Dyskusja o Rekordach Polski

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

pragnę przypomnieć historię ZKSu, ponieważ zdarzyło się że zawodnik strzelał dwukrotnie ( w razie potrzeby podam nazwiska) w zawodach to klub został wykluczony z rankingu.
W związku z powyższym nie można uznać rekordu Wojtka (uchylam z szacunkiem kapelusza) chyba że będziemy mieli wszystkie przepisy w du*** i po koleżeńsku uznawali bądż nie wyniki w danym klubie. Mam nadzieję, że sprawę wyjaśni kolega Telesfor jako przedstawiciel MLAIC na Polskę, moja uwaga nie ma na celu umniejszanie wyników Wojciecha i innych ( sądzę że wielokrotnie powtórzą czego szczerze życzę) ale poważnego traktowania wszystkich z jednakową miarą. Tadeusz
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Tadziu,MLAIC nie ma nic ani do rekordów Polski ,nawet tych uznawanych oficjalnie jak i do nieoficjalnego zapisu rekordów które padły w różnych zawodach. Każdy może sobie arbutralnie przyjąć kryteria które zawody się liczą do takiego rankingu a które nie. Jeżeli stworzysz własny ranking - to wtedy Ty wybierasz.Np. ZKS, Warka i Płock - czemu nie?

Ja osobiście bardzo jestem bliski idei sklasyfikowania rekordów CP na przestrzeni ostatnich lat i bardzo szanuję zawodników , którzy po raz pierwszy na jakichkolwiek zawodach uzyskali rekordowe wyniki. Nie mam nic przeciwko takiej idei. Ważne by taka klasyfikacja odbyła się wg. tych samych zasad dla wszystkich. A tu niestety jest problem.Np. rekord w MAriette wg. mnie należy do Adama Turleja z ZKS u , który 11 listopada 2004 w pierwszych dużych zawodach na ZKSie strzlił z rewolweru 98 pkt.

Ale... ale strzelał z obu rąk...I w jednej konkurencji z pistoletami...I niestety.....
Jak widać w poprzednich postach - nie zawsze można zapewnić ze wynik danych zawodów był osiągnięty wg jednolitego standardu - zwłaszcza w latach 2004-2007.

To co jako PSSH proponowaliśmy przynajmniej gwarantuje powtarzalność warunków i oceny wyników. Na wielu bardzo fajnych zawodach często nie są spełnione podstawowe warunki strzelań MLAIC i sędziowania a ocena przestrzelin też odbywa się z pewnym przymrużeniem oka.Jeżdżąc na większość zawodów krajowych widziałem mnóstwo nieprawidłowości- ale ich nie podnosiłem i nie kwestionowałem , gdyż to co piszę dotyczy głównie zawodów " o pietruszkę" czyli włąśnie mniejszej rangi , traktowanych bardziej rekreacyjnie niż stricte sportowo.Gdybym natomiast miał walidować ich wyniki do rankingów czy rekordów- prawdopodobnie zawody te też by wypadły z rankingu....
Dlatego właśnie albo organizatorzy zawodów powinni dążyć do ujednolicenia warunków oraz sędziowania - trzymać się ściśle ustalonych zasad - np. MLAIC - jako gotowego i sprawdzonego standardu.

W strzelectwie sportowym nie każde zawody dają prawo do uznania rekordu Polski a tylko od pewnej rangi wzwyż - i nie ma w tym przecież nic złego...Co by nie mówić o działaniach PZSS- ale wymusz pewną standaryzację zawodów , zwłaszcza przez obecność delegata i te formalizmy , które wielu kolegów odstręczają.
Natomiast przy tak arbitralnym wyborze kryteriów czy dane zawode kwalifikują się do rankingu czy nie- wszystko zależy od prowadzącego taki ranking.
Ja osobiście nie aprobuję praktyki ZKS łaczenia Mariette z Kuchenreuterem , strzelania oburącz, oraz możliwości powtarzania konkurencji. Ale też wiem ,że większość strzelców strzela uczciwie wg zasad MLAIC i boleję nad tym ,że autorzy rankingu nie biorą tego pod uwagę , a z kolei organizator -ZKS nie robi oddzielnej listy strzelców strzelających zgodnie z MLAIC - bo ich wyniki w rankingu powinny się znaleźć...

I takie dyskusje można w nieskończoność , skoro organizatorzy zawodów i prowadzący forumowe rankingi nie chcą uznać standaryzacji w ramach istniejących struktur a założyciele PSSH sami negują potrzebę narzucenia pewnych ram naszemu sportowi...

