Re: Mistrzostwa Polski CP

Moderator: Moderatorzy CP

kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: kumat »

Taka już moja przypadłość (oczy) na ekranie widziałem a na karteczkach bez odpowiednich okularów nie, ale do nikogo nie mam pretensji.
Wróciłem szczęśliwy i wielkie dzięki organizatorom za włożoną pracę.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: irek_39 »

Marku,
nikt nie neguje ogromu pracy organizacyjnej - wielkie podziękowania za Waszą pracę. Chodzi tylko o to, że wyświetlane informacje pozwalają na szybką weryfikację wyników. Mam wrażenie, że na "zawodach odpowiedniej rangi" wyświetlają się wyniki zaraz po strzale i zestawienia od razu po zakończeniu konkurencji. Można np. do regulaminu dodać informację o możliwości publikacji wyników na bieżąco na ekranach. Jest to sugestia, bo na innych zawodach dobrze się to sprawdza.
Obrazek
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

Irek na MŚ tylko w Pforzcheim takie czary, nigdzie indziej nie widzilem.
No i ta kamera nie obejmuje okolicznych desek i słupków podtrzymujących konstrukcje hali, to dopiero by było płaczu ze system nie działa a ja „koniczynkę„ wystrzelałem , dobrze będzie jeśli jeszcze ktoś się zgodzi wpisać wyborowych strzelców na taki obiekt.

Znam inne przypadki pretensji i protestów, a do tego co przykre i oszustw zrobionych przez strzelców, nasi różni koledzy potrafią być bardzo kreatywni, od kilku lat zacząłem na to zwracać uwagę, niektóre zachowania się nawet nagrały, wniosek tylko jeden, dasz palec ... już dawno i do naszeg towarzystwa dokleily się jednostki delikatnie mówiąc dziwne, dla których dżentelmeńska rywalizacja nie istnieje, wiec przepisy, przepisy i jeszcze raz przepisy.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: slaw2 »

Chodzi tylko o to, że wyświetlane informacje pozwalają na szybką weryfikację wyników.
Może zamiast szybszej weryfikacji wyników zastanówmy się aby zawody się odbywały co jakiś czas . Bez Starych Strzelb to zawody strzeleckie widzę jak sex u 90 latka :) .
Można np. do regulaminu dodać informację o możliwości publikacji wyników na bieżąco na ekranach. Jest to sugestia, bo na innych zawodach dobrze się to sprawdza.
Pozostaje pytanie kto pokryje koszty ewentualnie uszkodzonego sprzętu . Z pieniędzy które wpływają za zawody to raczej lipa . A przy naszych kalibrach i rozrzutach to duże prawdopodobieństwo uszkodzenia .
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

Ja tam rozrzutu nie mam, do tarczy trafiam.
Zgodnie z pomysłami zrobi się liczenie, tylko w drugą stronę, brakujące przestrzeliny w stosunku do zaliczonych płatne dodatkowo na remont ;laughing:
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: irek_39 »

Z tym wyświetlaniem wyników, to oczywiście chodziło o zestawienia po strzelaniach, jak np. w Jaworznie (nawet ostatnio bez ekranów było można zobaczyć wyniki online na bieżąco). Moja sugestia dotyczyła jedynie tego, żeby dodać punkt do regulaminu zawodów dot. publikacji wyników. Przystępując do zawodów uczestnik akceptuje regulamin, czyli zgadza się na publikację wyników np. na ekranach w trakcie zawodów.
ps. powinniśmy dążyć do takich rozwiązań - nie trzeba zużywać dziesiątek kartek i tym samym ścinać drzew. Matka Ziemia będzie nam wdzięczna ;)
Dla argumentu, że sprzęt też zużywa prąd można pomyśleć o czarnym tle monitora i jasnych literach dla oszczędności...
Ostatnio zmieniony 11 września 2020, 10:51 przez irek_39, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

Same problemy macie, za niedługo zrobimy losowanie za kogo Pyszny ma strzelić i w jakiej kolejności się ułożycie takie będą wyniki, ja jakoś problemów nie widzę,
ps. powinniśmy dążyć do takich rozwiązań - nie trzeba zużywać dziesiątek kartek i tym samym ścinać drzew. Matka Ziemia będzie nam wdzięczna ;)
Przydało by się nie chwalić posiadaniem licencji i potem pisać takie teksty.
Mam lepszy pomysł, bo bardziej zgodny z przepisami, dyplomy wrzucimy na tv i każdy sobie zobaczy :mad:
Awatar użytkownika
Heimdallr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 września 2017, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Heimdallr »

