Wystawa broni historycznej w lubelskim skansenie

Moderator: Moderatorzy CP

tomo_s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2760
Rejestracja: 08 maja 2006, 11:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin FrontWschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Wystawa broni historycznej w lubelskim skansenie

Post autor: tomo_s »

Zdjęcia autorstwa Dale'a ze skansenu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Front Wschodni
Awatar użytkownika
Daniel70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 16 września 2006, 07:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Daniel70 »

tomo

nawet moja córka mówi że pingwin ma mieć zawsze łeb do góry :-/
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
Aligator
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1650
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 08:21
Tematy: 0
Lokalizacja: guns'n'scopes
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligator »

Daniel70 pisze:tomo
nawet moja córka mówi że pingwin ma mieć zawsze łeb do góry :-/
Użytkownicy z monitorami CRT mogą mieć mały problem ;laughing: , ale z LCD jest o wiele łatwiej - ja tam z laptokiem daję radę :P - choć dzieciak na mnie jakoś dziwnie spogląda.
+++
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Piękna wystawa i popularycja. Jakieś szczegóły poza zdjęciami?
Bo ze znajomych twarzy na zdjęciach mogę się domyślać kto za tym stoi- więc pewnie wypałodoby sie pochwalić.....
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

Aligator pisze:
Daniel70 pisze:tomo
nawet moja córka mówi że pingwin ma mieć zawsze łeb do góry :-/
Użytkownicy z monitorami CRT mogą mieć mały problem ;laughing: , ale z LCD jest o wiele łatwiej - ja tam z laptokiem daję radę :P - choć dzieciak na mnie jakoś dziwnie spogląda.
Sorki, ale nie obrabiałem :( Po prostu przewaliłem jak leci do Tomo, - bo ja nie miałem miejsca.

Jak by ktoś sobie życzył zdjątka w pełnej jakości, proszę o PW z numerem zdjęcia i mailem - podeślę (ew. w Lublinie, mogę na płytke zgrać i podrzucić).
Colorado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 20 lipca 2006, 21:17
Tematy: 0
Lokalizacja: krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Colorado »

Telesfor ma rację. Wypada napisać troszkę szczegółów. A ma się to tak;

Z inicjatywy naszego kolegi Romualda Witamborskiego zostały podjęte rozmowy z Muzeum Wsi Lubelskiej (zwanej skansenem) w celu wyeksponowania wystawy ,, Broń Powstania Styczniowego'' Oryginalną broń udostępnił w tym celu nasz kolega (jak to dobrze mieć kolegów) ze swojej kolekcji (również handlowej) Jacek Bury.
Rozmowy zostały zakończone pełnym sukcesem -mogliśmy zorganizować tą wystawę.
Nie bez przypadku wybrano datę 3 maja.

-godz. 12 południe biją dzwony na wieży kościelnej, następnie Dyrektor Muzeum wita wszystkich Gości piękną przemową i wprowadzeniem w klimat Powstania Styczniowego.
- Lubelski Klub Strzelectwa Historycznego został przedstawiony jako organizator wystawy.
- Następnie odbyła się prezentacja strzelająca ,,na wiwat'' ( pod moją komendę) każdej jednostki broni CP z jednoczesnym komentarzem słownym co to za broń, z jakiego czasu pochodzi itp. w wykonaniu Romualda Witamborskiego. Mieliśmy również takie strzeladła jak ;hakownica, moździerz i piszczel. Ale naszym oczkiem w głowie był oryginalny pistolet belgijski, który to brał czynny udział w Powstaniu Styczniowym z udokumentowanym opisem uczestnika(właściciela owego pistoletu) Powstania Styczniowego.
- następnym punktem programu była prezentacja (na uboczu) broni CP dla osób zainteresowanych z możliwością oddania strzału wiwatowego. Zainteresowanych było co nie miara od 4 letniej dziewczynki ( Robert zapytał; czy Panienka życzy sobie potrzymać karabin :?: a tutaj odpowiedź; ne ja chcę sobie strzelnąć) po osoby w sędziwym wieku u których to zauważyłem szczególny sentyment do tej broni. Nie wiem co tak działa na takie osoby ale jak ktoś dyskretnie głaszcze broń z ubiegłej epoki i po oddaniu strzału ma łzy w oczach to- pozostawię to bez komentarza ku czci ... (wybaczcie ale mnie też coś za gardło zebrało)

Nie bez przyczyny nie podałem miejsca wystawy, a odbyła się ona w Dworku modrzewiowym który został przeniesiony z miejscowości Żyrzyn a ów dworek uczestniczył czynnie w Powstaniu Styczniowym.
Ekspozycja wystawy będzie prowadzona do końca września i wszystkie ,, weekendy" będą obstawiane przez naszych członków klubu.

Porobię jeszcze zdjęcia broni z ekspozycji i oryginalnymi patronami, pociskami itp.

I jeszcze dodam jedno, działalność Naszego Klubu jest całkowicie bez podłoża finansowego.


Proszę o dalsze zamieszczanie zdjęć.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 22:34 przez Colorado, łącznie zmieniany 1 raz.
jestem na rybach.
Colorado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 20 lipca 2006, 21:17
Tematy: 0
Lokalizacja: krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Colorado »

jestem na rybach.
Awatar użytkownika
Robson66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 13 lipca 2008, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Robson66 »

Colorado pisze:Ekspozycja wystawy będzie prowadzona do końca września i wszystkie ,, weekendy" będą obstawiane przez naszych członków klubu.

Porobię jeszcze zdjęcia broni z ekspozycji i oryginalnymi patronami, pociskami itp.
A już w najbliższą sobotę można będzie zmierzyć się na Zawodach w Borowicy i przy okazji zahaczyć o Muzeum Wsi Lubelskiej i na własne oka zbadać sprawę. ;laughing:
Więcej tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=52928
Pozdawiam
_-----+-----_
KSS "PATRON"
L.K.S.H.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Galeria foto i linki filmów - CP”