Strzelamy westernowo, ZKS WARSZAWA

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelamy westernowo, ZKS WARSZAWA

Post autor: gatling »

Mamy na strzelnicy ZKS Warszawa bardzo dobre warunki do tego typu strzelań.
Do dyspozycji oś dynamiczna, długość 50 m, szerokość, ok. 35 m, dopuszczona, każda broń westernowa.
Sekcja Strzelectwa Westernowego ZKS Warszawa organizyje w każdą środę w godzinach 17 - 19, treningi.
Zapraszam miłośników strzelań westernowych do zabawy w kowbojów.
pozdr. Waldek

Zgłoszenia na priva
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2015, 20:58 przez gatling, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

A tak z ciekawości zapytam, bo od niedawna ćwiczę jazdę konną ;-). Nawet mi się spodobało to może jedna promesa na rewolwer ...

1. Jaką bronią trzeba dysponować ?
2. Czy obowiązuje jakiś dress code i szpej code?
3. Czy jest muzyka country ?
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

xxxam pisze:A tak z ciekawości zapytam, bo od niedawna ćwiczę jazdę konną ;-). Nawet mi się spodobało to może jedna promesa na rewolwer ...
Dobra, tematyczna strona http://www.c-a-s.pl/
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

xxxam pisze:Czy jest muzyka country ?
Zalezy co nazywasz muzyka country. Jezeli wiesniackie darcie ryja z flaga amerykanska w tle rodem z Mragowa to nie.
Jezeli jednak dobry blue grass lub amerykanska klasyka to jak najbardziej.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Z country to trochę żart, bardziej interesowała mnie odpowiedź na pierwsze dwa pytania :-)
Awatar użytkownika
Daniel.F
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 499
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 18:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Daniel.F »

1) Zależy od zawodów i kategorii w jakiej startujesz. W zawodach CAS reguły są bardziej ścisłe - opisane na ww stronie. Natomiast zapraszam na zawody WAS pod Olsztynem, tu zasady są mniej restrykcyjne, z grubsza - dopuszczone są wszystkie rewolwery single action, karabiny lever action i strzelby nie automatyczne, bez plastików, światłowodowych muszek itd.
2) Jak wyżej - w CAS są opisane konkretne wymogi co do kategorii w jakiej startujesz. Na innych zawodach zazwyczaj wystarczy jak masz jeansy, koszulę, kapelusz, chustę no i pas z rewolwerem lub lepiej rewolwerami.
3) Westernową muzykę dla uszu najmilszą zapewniają colty, remingtony, winchestery itd. :)
.44CP, 12/70, 12/76, .22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 7.62x54R, .357/.38, .223"
WKS 10, GSO, W-A-S Banditos, Braterstwo
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Daniel.F, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź zamykającą moje rozważania na temat tej dyscypliny :-)
Niestety z wyżej wymienionych rzeczy posiadam tylko jeansy ... i to mało westernowe.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Canis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 03 marca 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Canis »

Nie ma stresu. Ja strzelam we współczesnej koszuli i zakazanych dżinsach, bo nie jara mnie rekonstrukcja historyczna tylko strzelanie kowbojskie, więc stylizuję się na stereotyp filmowego kowboja i generalnie wisi mi poprawność historyczna, ma być fajnie i trochę prześmiewczo.
Nigdy na zawodach nie było problemu.

Strzelanie CAS charakteryzuje się tym, że w przeciwieństwie do innych konkurencji dynamicznych nie ma tyle niezdrowej napinki na wyniki i bólu du**, że komuś idzie lepiej.

Wszystkich chętnych zapraszamy na ZKS. Nie trzeba mieć nic, oprócz wolnej chwili, broń udostępniamy własną. Trenujemy raz w tygodniu, w różne dni, piszcie w temacie albo na PW :)
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adriano »

Możecie podawać tutaj w temacie z wyprzedzeniem kiedy dokładnie jesteście. Chętnie bym się pojawił bo do tej pory strzelałem tylko do tarczy :wink:
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
Daniel.F
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 499
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 18:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Daniel.F »

Canis - jeśli dobrze kojarzę, to nawet gdzieś w regulaminie SASS jest właśnie, że strój ma odpowiadać prawdziwym strojom Dzikiego Zachodu, lub westernów, również tych klasy B, czy 'spaghetti westernów', które jak wiadomo, filmami dokumentalnymi nie były :)
Nawet jest kategoria SASS 'B-Western'.
.44CP, 12/70, 12/76, .22LR, 9x18, 9x19, 7.62x25, 7.62x39, 7.62x54R, .357/.38, .223"
WKS 10, GSO, W-A-S Banditos, Braterstwo
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Canis pisze:Nie ma stresu. Ja strzelam we współczesnej koszuli i zakazanych dżinsach, bo nie jara mnie rekonstrukcja historyczna tylko strzelanie kowbojskie, więc stylizuję się na stereotyp filmowego kowboja i generalnie wisi mi poprawność historyczna, ma być fajnie i trochę prześmiewczo.
Nigdy na zawodach nie było problemu.