Widzę przed nami przykry okres , i dzielenie doświadczeń ruchu IPSC i IDPA , podziału zamiast współpracy i integracji , gdyż zawody z racji rsonących cen paliw robią się coraz bardziej lokalne , a zamiast współpracy między regionami rodzą się idiotyczne animozje .
Ta tendencja zazwyczaj rośnie zimą , kiedy koledzy zamiast strzelać i jeździć na zawody - frustruja się i strzelają z klawiatury. Teraz , kiedy intensywny sezon zawodów w zasadzie się skończył - możemy spodziewać się coraz zagorzalszych "bojów klawiaturowych"...
Przykre to niestety i proponowałbym aby na PW lub telefonicznie uzgodnić i wypracować wspólne rozwiązanie , takie , które by nikogo nie krzywdziło ale też znalazło akceptację ogółu.
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

Jareczku, ponieważ w całości zgadzam się z Tobą uważam, że byłoby dużą nieprzyzwoitością nie uznanie jako rekordu życiowego wyniku Wojciecha lecz po drace z ZKSem milczenie nad złamaniem regulaminu w Jaworznie też nie powinno mieć miejsca.
Pierw należy ustalić reguły a póżniej ich przestrzegać odwrotnie nie można. Pozdrawiam i do zobaczenia Tadeusz
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

W Jaworznie regulamin dopuszczał wielokrotne strzelanie tej samej konkurencji, pod warunkiem użycia za każdym razem innej broni. Nie ma więc mowy o żadnym jego złamaniu.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

no więc zastanów się czy to nie głupie? Ja tej reduty którą bronisz nie będę zdobywał jestem trochę za poważny, znam dużo lepszych dowcipów.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

A co w tym głupiego?
Dzięki tej zasadzie, a także dzięki jednej opłacie za wszystkie konkurencje, można było zabrać do Jaworzna tyle żelastwa ile sie zmieściło w samochodzie i strzelac do ciemnej nocy.
Wtedy gdy Rusznik wystrzelał setkę, jeden z kolegów strzelił dwa razy Vetterli. Raz z Tryona, a raz z krótkiego Enfielda. Zostały mu pociski po strzeleniu Lamarmory, więc, korzystając z tamtych zasad, strzelił jeszcze Vetterli.
Głupie, a przede wszystkim nie fair byłoby, gdyby drugi raz z tego karabinu strzelał Lamarmorę.
tej reduty którą bronisz
Niczego nie bronię, napisałeś o zlamaniu regulaminu, to wyjaśniłem, że żadnego regulaminu nie złamano.
A czy wyniki takich zawodów powinny być uwzględnione w rankingach, to już sprawa tych co te rankingi tworzą.
jestem trochę za poważny, znam dużo lepszych dowcipów.
Ta, jesteś chodzącym ucieleśnieniem powagi, parę razy widziałem.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
antek t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 02 października 2007, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: antek t »

Witam
Czuję się w części odpowiedzialny za ten temat ponieważ to na naszych zawodach padły te wyniki, więc postanowiłem też zabrać głos :) :) :)
Szanowni koledzy proponuję powołanie Krajowej Komisji ds Rekordów.
Mniej więcej wyobrażam sobie to tak:
W/w komisja powinna składać się z kilku ja proponowałbym 5-ciu osób z różnych regionów Polski. Komisja powinna opracować jasne i przejrzyste zasady wg których zawody powinny przebiegać aby w razie odpowiedniego wyniku można było rekord uznać. I tu proponuję opracować dwojaki regulamin: regulamin wg zasad Mlaic oraz regulamin konkurencji non mlaic , a co mam szkodzi mieć również taka klasyfikację rekordów na szczeblu krajowym.
Idźmy dalej: grupa lub klub organizujący zawody jeśli pada wynik podejrzany o rekordowy zwraca się do komisji a ta sprawdza czy zawody odbyły się zgodnie z zasadami i wydaje werdykt o uznaniu bądź nie uznaniu rekordu ( rzecz jasna musi swoja decyzję uzasadnić tak w jedną jak i druga stronę). Ranga zawodów na która tak często powołuje się Telesfor nie ma tu nic do rzeczy. Czy to są zawody regionalne czy ogólnokrajowe Jeżeli były zgłoszone do kalendarza imprez CP w danym roku i odbyły się zgodnie z zasadami opracowanymi przez w/w komisję rekord należy uznać. ( należałby wreszcie też opracować konkretny kalendarz zawodów na dany rok , aby unikać dublowania zawodów a danym regionie kraju , a zasada, że rekordy będą uznawane tylko na zawodach zgłoszonych do komisji krajowej spowoduje to, że koledzy z grup i klubów regionalnych będą zgłaszali plany zawodów na nadchodzący rok).
Powyższa komisja powinna składać się z osób niezależnych tzn nie mogą w niej pracować osoby pełniące oficjalne funkcje w jakichkolwiek organizacjach o zasięgu krajowym ponadto powinni to być ludzie cieszący się autorytetem i szacunkiem w środowisku jak również mający doświadczenie i doskonale znający zasady i regulaminy.
Oto pierwsza propozycja potencjalnego składu komisji:
Polska południowa: Piotr Lucia , Marek pyszny
Polska centralna : Marek Pokulniewicz , Sas 88 ( wybacz Pawle ale nie znam twojego nazwiska )
Polska północna : mało znam kolegów z północy więc nie podejmuję się typować niech zrobi to ktoś inny.
I takiej grupie powinniśmy dać pełne uprawnienia w temacie rekordów , a wtedy skończą się wszelakie dyskusje i spory. Oczywiście wysoka komisja prowadzi ranking rekordów. Kwestię szczegółów pozostawiam do uzgodnienia.
Oczywiście jest to tylko próbka pomysłu myślę że jeśli go zaakceptujecie i trochę zmodyfikujecie to ma szanse realizacji. Jednak prosiłbym modów o śledzenie ewentualnej dysputy i pilnowanie by zbytnio nie odbiegał od tematu.
pozdrawiam
..."Chroń mnie Panie od przyjaciół,
z wrogami uporam się sam"...
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

