Wrocław - gdzie?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Railman »

Dziadek Irek, Kiedy przewidujecie ... oddanie pierwszych strzałów ? :-D

Jakoś nie wyobrażam sobie strzelania z CP w ... piwnicy :P . Ale może trzeba będzie zejść do podziemia. :)

Powodzenia
Dziadek Irek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Dziadek Irek »

Czarnoprochowce niestety mają swój urok dymienia. Pierwsze próby już były wykonane i ciągle testujemy wentylację. Zamontowane wentylatory wywiewne są na 25m i tę drogę muszą pokonać dymy postrzałowe. Nie jest to jeszcze rewelacynie szybkie przewietrzanie. Docelowo ma być większa wydajność wentylatorów. Efekt akustyczny strzału jest bardzo "miękki" i przyjemny dla uszu (ochronniki słuchu!). Oś linii strzały znajduje się 8cm nad poziomem gruntu. Nasyp ma około 1m wysokości. Wiec nie jest to strzelanie w pełni podziemne:) Strzelnica jest w połowie obniżona w ziemi. Na zewnątrz stwarza pozornie niewielki pawilon porośnięty dookoła trawa. Czekam na następne wentylatory aby je wypróbować. Nie jest to komfort strzelania na odkrytym terenie. Zaletą są stabilne warunki strzelania, jednakowa temperatura i co tu ukrywać. Nie trzeba robić wyprawy poza Wrocław, przepłacać za strzelanie i tracąc czas na dojazdy. Obecny rok to intensywne prace remontowe i próby wentylacji. Staramy się przystosować do strzelań czarnoprochowych i mamy już pierwsze efekty. Chętnych do wsparcia prac serdecznie zapraszam, to i regularne strzelania rozpoczną się szybciej.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Railman »

Dziadek Irek,
I co, i co ? Jak wygląda budowa? :-D
Dziadek Irek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Dziadek Irek »

Witam w 2015 roku! Ci którzy są zainteresowani przychodzą na strzelnicę, odwiedzają stronę Bractwa. Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Railman, my nie budujemy a remontujemy strzelnicę. Jak wygląda? Proszę popatrzeć na zdjęcia ze strony http://www.bractwokurkowehusarz.wroclaw ... liknij),43
Pozdrawiam zainteresowanych.
Dziadek Irek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Dziadek Irek »

Witam i zapraszam na strzelanie czarnoprochowe we Wrocławiu. http://www.bractwokurkowehusarz.wroclaw.pl/ Piszę kolejno dwa razy dlatego, że temat jest inny. Wszelkie informacje są na podanej stronie. Gdybym źle umieścił post, proszę moderatora o odpowiednią korektę. Pozdrawiam.
piotsz
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 11 grudnia 2014, 03:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: piotsz »

Witam. Czy można jakoś zarezerwować tor na tej strzelnicy we Wrocławiu? Dzwoniłem pod podany numer, wysłałem sms'a oraz maila ze strony Bractwa, ale nie dostałem odpowiedzi. Proszę o kontakt kogoś z właścicieli strzelicy, bo z chęcią bym postrzelał tutaj na miejscu:) Pozdrawiam serdecznie:)
Dziadek Irek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Dziadek Irek »

Witam. Odpisałem na priw. Aby inni też wiedzieli jak udostępniamy strzelnicę to wyjaśniam. Nie pobieramy opłaty a prosimy o włączenie się w prace remontowe na obiekcie. Prace od porządkowych, malarskich do budowlanych. Po wykonaniu pracy strzelamy do oporu. Jestem na obiekcie prawie codziennie. Czasami jest tak głośno, że nie słyszę telefonu. Dlatego proszę telefonować do skutku :) W sobotę powinienem być od godz. 10 do wieczora. Kładziemy kafle na posadzce i raczej strzelania nie będzie. Jednak w poniedziałek będę na pewno i można spokojnie postrzelać. Można wstąpić do Bractwa i brać udział w różnych imprezach. Ten krok jest początkiem do zdobycia patentu strzeleckiego i licencji zawodnika. Kafle położone i sporo prac budowlanych wykonaliśmy. Zapraszam na strony i galerie zdjęć. Pozdrawiam Ireneusz.
Hayclock
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 28 marca 2015, 07:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wejherowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hayclock »

Szanowny CP Bracie Dziadku Irku,

Uprzejmie dziękuję za sympatyczną rozmowę i gościnność.
Jakkolwiek nie jestem bywalcem okolic z uwagi na odległość (żałuję) strzelnica Wrocław dzięki Tobie została wpisana do terminarza jako przyjazna i otwarta dla wędrownych cp strzelców.

Będąc na Pomorzu czuj się zaproszonym, pisz na priva.

