Rekordy Polski w CP

Moderator: Moderatorzy CP

Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

Czy ktoś może podać jakie są aktualne Rekordy Polski w CP w poszczególnych konkurencjach ?
Albo gdzie je można znaleźć ?
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Marek- »

Mogę Ci moje podać bo pamiętam
Lamarmora 98
Mariette 97
Whitworth 95
Minie 90

Było takie cale zestawienie zrobione przez Artura Wołosza, jego popytaj.

Tu znalazłem
http://strzelba.net/rekordypolski.php
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: kapera »

Marek- pisze: Tu znalazłem
http://strzelba.net/rekordypolski.php

Większość to stare i nie aktualne np sharps 50 , sharps 100 :P . Skoro nie ma oficjalnych rekordów w jednym miejscu to zostaje ,,klasyfikacja pantoflowa,, gdzie każdy sobie pamięta co gdzieś tam strzelił i przy butelce piwa czasami wspomni jakiś tam wynik . Trochę to zalatuje beznadzieją . Problem taki że nie jesteśmy zrzeszeni jako organizacja strzelecka jak Bóg przykazał a jedynie z łaski na uciechę pod patronatem PZSS gdzie żeby być w pełni traktowany jako zawodnik musisz posiadać licencje zawodniczą , żeby posiadać licencję musisz posiadać patent co wedle obowiązującego prawa nam jest niepotrzebne. Nawet ci którzy posiadają licencję są zlewani ciepłym moczem i na stronie PZSS nie znajdziesz rekordów CP czy też wyników osiągniętych przez osoby posiadające takową licencję .....Smutek i żal :621:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
czess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ŚLĄSK CIESZYŃSKI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: czess »

Pogadam przy najbliższej okazji z Darkiem, można by pomyśleć o aktualizacji rekordów na CelPal, dopóki jeszcze można coś znaleźć..
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

Już się nad tym zastanawiałem i ściągnąłem pliki z portalu strzelba.net. Tam są rekordy z 2011 i 2012 r. brakowałoby z 2013 r. a resztę mam już w bazie tylko wyciągnąć odpowiednim skryptem.
Uważam za strzelba.net, że :
"...rekordy Polski można ustanawiać podczas Mistrzostw Świata, Pucharów Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Europy oraz szeregu imprezach ogólnopolskich, takich jak Mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy Grand Prix. Ale co niezwykle istotne: „Warunkiem uznania rekordu Polski, podczas wymienionych zawodów krajowych, jest przeprowadzenie zawodów zgodnie z przepisami międzynarodowymi. "

No to jak uzgodnimy wspólne stanowisko to nie będzie problemów by rekordy CP publikować w osobnej tabeli. Nie będą to niestety oficjalne Rekordy Polski.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: kapera »

Zrób to na podstawie komunikatów z zawodów na których można było ustanawiać rekordy Polski ( zawody rangi ,,3,, delegat obecny ), zapewne koledzy posiadają takowe . Za wiele nie pomogę ale z MP 2013 i 2014 posiadam , zresztą gdzieś na pewno są jeszcze do ściągnięcia . Z 2015 ma być zapodany niebawem .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

Moje prace nad Rekordami Polski w CP trwają. Podaję pierwszą opracowaną przeze mnie tabelę za 2013 r. Tabela ta nie ma jeszcze prawidłowego formatu ale zamieszczam ją byście mogli mnie poprawić bo może coś za dużo dałem lub jakiś zawodów nie ująłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

No to wreszcie doszedłem do 2013 r. i go ukończyłem ale nim opublikuję to wpierw podam tabele opracowane przez kol. Zinngiesser i upublicznione na stronie strzelba.net wraz ze świetnym komentarzem. Oto one:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

Nieoficjalne (ale nasze) Rekordy Polski w broni czarnoprochowej za 2013 r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rekordy Polski w CP

Post autor: Derek Mak »

Szanowni koledzy padły ostatnio dwa piekne rekordy Polski w wykonaniu Leszka bo rekordy absolutne czyli 100 pkt w Vetterli. Z tej okazji wysyłając protokoły z zawodów do odpowiednich organów PZSS otrzymałem prośbę z Kolegium Sędziów by opracować w naszym środowisku Regulamin Rekordów CP. Dlatego pozwalam sobie przedstawić mój projekt tego regulaminu opracowany na podstawie regulaminu PZSS.
Prosiłbym o uwagi i propozycje zmian tak byśmy mogli w ciągu dwóch, trzech tygodni przedstawić naszą propozycję tego regulamiu władzom PZSS.
REGULAMIN REKORDÓW W STRZELECTWIE CZARNOPROCHOWYM – EWIDENCJA I ZASADY USTANAWIANIA

I. W strzelectwie sportowym czarnoprochowym notowane są rekordy indywidualne i zespołowe

- Świata (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach ustalonych przez organizację MLAIC),
- Europy (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach ustalonych przez organizację MLAIC),
- Polski (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach podstawowych organizacji MLAIC a także polskich konkurencji czarnoprochowych) :

II. Ewidencję wyników rekordowych prowadzi kolegium sędziów PZSS.
1. Zaświadczenie o ustanowieniu Rekordu Polski, wydaje PZSS na wniosek zainteresowanego.
2. Rekord zespołowy może ustanowić zgłoszona oficjalnie reprezentacja składająca się z trzech i więcej zawodników w zależności od konkurencji.
3. Rekordy Polski (indywidualne, zespołowe) ustanawia się w następujących kategoriach wiekowych:
- kobiet i mężczyzn
- juniorek i juniorów .

III. Rekordy mogą być ustanawiane podczas następujących zawodów:
- Rekordy świata – podczas mistrzostw świata, mistrzostw Europy (zgodnie ze Statutem MLAIC).
- Rekordy Europy – mistrzostw świata, mistrzostw Europy (zgodnie ze Statutem MLAIC).
- Rekordy Polski – mistrzostw świata, mistrzostw Europy , zawodów międzynarodowych ujętych w kalendarzu MLAIC, mistrzostw Polski, ogólnopolskich zawodów cyklu pucharu Polski ujętych w systemie współzawodnictwa strzelectwa sportowego.

IV. Warunki uznania Rekordu Polski.
1. Rekord Polski może paść na:
zawodach międzynarodowych, które są ujęte w kalendarzu MLAIC oraz w kalendarzu PZSS na dany rok.
zawodach ogólnopolskich jak mistrzostwa Polski czy puchar Polski, przeprowadzonych zgodnie z obowiązującymi regulaminami PZSS.
2. Zawodnik ustanawiający Rekord Polski musi posiadać aktualną licencję zawodniczą PZSS.
3. Jeżeli zawodnik ustanawia rezultat równy lub wyższy od rekordu Polski, strzelając w wyższej kategorii wiekowej, to ustanowiony rekord zalicza się także w jego kategorii wiekowej.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ranking strzelców CP”