Antek t doskonale to ujął. Kiedy jest parafialna zabawa to się bawimy ale kiedy ogłaszamy zawody poważne z regulaminem to musimy być konsekwentni. Nie może być tak jak to ujął Sas " zostały mu kulki to se strzelił drugi raz veterli". to może być na zawodach rozrywkowych ale wtedy o rekordach mówić nie wypada.
Ponieważ ja traktuję strzelanie CP jako rozrywkowe hobby to wystarczają mi zawody "parafialne" ( innych w miarę możliwości nie omijam) ale pozostaje grupa kolegów o zacięciu wyczynowym i właśnie z myślą o nich musimy wypracować jasne reguły inaczej zawsze będzie to bazarowe targowanie.
Pozdrawiam Tadeusz
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

To ja odpowiem Telesforowi, który jak na mój gust korzystając ze swojej pozycji delegata Mlaic w swym poście podważył wszystko co do tej pory w Polsce działo się w CP. Może nie każdy to zauważył może i sam Telesfor nie zwrócił na to uwagi ale :
Jeżdżąc na większość zawodów krajowych widziałem mnóstwo nieprawidłowości- ale ich nie podnosiłem i nie kwestionowałem
Jako delegat powinieneś protestować i wprowadzać pewne standardy, a nie przymrużać oko i potem dyskredytować pracę innych na forum.
Gdybym natomiast miał walidować ich wyniki do rankingów czy rekordów- prawdopodobnie zawody te też by wypadły z rankingu...
...Ja osobiście nie aprobuję praktyki ZKS łaczenia Mariette z Kuchenreuterem , strzelania oburącz, oraz możliwości powtarzania konkurencji. Ale też wiem ,że większość strzelców strzela uczciwie wg zasad MLAIC i boleję nad tym ,że autorzy rankingu nie biorą tego pod uwagę
Jak na razie to z rankingu wypadł jedynie ZKS i to na wyraźny Twój Telesforze wniosek, (żadna z osób prowadzących poszczególne rankingi nie bywa na ZKS-ie i skąd by mieli wiedzieć co tam sie dzieje?) jak pewnie sobie przypominasz, z powodu wielokrotnego wykupywania kolejek i niereformowalnego betonu organizatorów, którym nie chce się podać i rozgraniczyć strzelania jednorącz i oburącz i przypilnować tego strzelania. Zresztą prosiłem Was z Krzyśkiem żebyście porozmawiali na ZKS-ie, sprawę załatwili do końca i doszli do porozumienia bo szkoda żeby cyklicznie prowadzone zawody nie były w rankingach uwzględniane, nie szkoda organizatorów bo jak widać są niereformowalni i interesuje ich tylko zysk, ale strzelców takich jak Tadek którzy potrafią się cieszyć strzelectwem. Jak widać nie potrafiliście tego załatwić do dziś.

Proponowałbym, żeby Tadek będąc na tych zawodach wychwycił (jeśli organizator nie ma na to czasu) i wklejał wyniki strzelców którzy strzelają wg MLAIC i tak też są oceniani - min połowa przestrzeliny.
ocena przestrzelin też odbywa się z pewnym przymrużeniem oka
Podaj przykład takiego zdarzenia no i dlaczego nie zareagowałeś ?