Strzelanie CAS charakteryzuje się tym, że w przeciwieństwie do innych konkurencji dynamicznych nie ma tyle niezdrowej napinki na wyniki i bólu du**, że komuś idzie lepiej.

Wszystkich chętnych zapraszamy na ZKS. Nie trzeba mieć nic, oprócz wolnej chwili, broń udostępniamy własną. Trenujemy raz w tygodniu, w różne dni, piszcie w temacie albo na PW :)
Dżinsy nie są nigdzie zakazane w konwencji SASS. Wymyślono je w XIX wiec można się upierać że nawet historyczne.
Oczywiście wszystko zależy od kategorii. Jeżeli ktoś chce strzelać Classic cowboy to strój ma znaczenie.
Jeżeli chce być mistrzem szybkości i startowac w Cowboy to strój nie ma znaczenia byle by miał nakrycie głowy i nie przyszedł w klapkach i krótkich spodenkach.
Jest tyle kategorii że każdy znajdzie coś dla siebie.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Dzinsy i flanelowa koszula w kratke jest to stroj jak najbardziej zgodny z realiami konca XIX w.
Wprawdzie dzinsy nie posiadaly tylnych kieszeni i zamka blyskawicznego a guziki.Zamek blyskawiczny pojawil sie dopiero w latach 60-tych XX w. w odziezy cywilnej.Wczesniej byl to wynalazek wojskowy.Na szczescie nie widac go wiec nikt na to nie zwraca uwagi.Nazwa "jeans" to nazwa pochodna od portu w Genui z ktorego byly importowane i oznaczala szereg roznych tkanin bawelnianych. Tak naprawde material okreslany przez na "jeans" uzywany do spodni nazywa sie "denim" od zrodla pochodzenia pierwotnej tkaniny z Nimes we Francji ( franc. "de Nimes") robionej z welny i jedwabiu w wiekach XVII-XVIII.W miare jednak spadku cen bawelny zaczeto wykonywac te tkaniny wlasnie z bawelny.Denim charakteryzuje sie splotem z dwoch nici bialej i niebieskiej podczas gdy "jeans" byly miksem roznych barw (biale,bezowe,granatowe, w paski itp).Material ten byl uzywany juz w XVIII wieku do produkcji ubran roboczych i dla niewolnikow.
Popularnosc zyskaly w trakcie "goraczek zlota" w polowie XIX w. Z kolei w latach 80-tych XIX w. pan Davis i pan Strauss rozpowszechnili te spodnie w obecnym ksztalcie czyli z nitowanymi kieszeniami, co mialo zapobiec notorycznemu urywaniu szwow przez uzytkownikow.Pojawila sie tez mala kieszen z tylu .Posiadaly wciaz guziki na pasie do szelek i sciagacz talii z tylu.
Obrazek

Najwiekszym problemem w kwestii ubioru westernowego sa buty poniewaz ich koszt przekracza laczny koszt pozostalej czesci garderoby.

Dla ciekawskich - krotka historia "denim"
Canis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 03 marca 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Canis »

No tak, Levisy to 1853 rok, fakt. Czyli można :)

@ adriano- następny trening będzie pewnie na ZKSie w najbliższą środę tj. 26.08. Godziny jeszcze nie znam, będę na bieżąco tu wrzucał info.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

adriano pisze:Chętnie bym się pojawił bo do tej pory strzelałem tylko do tarczy :wink:
Do tarczy też chętnie strzelamy.
Strzelanie dynamiczne to jednak zupełnie coś innego. Masz za zadanie ostrzelać kilka celów w określonej kolejności w możliwie krótkim czasie, do tego z 4 sztuk broni. Musisz to zrobić bezpiecznie, zarówno samo strzelanie, jak i zmiana broni, oraz bezpieczne odkładanie broni, ładowanie, rozładowanie. Nie jest to skomplikowane i bardzo proste do opanowania. Regulamin strzelania westernowego wisi na naszej tablicy ogłoszeń na domku przy osi dynamicznej.

Mogę już poinformować o terminie najbliższego spotkania, strzelamy w najbliższą środę w godzinach 17 do 19, oś dynamiczna.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

Spotykamy się w najbliższą środę w godzinach 17 do 19, oś dynamiczna.
Mam plan, aby strzelać według scenariusza, dla najbliższych zawodów w Mątkach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”