Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: slaw2 »

W związku z ostatnim zamieszaniem wokół Korespondencyjnych Mistrzostw Europy , chciałem zapytać co z Mistrzostwami Polski CP ?
Skoro na Mistrzostwa Europy potrzeba licencji to chyba na MP też będzie potrzebna w tym roku ?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: Marek- »

Zamiesznia nie ma, jedynie sam je próbujesz zrobić, co do drugiej części PZSS na swoich zawodach zawsze wymaga licencji, jako ktoś kto stara się o paten strzelecki powinieneś to wiedzieć.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: irek_39 »

Zostawię tutaj fragment regulaminu Mistrzostw z 2020 roku:
[quote]REGULAMIN

XV OTWARTYCH MISTRZOSTW POLSKI Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ oraz MISTRZOSTW POLSKI PZSS

Starachowice 4-6 wrzesień 2020 r.
(...)

IV. UCZESTNICTWO:
W XV Otwartych Mistrzostwach Polski będą mogły uczestniczyć członkowie klubów strzeleckich, Bractw Kurkowych, osoby niezrzeszone posiadające własną broń czarnoprochową bez obowiązku posiadania legitymacji, licencji itp.
Do udziału w zawodach dopuszczeni zostaną, zawodnicy z zagranicy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: Marek- »

Manipulujesz, dlaczego kolejne zdanie się zgubiło ?
Spośród licencjonowanych zawodników PZSS biorących udział w XV Otwartych Mistrzostwach Polski z Broni Czarnoprochowej zostaną wyłonieni medaliści Mistrzostw Polski PZSS.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: irek_39 »

Marku - w żaden sposób nie manipuluję - usunąłem zdanie, bo uważałem, że jest ono nieistotne. W nagłówku jest napisane: REGULAMIN XV OTWARTYCH MISTRZOSTW POLSKI Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ oraz MISTRZOSTW POLSKI PZSS
(...)
Spośród licencjonowanych zawodników PZSS biorących udział w XV Otwartych Mistrzostwach Polski z Broni Czarnoprochowej zostaną wyłonieni medaliści Mistrzostw Polski PZSS
Proszę zerknij jeszcze raz na przytoczony przez Ciebie fragment na spokojnie i bez spiny...
Mowa jest tu o tym, że z ogółu strzelców biorących udział w Otwartych Mistrzostwach Polski medale Mistrzostw Polski PZSS mogą otrzymywać tylko osoby z licencją PZSS. Nie ma tu żadnej manipulacji! Czyli wyniki Otwartych MP i Mistrzostw PZSS nie muszą się pokrywać.
Jestem tego najlepszym przykładem, gdzie w ogólnej klasyfikacji Mariette podczas ostatnich Otwartych MP byłem czwarty, ale ktoś przede mną nie miał licencji i wskoczyłem na pudło w MP PZSS ;)
Wchodzimy coraz mocniej w sidła jakiś ograniczeń formalnych, które sami sobie narzucamy.
Pozdrawiam :)
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: slaw2 »

Jestem tego najlepszym przykładem, gdzie w ogólnej klasyfikacji Mariette podczas ostatnich Otwartych MP byłem czwarty, ale ktoś przede mną nie miał licencji i wskoczyłem na pudło w MP PZSS ;)
A w MP PZSS dostałeś medal za to 3 miejsce w Mariette ?
Takie pytane do Ciebie jeszcze gdzie są wyniki z MP PZSS z 2020 , są gdzieś na stronie PZSS ?
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: irek_39 »

Nie mam pojęcia, gdzie są rezultaty z MP PZSS - dostałem medal i dla tego wiem, że tak jest. Natomiast wyniki z Otwartych MP są na stronie Organizatora.
---
Na stronie PZSS jest regulamin MP 2021 https://www.pzss.org.pl/kalendarz/xvi-m ... howej-1044 i jest tam napisane w rubryce UCZESTNICTWO: - kategoria OPEN, posiadający aktualną licencję PZSS, czyli są dwie kategorie - jedna dla wszystkich, a druga dla osób z licencją PZSS.
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2021, 22:22 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: Marek- »

I teraz dałeś coś co dotyczy Pzss.
Jest podział, moja wina że niektórzy nie odczuli braku licencji i żyją w nieświadomości, że samo się wszytko zrobiło i musi tak być.
Chcialem zawsze żeby każdy mógł przyjechać i wziąć udział, jak widać to błąd bo nadal żyją w przeczuciu że bez licencji nie startowali PK, dostali medale, dyplomy i to bardzo drogie medale.
Ta poprzednia cześć którą najpierw przytoczyłeś, to bieganie za sponsorami, załatwianIe dodatkowych medali i proszenie w różnych miejscach o pomoc, więc może każdy uczestnik w niej brać udział i otrzymać medal.
Ta kolejna cześć to 12 kompletów medali i uścisk dłoni. Moze to przyszłość. Jak te problemy przeczyta ktoś do tej pory przychylnym go to ruszy, to taki będę miał zatwierdzony regulamin i problem tak szybko zniknie , że o to czy potrzebuje licencje nikt nie zapyta.