Jak sam napisałeś:
...gdyż to co piszę dotyczy głównie zawodów " o pietruszkę"
to tym bardziej nie zgadzamy się na traktowanie z przymrużeniem oka naszych wyników bo największą nagrodą strzelca jest jego osiągnięty wynik.

A tak o tej "pietruszce" to co więcej oferują prócz pietruszki te ważne zawody typu PP czy GP ?
Po ilościach osobo-startów widać, że nic prócz poniesionych za uczestnictwo kosztów.
Połowa prawie konkurencji na tegorocznym GP gdyby się trzymać ściśle MLAIC nie powinna być klasyfikowana bo nie ma 4 startów.

I trochę jeszcze historii to Marekp rozpoczął wprowadzanie wzorców MLAIC i nie było to w 2010 r.
Dlatego właśnie albo organizatorzy zawodów powinni dążyć do ujednolicenia warunków oraz sędziowania - trzymać się ściśle ustalonych zasad - np. MLAIC - jako gotowego i sprawdzonego standardu.
Organizatorzy trzymają się właśnie Mlaic-owego standardu, można zawsze znaleźć jakieś błędy na każdych zawodach ale to błędy, a nie zmiana standardu, czasem coś się upraszcza i idzie na skróty np. z braku odpowiedniej gramatury tarcz albo nieprzystosowania stanowisk do dwóch tarcz, ale standardy pozostają tym bardziej te najważniejsze, które wpływają na osiągany wynik i zasady prowadzenia strzelań.


Podoba mi się propozycja Antka, ale nie zamykałbym kalendarza jak to robi pzss bo i po co ?
Czasem w ciągu roku następują nieprzewidywalne zmiany jak chociażby zeszłoroczne powodzie.
ie może być tak jak to ujął Sas " zostały mu kulki to se strzelił drugi raz veterli". to może być na zawodach rozrywkowych ale wtedy o rekordach mówić nie wypada.
Otóż Tadziu wolno mu było - jest jedna zasada zawody rozgrywane są wg regulaminu organizatora i może tam być co chce ale to może powodować pewne konsekwencje, w naszym przypadku tylko tylko niewpisanie zawodnikowi wyniku w rankingu.

Dlatego jak nie ma innej możliwości, bo organizatorowi się nie chce, a jest Tadek osoba obdarzona dużym zaufaniem to prosilibyśmy Cie Tadziu o podanie wyników, które już dawno powinny się znaleźć w rankingach.
Czy potrafiłbyś zdobyć i rozszyfrować tegoroczne wyniki ?
Oczywiście te Mlaic-owe.

Wiem, że to wymaga trochę pracy ale rankingi też same się nie robią.

Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Widze ze sie nie zrozumielismy. Ja chcialem po prostu zebrac najlepsze wyniki w jednym miejscu z zawodow w ktorych na pewno nie da sie uznac rekordu zadnego. Co nie wynika z tego ze ktos dwa razy strzelal. To nie mialo zadnego wplywu na wynik Wojtka kltory strzelal wg. zalecen MLAIC ale tez jednoczesnie nie moze byc to oficjalny rekord. Bo nie bylo chocby wystarczajacej obsady sedziow. Doswiadczenie mowi ze zdazaja sie proby polepszenia sobie wyniku. I dlatego przy rekordach oficjalnych powinien byc sedzia liczacy strzaly stanowiskowy komisja liczaca wynik (ale nie na zasadzie 9 to czy 8 - aaaa wpiszmy mu 9 po prawie jest). Ale mozna tez zrobic spis rekordow bedz tych formalizmow. Przyjmujemy ze jesli strzelamy wedlug MLAIC i slowem zareczamy ze bylo wszystko liczone prawidlowo to mozemy sobie to zapisac jako rekord nieoficjalny. Tak wlasnie to sobie wyobrazalem. Chodzi o to, zebysmy wiedzieli za kilka lat jak ludzie sie rozwijali strzelecko ale tez dac odrobine satysfakcji zwyciezcom. Jesli organizator nie podaje kto strzlea wg. MLAIC to nie mozna takich wynikow wziac pod uwage. Np. Niedzwiadek. Tam jest konkurencjia Patriot bez wszystkich naszych zasad. Ale reszta jest normalnie oceniana. Wiec liczy sie w rankingu. Inaczej mowiac. Nie moge zaczac grac w warcaby a w trakcie uznac ze bylo to oko. Na ZKS jest to banalne. Na metryczce dopisac M dla tych ktorzy chca strzelac jako MLAIC. I podac oddzielnie punktacje pistolet - rewolwer i po sprawie.
W duzej mierze a wlasciwie we wszystkim zgadzam sie z Jarkiem. Oficjalne rekordy musza byc inaczej okreslane. Nie tak ze jestem na treningu strzelilem 100 i mowie pieciu kolegom obok ze wlasnie byly zawody to zglosimy to jako wynik. Ale rozumiem tez innych kolegow. I dlatego proponuje takie wlasnie rozwiazanie. Wpiszemy rekordy z zawodow ktore wspolnie uznajemy za wazne. I zakladamy ze wyniki sa podane uczciwie. Czyli nikt jajami o stol sie nie opiera jak strzela z pistoletu - widzialem taki przypadek. A jesli ktos poda cos nieuczciwie? To tez go wpiszemy bo nie ma jak weryfikowac. Ale togo problem. Ze to 82 to nie byl znow taki wynik bo to naprawde bylo 79 :-). Moze ten moj list wyjasni nieco o co chodzi i ostudzi emocje. Prosba do Tadeusza. I do Jarka i Krzyska. Wplyncie na sposob podawania wynikow na ZKS. Ja sie dolacze to Waszej prosby. To znaczy podawac kto strzela z rewolweru kto z pistoletu. I kto wedlug MLAIC co w tym przypadku bedzie oznaczalo ze nie kupuje nastepnych kolejek. To samo by trzeba z karabinem. Znow oznaczyc wojskowy i vettrli i reszte. To nie jest jakas wielka praca dla sedziow. A bedzie mozna to klasyfikowac. Sam na ZKS strzelilem kiedys 94 z wojskowego - wygralem wowczas ale trudno to zaliczac do czegos. A moze to byl taki wlasnie nieoficjalny rekord Polski? Strzelalem poza tym wedlug zasad MLAIC. Ale rozumiem ze tego nikt nie zapisze bo nikt nie prowadzil statystyki ze to byl karabin wojskowy. Czyli do naszych rekordow Polski trzeba stosowac dobra wole przede wszystkim.

MarekP

Jeszcze dodam. W MLAIC mozna zrobic konkurencje dla jednego zawodnika. Tyle ze nie dostanie medalu ale bedzie jego wynik zapisany. Tak bylo nawet na Mistrzostwach Swiata. Nie bylo 4 zawodnikow i zostaly rozdane dyplomy tylko. Ich wynik zostal ujety w protokole. I tu przyszla mi mysl pewna do glowy. Otoz wszystko bylo jak dla reszty. Sedziowie liczacy strzaly. Stanowiskowi. Ocena itd. I teraz pada rekord swiata. To jest to rekord czy nie? :-). Wedlug zasad formalnych nie jest. Ale faktycznie byl to rekord bo reszte warunkow spelnil. To co wtedy? To dlatego jest wlasnie taki ranking jaki teraz powstaje.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Marek- pisze:To ja odpowiem Telesforowi, który jak na mój gust korzystając ze swojej pozycji delegata Mlaic w swym poście podważył wszystko co do tej pory w Polsce działo się w CP. Może nie każdy to zauważył może i sam Telesfor nie zwrócił na to uwagi ale :
Jeżdżąc na większość zawodów krajowych widziałem mnóstwo nieprawidłowości- ale ich nie podnosiłem i nie kwestionowałem
Jako delegat powinieneś protestować i wprowadzać pewne standardy, a nie przymrużać oko i potem dyskredytować pracę innych na forum.


Zgadzam się z Tobą Marku - i co wiecej , jako delegat MLAIC na tych zawodach , które miały status zawodów MLAIC - np. Grand Prix czy MP tego pilnowałem.

Natomiast zawody przeprowadzane wg. lokalnego regulaminu rządzą sie swoimi prawami i tu pozycja delegata jest czysto obserwacyjna a wręcz uwazam ,że ciągłe zwracanie uwagi i protestowanie byłoby bez sensu a stanowiło niemiły zgrzyt i "szargęszenie" się nie na swoim podwórku.

