replikę broni po1850 roku trzeba mieć pozwolenie w Polsce
Bartexpiner CZ-ka i lunetka, oraz cały arsenał wędkarski,Navy 36, Remington 44.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

Niestety, to prawda, dlatego też takowe pozwolenie posiadam :).
Nie trzba natomiast posiadać takiego pozwolenia w stanie Tennessee w USA, gdzie jest siedziba Dixie. Dlatego też mogłem zakupić taką broń przez internet.
Właśnie czekam na Remingtona Uberti z Dixie, jest już po odprawie i po opłatach celnych.
Żeby przeszedł przez cło, oczywiście też musiałem mieć pozwolenie.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Podzielam twoja miłość do Navy. Może tylko Army 1860 jest ładniejszy. Peacemaker przy nim to brzydactwo. Ale gusta są rózne. Mój kumpel jest zakochany w tym rewolwerze.Od 30 lat kolekcjonuje Colty 1873.Najpierw były to plastikowe repliki, póżniej metalowe ale niestrzelające, aż w końcu kupił oryginalne COLTY .45. Ma juz takiego z lufą 7.5 , 5.5 , 4.5 a teraz chce typowego Storekeeper'a z 2 calową. To sie nazywa pasja!
Na mnie czeka też do odbioru Remington. Kapiszonowy ale z dodatkowym bębnem konwertowanym na .45 LC. Musze tylko po niego jechać. Te przejsciowe konstrukcje są b. ciekawe. Uberti zaczął robić niedawno konwersję Navy . Ładna jest. W niebieskiej oksydzie.

P.S. Czy Dixie zawiadomia na maila o wysłaniu przesyłki? Bo zrobiłem przelew tydzień temu a w mojej karcie na ich stronie dalej jest że zamówienie w trakcie realizacji.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

Dixie w moim przypadku zawsze przysyłała dwa maile. Pierwszy o przyjęciu zamówienia z wyszczególnieniem pozycji, ceną itp., a następnie drugiego o wysłaniu zamówienia. Czasem maile te przychodziły nawet tego samego dnia, a czasem w odstępie kilku dni.
A jak to jest z bębnem konwertowanym, czy jest traktowany jako istotna część broni (bęben nabojowy)?
Ja na razie nie miałem problemów z bębnami do broni kapiszonowej, zarówno tej sprzed 1850 jak i po. Uważam, że wg. Ustawy o broni i amunicji nie są to istotne części broni, tj. "bębny nabojowe", ponieważ amunicją w rozumieniu Ustawy są naboje scalone i ślepe.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

a o tym punkciku zapomniałeś?
Art. 5. 1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję.
i dalej:
3. Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Tak, jest to istotna część broni. Potrzeba na nią papier. Po prostu pozwolenie na centralny zapłon.Dlatego zamawiam przez sklep.
Musze napisać do Dixie, bo coś sie ociągają z przesyłką.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof66 »

Właśnie, bęben konwertowany to bęben nabojowy.
Ale co z bębnami do rewolwerów ładowanych odprzodowo? Sam kupiłem dwa bębny do mojego Navy 44 w Dixie, a w opisie do Urzedu Celnego napisałem, że są to bębny do replik broni sprzed 1850 roku, co wystarczyło. Ale ktoś powie, że to przcież także bębny do Army, produkowanego po 1850. Czy bębny do Remingtona też należałoby zarejestrować? W moim przypadku nie ma problemu, mam pozwolenie na wiele sztuk broni, ale szkoda byłoby promesy. W Dixie i w innych sklepach patrząc na ilości kupowanych tam bębnów przy zakupach rewolwerów odprzodowych bębny te traktuje się jako coś w rodzaju magazynków.
Czy ktoś mógłby konkretnie coś powiedzieć na temat, czy bęben do rewolweru ładowanego odprzodowo (bez względu na rok modelowy) to bęben nabojowy, czyli istotna część broni, czy też nie?
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
Pavlo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 21 września 2003, 21:23
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa-Śródmieście
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pavlo »

Koledzy - wiem ze temat jest już wiekowy ale znalazłem na serwisie aukcyjnym Rewolwer Colt Peacemaker SAA1873 wiec mam pytanko czy coś się zmieniło w temacie czy gość bezprawnie sprzedaje go informując ze jest bez pozwolenia?
Makarov 4,50 , CZ-200 + BowTech Tomkat 60-70 ,Hawken dikar cal.45 ,Remington New Army Target 44 stal nierdzewna Uberti
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

kolego Pavlo temat był bardzo długo wałkowany, więc poszukaj trochę. Chcesz to kup nie masz odwagi to kup coś innego i daj już spokój temu rewolwerowi
Awatar użytkownika
Pavlo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 21 września 2003, 21:23
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa-Śródmieście
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pavlo »

Dziękuje za odpowiedz dziwie się tylko ze nikt nie reaguje na te aukcje skoro to nielegalne pozdrawiam

to zamieszczona klauzula:

zgodnie ze znowelizowaną "Ustawą o broni i amunicji" z dnia 05 stycznia 2011 r. Dz. U. z dnia 23 lutego 2011 r. Art.11 p.10 "Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania,
wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni"
(Broń ta jest repliką broni palnej rozdzielnego ładowania wytworzonej przed 1885 rokiem)

nie chce mi sie wertować całego forum pytałem z ciekawości
Makarov 4,50 , CZ-200 + BowTech Tomkat 60-70 ,Hawken dikar cal.45 ,Remington New Army Target 44 stal nierdzewna Uberti
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Pavlo pisze:Dziękuje za odpowiedz dziwie się tylko ze nikt nie reaguje na te aukcje skoro to nielegalne pozdrawiam
.....
nie chce mi sie wertować całego forum pytałem z ciekawości
Skoro ci sie nie chce to zapewne dlatego wysnules falszywy wniosek ze nielegalne.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Parabellum »

Czy przed 1885 rokiem istniała też wersja kapiszonowa tego rewolweru?
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Nie,nie,i jeszcze raz k....a nie!
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

.44 pisze:
Parabellum pisze:Czy przed 1885 rokiem istniała też wersja kapiszonowa tego rewolweru?
I znowu bez sensu odgrzewasz kotleta .
I po jaką cholerę ?
Żeby ludziom ciśnienie podnosić ?
Bo jak tak to ty normalny trol jesteś ...
Nie bądź taki niedobry ;laughing:
Nowy Rok nowe wyzwania.

Warto szukać (wiesz co po czesku znaczy "szukać") :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”