Dostałeś medal bo byłeś 3, Daniel nie miał licencji i dostał medal okolicznościowy. Nie ogarniasz tego co sam wyżej przytoczyłeś.

To jest program zawodów, a nie regulamin. Do tego niepełny i zrobiony przez kogoś na szybko żeby zdążyć ze zgłoszeniem, data również nie może być dwóch zawodów w jednym dniu na jednym obiekcie.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: irek_39 »

Marku, jestem pełen uznania i wdzięczności za Twoją pracę na rzecz strzelectwa czarnoprochowego.
Przy takich sytuacjach, jak ta z Krzyśkiem wychodzą pewne drobiazgi, o których nie zdajemy sobie sprawy, a które mają wpływ na uczestnictwo w zawodach. Wg mnie lepiej temat przedyskutować i mieć świadomość jakie są ograniczenia przy braku posiadania licencji.
Pozdrawiam :)
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: Marek- »

Nie odnoszę wrażenia, że temat po to był założony, ale po ostatnich atakach mało co mnie już zaskoczy.
Na szczęście jest kilka osób dla których warto się starać i coś robić, samo ich spotkanie na zawodach rekompensuje włożony wysiłek.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: slaw2 »

Na szczęście jest kilka osób dla których warto się starać i coś robić, samo ich spotkanie na zawodach rekompensuje włożony wysiłek.
Kilka to są palce jednej ręki no i może jeszcze połowa palców 2 ręki .
Na zawodach jest 30-50 osób .
Mam niesmak jak to czytam , bo odnoszę wrażenie że różnica 50 minus kilka, jest niemile widziana na zawodach a z prostego rachunku wynika ze to zdecydowana większość naszego środowiska CP :(
Chcialem zawsze żeby każdy mógł przyjechać i wziąć udział, jak widać to błąd bo nadal żyją w przeczuciu że bez licencji nie startowali PK, dostali medale, dyplomy i to bardzo drogie medale.
Ta poprzednia cześć którą najpierw przytoczyłeś, to bieganie za sponsorami, załatwianIe dodatkowych medali i proszenie w różnych miejscach o pomoc, więc może każdy uczestnik w niej brać udział i otrzymać medal.
Od 2 chyba lat biorę udział w zawodach płacę wpisowe i nie trzeba było kasy na moje medale kombinować , bo ich po prostu nie zdobywam . Chyba pewien niesmak po tej wypowiedzi powinni poczuć Ci którzy " Bardzo drogie medale " dostają w ilościach prawie hurtowych.
Może jakimś wyjściem , skoro medale są tak drogie była by dodatkowa opłata za medal który się zdobyło uwzględniana przy odbiorze medalu.
casull
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 18 września 2011, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Starachowice/Skarżysko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: casull »

Na sąsiednim forum napisałem:

Pozwolę się włączyć w tą dyskusję.
Podczas ostatnich Mistrzostw Polski CP tłumaczyłem Sławkowi regulamin uzyskania licencji zawodniczej PZSS dla osób niepełnoletnich. Jak Pamiętam Sławek pełen emocji po uzyskaniu znakomitych wyników przez Krzyśka miał natychmiast działać i szukać klubu z licencją klubową PZSS na swoim terenie. Jak czytam nie zdążył tego jednak zrobić. Teraz jak widzę ma żal do wszystkich - lecz nie do siebie. Sławek trochę więcej pokory i nadziei że jednak Krzysiek przystąpi do egzaminu na patent i uzyska licencję na czas K ME. Od dnia egzaminu na patent do uzyskania licencji nie tracąc czasu na strzelanie z klawiatury - max to kilkanaście dni.

Regulamin oraz program MP CP będzie dostępny na stronie PZSS w terminie wymaganym przepisami.

Pozdrawiam
Karol
Klub Sportowy ŚWIT
Strzelnica CASUL'L LONG RANGE
ŚZSS
strzelnica@onet.pl
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: stangret »

8-)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: stangret »

[quote=slaw2 post_id=2003223 time=1617625820 user_id=51000]

Od 2 chyba lat biorę udział w zawodach płacę wpisowe i nie trzeba było kasy na moje medale kombinować , bo ich po prostu nie zdobywam . Chyba pewien niesmak po tej wypowiedzi powinni poczuć Ci którzy " Bardzo drogie medale " dostają w ilościach prawie hurtowych.
Może jakimś wyjściem , skoro medale są tak drogie była by dodatkowa opłata za medal który się zdobyło uwzględniana przy odbiorze medalu.


Sławek. Tobie to ku..a frustracja, gorycz i parcie na podium rozum chyba przesłoniło :651:
Nie mogę uwierzyć w to co napisałeś :651:
Ps. Ja sobie taki jeden medal kupiłem na pamiątkę i zapłaciłem pełne wpisowe na MP. A co? Mnie dla frajdy stać, a Ciebie nie? :wink: ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Motoguziec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 23 czerwca 2020, 12:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP - potrzebna licencja czy nie ?

Post autor: Motoguziec »

Kurde , tak zagmatwaliście prosty temat że brak jednoznacznej odpowiedzi , to potrzeba czy nie potrzeba? i basta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”