Tak naprawdę nie ma mozliwosci nadzorowania zawodów jesli organizator odrzuca nadzór a priori.
Taki nadzór moze stanowić własnie delegat czy to PZSS czy PSSH czy MLAIC - o ile przyjmiemy ,że zawody są nadzorowane. Takiego rozwiązania w zawodach lokalnych nie ma.
Dotychczas tylko zawody nadzorowane przez delegata PZSS spelnialy ten warunek czyli PP, MP i GP.
Jeżeli umówimy się ,ze jeśli organizator deklaruje ,ze zawody przeprowadzone są wg MLAIC - to musi byc osoba wyznaczona do nadzoru zgodności przeprowadzenia zawodów i sędziowania ze przyjetymi standardami i regulaminem.Poddaję to pod rozwagę , gdyż bez tej instytucji - nazwijmy go tak " delegata" ciagle bedzie istniał problem zgodności i odstepstw oraz postrzegania danych zawodów , a co za tym idzie ich wynikow i ewentualnych rekordów....Jeżeli organizator chce aby jego zawody były postrzegane jako zgodne z MLAIC - powinien zwrócić się o taki nadzór np. do PSSH . Wtedy można sie umówic ,że zostanie wyznaczona osoba - np. z terenu organizatora , która bedzie gwarantowała zgodność z regulaminem i bedzie mogła wskazywac organizatorowi ewentualne błedy do poprawienia . Wtedy , mam nadzieję, wszyscy się zgodzą ,ze wyniki takich zawodów są wiarygodne i mogą być ujete w rankingu lub tabeli rekordów CP?

Marek- pisze:Jak na razie to z rankingu wypadł jedynie ZKS i to na wyraźny Twój Telesforze wniosek, (żadna z osób prowadzących poszczególne rankingi nie bywa na ZKS-ie i skąd by mieli wiedzieć co tam sie dzieje?) jak pewnie sobie przypominasz, z powodu wielokrotnego wykupywania kolejek i niereformowalnego betonu organizatorów, którym nie chce się podać i rozgraniczyć strzelania jednorącz i oburącz i przypilnować tego strzelania. Zresztą prosiłem Was z Krzyśkiem żebyście porozmawiali na ZKS-ie, sprawę załatwili do końca i doszli do porozumienia bo szkoda żeby cyklicznie prowadzone zawody nie były w rankingach uwzględniane, nie szkoda organizatorów bo jak widać są niereformowalni i interesuje ich tylko zysk, ale strzelców takich jak Tadek którzy potrafią się cieszyć strzelectwem. Jak widać nie potrafiliście tego załatwić do dziś.

Proponowałbym, żeby Tadek będąc na tych zawodach wychwycił (jeśli organizator nie ma na to czasu) i wklejał wyniki strzelców którzy strzelają wg MLAIC i tak też są oceniani - min połowa przestrzeliny.

Problem z ZKS jest bardziej złozony i doskonale wiesz ,że interweniowalismy. jednakże Zarząd , tłumacząc ,że gdyby przyjąć regulamin MLAIC to nikt by na zawody nie przyszedł wielkorotnie odrzucał nasze propozycje. Stworzenie list poszczególnych konkurencji MLAIC strzelanych w ramach tych zawodów ,czy opisanie metryczek - jest mozliwe ale od strony ZKS nie ma woli współpracy - a ich system publikacji wynikow jest sztywny i nikomu sie nie chce zrobic takiego podziału. Tu pole do popisu dla Tadeusza i kolegów , gdyz nie możemy na siłę narzucić takich rozwiązań organizatorowi - czyli klubowi ZKS...
Marek- pisze:ocena przestrzelin też odbywa się z pewnym przymrużeniem oka
Marek- pisze:Podaj przykład takiego zdarzenia no i dlaczego nie zareagowałeś ?

Na lokalnych zawodach takich przykładów moze byc wiele i sam dobrze wiesz bo wielokrotnie tez byleś ich świadkiem. Nie o to chodzi by teraz wskazywac przykłady , chodzi o to ,że tam , gdzie organizator i jego ludzie - sedziowie nie czują kontroli zewnetrznej i nadzoru przeprowadzania zawodów takie sytuacje mogą i bedą się zdarzać.

Marek- pisze:Jak sam napisałeś:
...gdyż to co piszę dotyczy głównie zawodów " o pietruszkę"
to tym bardziej nie zgadzamy się na traktowanie z przymrużeniem oka naszych wyników bo największą nagrodą strzelca jest jego osiągnięty wynik.

A tak o tej "pietruszce" to co więcej oferują prócz pietruszki te ważne zawody typu PP czy GP ?
Organizatorów i osoby , które mogły sie poczuc dotkniety tym okresleniem przepraszam, ale uzyłem tego kolokwializmujako skrótu myslowego.

Co oferują? Choćby to ,że jest osoba do której mozna zglosić zauwazone nieprawidłowości. Chocby to ,ze organizator nie " odpuszcza" sobie szczegółów i są przeprowadzane własnie według uznanych standardów. Chocby to ,że wygrywając te zawody zyskujesz lege artis tytuł np. Mistrza Polski. I wiele jeszcze innych rzeczy - chyba zresztą wiesz jakich , gdyż regularnie w tych zawodach uczestniczysz.