Do usłyszenia i zobaczenia,

Serdecznie pozdrawiam
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.
W. Shakespeare
Dziadek Irek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 19:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Dziadek Irek »

Witam i dziękuję za miły wpis :) Strzelnica to tylko obiekt. Duszę tworzą ludzie a mamy dobrych duszków wielu :) Nasza strzelnica otwarta jest dla wszystkich strzelców, mimo trwających prac. Często strzelcy są mile zaskoczeni formą odpracowania czy zapracowania na poczet udostępniania osi strzeleckiej. Nikomu pieniążki łatwo nie przychodzą a my mamy zawsze krok do przodu :)
grayfox
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 02 września 2015, 00:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grayfox »

Witam,

Jestem z Wrocławia i w końcu przymierzam się do rozpoczęcia przygody z strzelectwem CP. Wszędzie ludzie polecają, aby przed jakimikolwiek zakupami udać się na strzelnicę z kimś doświadczonym i zobaczyć jak to wygląda. W związku z tym chciałbym spytać - czy znajdują się tutaj szanowni koledzy z Wrocławia do których mógłbym się przyłączyć podczas strzelania ? :)

Pozdrawiam
darjerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: darjerz »

To polecam strzelnicę na Skwierzyńskiej. Tam też zapoznałem się z CP a i towarzystwo miłe da pomacać swoją broń.
grayfox
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 02 września 2015, 00:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grayfox »

Tylko najpierw musiałbym złapać kontakt do kogoś z podanego towarzystwa. Stąd ten post. ;)
darjerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: darjerz »

Masz kontakt na stronie bractwa,
Wojtos
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2016, 12:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrocław - gdzie?

Post autor: Wojtos »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na tym forum.
Jestem z Wrocławia, mam 42 lata i szukam osób pasjonujących się strzelectwem czarnoprochowym. Przeglądnąłem kilka różnych forów o tematyce czarnoprochowej i na tym, jako drugim, zamieszczam moją prośbę. Zaczynam dopiero ten temat dlatego szukam kogoś, kto byłby uprzejmy umówić się na jedno spotkanie na strzelnicy i pokazać mi co i jak. Teorię mam opanowaną do perfekcji 8-) (Internet to piękny wynalazek) ale nic nie zastąpi życzliwego człowieka, który da pomacać broń i pokaże jak teorię zamienić w praktykę. Jestem gotów, oczywiście, zwrócić koszty amunicji, a Koledze odwdzięczyć się zaproszeniem na kawę lub co tam jeszcze :)
Docelowo chciałbym regularnie odwiedzać strzelnicę i cieszyć się nowym hobby.

Z tego co się zorientowałem, to we wrocku jedyną strzelnicą, na której można strzelać z broni czarnoprochowej jest właśnie ta na ulicy Skwierzyńskiej 1.

Oczywiście, jak radzili Koledzy już powyżej, skontaktuję się też bezpośrednio z bractwem "Husarz" ale może tutaj też ktoś zaglądnie, kto miałby dla mnie chwilę czasu.

Pozdrawiam czytających.
Awatar użytkownika
wavi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 638
Rejestracja: 13 czerwca 2004, 13:57
Tematy: 51
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wrocław - gdzie?

Post autor: wavi »

Witam
Zacznę od końca.

O Skwierzyńskiej na razie zapomnij.
Zarząd bractwa walnął focha i jest zakaz strzelania do odwołania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiedy ???? Na jakich zasadach ????
Tego najstarsi górale nie wiedzą .
I na dawne czasy i zasady to bym raczej nie liczył .

Z CP strzela?ło? się też na Stadionie . Tam tez jest bractwo kurkowe , ale jakie zasady tam panują to nie wiem.

Ekipa która coś działała z CP na Skwierzyńskiej ( nie łączyć ich z bractwem ) czasem robi wyjazdowe spotkania w Bronówku ( ok 5 km przed Bolkowem )
Wyjazd taki jest powoli planowany , ale chyba wpierw aura musi trochę zelżeć :)
Także dowiaduj się co jakiś czas.

Teraz ciutek brutalne prawdy.
Docelowo chciałbym regularnie odwiedzać strzelnicę i cieszyć się nowym hobby.
Jak takową sobie wybudujesz na swym prywatnym terenie to jest to jak najbardziej do zrealizowania.

Prawda brutalna i prawdziwa , ale wrocek to strzelecka dziura .
Strzelnica na Wodzisławskiej sportowa i myśliwska - zapomnij a jak już to łaska i cena zaporowa .
Stadion podobnież .
Skwierzyńska jak napisałem na wstępie.

Nie chcę Cię martwić kolega , ale czeka Cie tułaczka po ok 50-70 km od wrocka by coś postrzelać z CP.

Z dobrych wiadomości to taka , że chętnie się spotkam , poradzę , dam pomacać i postrzelać ( zasady do uzgodnienia na PW )

Pozdrawiam
Bartosz-wavi
Nie życz zdrowia , życz szczęścia
Na Titanicu wszyscy byli zdrowi. ( S Tym )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Adresy strzelnic - Informacje”