Marek- pisze:I trochę jeszcze historii to Marekp rozpoczął wprowadzanie wzorców MLAIC i nie było to w 2010 r.
Absolutnie tego nie neguję i zawsze doceniałem wkład Marka w rozwój naszego strzelectwa.
Ale juz ta dyskusja pokazuje ,ze nadeszła najwyższa pora aby usystematyzować i zestandaryzować to co robimy na strzelnicach i nazywamy zawodami...


Marek- pisze:Podoba mi się propozycja Antka, ale nie zamykałbym kalendarza jak to robi pzss bo i po co ?
Czasem w ciągu roku następują nieprzewidywalne zmiany jak chociażby zeszłoroczne powodzie.
Absolutnie jestem za , tylko niech to sie nie dzieje chaotycznie- niech bedzie ktos , kto ten kalendarz bedzie synchronizował. PSSH wielokrotnie prosiło organizatorów o zgłaszanie terminów i deklarowalo ,ze może ten kalendarz synchronizować - do tego miedzy innymi ma słuzyć- o czym jako członek zarządu PSSH doskonale wiesz. . Jednak organizatorzy muszą wykazać chęc współpracy i takie propozycje czy zgloszenia nadsyłać ...
kinio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 listopada 2004, 09:17
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kinio »

Antek gratuluję pomysłu powołania komisji, świetna sprawa choć trochę tego nie rozumiem.
Na dzień dzisiejszy mamy naszą organizację niezależną od PZSS , większość jej członków to koledzy z zagłębia i śląska . Co do regulaminów strzelań i organizacji zawodów już zostały ustalone , zrobił to Piotr Lucia i zrobiło to PSSH , konsultowałem to z Piotrem ,nasze regulaminy były takie same i zawody np. Rafako rozgrywane są zgodnie z tym zasadami i regulaminem . Piszesz ( Powyższa komisja powinna składać się z osób niezależnych tzn nie mogą w niej pracować osoby pełniące oficjalne funkcje w jakichkolwiek organizacjach o zasięgu krajowym ponadto powinni to być ludzie cieszący się autorytetem i szacunkiem w środowisku jak również mający doświadczenie i doskonale znający zasady i regulaminy. ) i proponujesz na przykład Marka Pysznego który jest członkiem zarządu PSSH , Piotr Lucia członkiem założycielem .Obecnie stosowane regulaminy na zawodach takich jak Rafako , GP silesia , 4Edycje ,PP Mistrzostwa Polski ,zawody w płocku są niemal identyczne i zostały wykonane według tego samego schematu .
Co do rangi zawodów zacytuję Twoje słowa
( Ranga zawodów na która tak często powołuje się Telesfor nie ma tu nic do rzeczy. ) ,w rankingu obecnie prowadzonym przez Piotra Lucię jest obliczany z różnym współczynnikiem w zależności od tego jakiej rangi są zawody ( - ustala się rangę zawodów kolejno: krajowe lokalne = 1, krajowe lokalne z liczbą startów w konkurencji 25 i więcej osób = 2, Mistrzostwa Polski i Puchar Polski = 3, zagraniczne = 3, GP i ME = 4, MŚ = 5, ) .
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Taki nadzór moze stanowić własnie delegat czy to PZSS czy PSSH czy MLAIC
Zgadzam się i można powiedzieć, że tak przynajmniej u nas już pośrednio jest, pilnujemy by zawody w których uczestniczymy trzymały właściwy standard i organizator czuje na plecach nasz oddech 8-)
Dotychczas tylko zawody nadzorowane przez delegata PZSS spelnialy ten warunek czyli PP, MP i GP.
Też różnie bywało, można zawsze kilka mniejszych lub większych wpadek znaleźć, szkoda czasu na wypominki warto ustalić co dalej.
absolutnie jestem za , tylko niech to sie nie dzieje chaotycznie- niech bedzie ktos , kto ten kalendarz bedzie synchronizował
Od kilku lat robi to Piotr podając w od początku roku w rankingu Vetterli wszystkie znane mu daty rozgrywania zawodów a tych większych to z całej Europy prawie. Tak się składa, że sympatyzujemy ze strzelcami z różnych krajów i wymieniamy się informacjami o zawodach w których jest szansa wzięcia udziału.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Wazne jest aby obraz naszych zmagan zawodniczych byl uwieczniony i do wgladu. Oczywiscie przychylam sie do regol miedzynarodowych MLAIC i do tego aby wziasc wyniki strzeleckie nie dalej jak z okolo2007 roku bo wczesniejsze sa ciezkie do zweryfikowania i wiadomo jak bylo w pierwszych latach strzelectwa cp w Polsce...
Pracujemy nad tym, szukając na starszych a rozegranych wg Mlaic (np. MP) zawodach również.
Nadmieniam, że to kolejne rekordowe wyniki, nie ma tu wymienionych powieleń tych samych wyników. Jak na tą chwilę staramy się odszukać po 3 kolejne rekordy w tył.

Na tą chwilę udało się tyle ale praca w wolnych chwilach wrze:
Rekordwe wyniki

Kuchenreuter
100 pkt 11.10.2008 Poruba CZ Pawlik Krzysztof Bilinghrust .36


Kuchenreuter L-50
89 pkt 16.07.2011 Jaworzno Pyszny Marek Undehamer .45
81 pkt 11.06.2011 Wrocław Żurakowski Marek Undehamer . 36


Mariette
98 pkt 13.04.2008 Dąbrówka Pawlik Krzysztof Remington . 44


Donald Malson
86 pkt 16.04.2011 Siemianowice Pawlik Krzysztof Remington .44


Cominazzo
94 pkt. 22.05.2008 Kraków Janowski Czesław
82 pkt. 15.09.2007 Siemianowice Pawlik Krzysztof

Vetterli
100 pkt 12.03.2011 Jaworzno Jasiok Wojciech Wesson . 40
99 pkt 08.05.2011 Jaworzno Herman Adam Dedynski . 38
98 pkt 30.06.2007 Veseli CZ Jasiok Wojciech Wesson . 50
Lamarmora
96 pkt 26.03.2010 Racibórz Jasiok Wojciech Zouave .58
94 pkt 13.10.2007 Ostrawa CZ Rychlik Mariusz Mauser .54

Pensylvannia
93 pkt 21.05.2011 Płock Jarosław Kowalski
91 pkt 24.04.2009 Dąbrówka Chojnacki Jacek


Minie
89 pkt 16.04.2011 Siemianowice Jasiok Wojciech Zouave 58
79 pkt 22.04.2008 Kraków Rychlik Mariusz Mauser .54

Withworth
94 pkt. 04.06.2011 Kraków Edwartowski Robert Gibs .45
93 pkt 12.06.2009 Kraków Kubasiak Czesław Wesson .40
91pkt 18.06.2006 Rybnik Mazurek Mirosław Mortimer . 45


Tam gdzie były prowadzone systematyczne rankingi jak widać to małe piwko, gorzej przekopywać całe lata wyników z zawodów i porównywać je.
Reszta konkurencji dodana zostanie w miarę wolnego czasu.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

A ja podsumuje cala dyskusje. Zostalo osiagniete porozumienie. Beda opublikowane dotychczasowe wyniki i okreslone bardzo ladgodne warunki dla organizatorow, ktorzy chca sie miescic w rankingach. To jest porozumienie miedzy osobami do tej pory prowadzacymi rankigi jak i przedstawicielami PZSS i PSSH. Wiem o co chodzi i umiescimy opis tego wszystkiego ale nie w drodze publicznej dyskusji. Nie dlatego nie publicznie ze cos do ukrycia. Po prostu to jest opracowanie regulaminy naszych strzelan! Wojtku - Ciebie tez powiadomimy. I jak powstanie to w takiej czystej formie to zostanie to opublikowane lada dzien tutaj! Zeby juz nie mieszac tematu zamkne go. Nie za kare! Nic zlego sie nie dzieje. Wlasnie na odwrot. Osiagnelismy porozumienie! Wiec jest ten wielki dzien, kiedy grupy strzelcow nic nie zawlaszczaja i nie ciagana do siebie. Powstanie czysty regulamin na dlugi czas. Oparty na zasadach MLAIC. A jednoczesnie organizator moze nawet do arbuza strzelanie organizowac :-). Jedno nie wyklucza drugiego. I bedzie spisana historia naszych osiagniec. Obojetne jak sie strzelalo. Moze z podparcia noga ale takie wtedy byly zasady - to sa zapisy historyczne zeby bylo widac kto i co. Tym samym chyba pierwsze zamkniecie tematu bo zostal WYCZERPANY i ludzie sie DOGADALI!!!!

MarekP

Reszte Marku danych dawaj na PW do mnie albo do Czeska i bedziemy to pisac w temacie Rekordy Polski.

Po rozmowie z Markiem Pysznym. Po dlugivh i ciezkich dyskusjach i tutaj i przez telefony jest to porozumienie i mnie sie podoba. :-). Zamykam coby do fajnego tematu jakis troll sie nie doczepil. :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ranking strzelców CP”