Medal z gofra bym dał albo z wafla. Z wielką jedynką umazana nutellą. :P Nie mogłem się powstrzymać ;laughing:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

A ja proponuje z pieczonej kromki chleba i potarty czosnkiem 🤣 będzie swojsko i piknikowo.
Diabeljar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 listopada 2019, 12:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Diabeljar »

To ja z swej skromnej strony Marku załatwię przemysłowy rzutnik i wyniki będziemy wyświetlać na całej ścianie Świtu a jak będzie mało to spróbujemy na chmurach ponad Świtem- by każdy zobaczył
mało tego proponuję by każdy na koniec zawodów
podpisał własnoręcznie iż zaznajomił się z wynikami
i oczywiście podnieść ceny o 100 % bo rzutnik ma 2 kilowaty a pani Krystyna od podpisów że delikwent zaznajomił się z wynikami jeść musi .
ps
aż przykro się czyta.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: kumat »

Marek- pisze: 11 września 2020, 10:47 Same problemy macie, za niedługo zrobimy losowanie za kogo Pyszny ma strzelić i w jakiej kolejności się ułożycie takie będą wyniki, ja jakoś problemów nie widzę,
ps. powinniśmy dążyć do takich rozwiązań - nie trzeba zużywać dziesiątek kartek i tym samym ścinać drzew. Matka Ziemia będzie nam wdzięczna ;)
Przydało by się nie chwalić posiadaniem licencji i potem pisać takie teksty.
Mam lepszy pomysł, bo bardziej zgodny z przepisami, dyplomy wrzucimy na tv i każdy sobie zobaczy :mad:
No i dobrze, parę wiaderek medali dyplomy to chyba dzieci wywalą na śmietnik zanim wzrok mi się zepsuł to trochę zdobyłem. Przyjeżdżam dla doborowego towarzystwa, gdyby mi na wynikach zależało to zauważył bym wcześniej że coś nie tak z listami. To jest nasze Święto CP i chcę zobaczyć wasze gęby jak się starzejecie :)
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: irek_39 »

Oj... Marku - bardzo personalnie to odbierasz. Nie bardzo wiem, co licencja ma do mojej wypowiedzi. Posiadam ją, bo pozwala brać udział w zawodach i dokumentuje ważną przyczynę posiadania... Natomiast wracając do tematu, jaki problem, żeby tabelki z wynikami były wyświetlane na ekranach - tak się dzieje podczas innych zawodów (o dziwo tych ważniejszych również). Nie mam nic przeciwko, żeby dyplomy uczestnictwa były wysyłane pdf'em na maila. Sednem wypowiedzi (wracając do jej początku) jest to, że można wpisać do regulaminu wyświetlanie wyników na bieżąco podczas zawodów i tylko tyle! Nie jest to żaden przytyk od Organizatorów, tylko luźny pomysł racjonalizatorski. Nawet kochany PZSS wprowadził elektroniczne dokumenty i plastikowym patentem lub licencją można nakładać smar podczas strzelania... Pozdrawiam :)
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

Jest i będzie zgodne z przepisami.
Reszta do listy pobożnych życzeń.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: irek_39 »

Zgodnie z przepisami wyniki mogą być też wyświetlane...
Skoro zawody są organizowane w ramach PZSS, to prawdopodobnie obowiązuje Organizatorów ten dokument:
https://www.pzss.org.pl/assets/files/do ... czne-1.pdf
6.14 POSTĘPOWANIE DOTYCZĄCE OCENY I WYNIKÓW
6.14.1 Biuro Obliczeń musi publikować na tablicy wyników wstępne listy rezultatów najszybciej jak to możliwe po zakończeniu każdej zmiany, części i konkurencji.
6.14.2 Rezultaty końcowe muszą zostać zamieszczone na głównej tablicy wyników po upłynięciu czasu na protesty.
6.14.3 Dystrybucja wyników: Organizator musi zapewnić dustrybucję wstępnych i oficjalnych ostatecznych wyników dla wszystkich osób funkcyjnych, reprezen-tacji uczestniczących oraz mediów. Można to zrobić przez dystrybucję list wyników w formie papierowej lub elektronicznej (patrz 6.6.5.b, Opcja zrówno-ważonego rozwoju).
6.14.4 Po zakończeniu zawodów, biuro ISSF opracowuje Oficjalny Komunikat w wersji elektronicznej, dostępny on-line. Oficjalny Komunikat dla każdych zawodów musi zawierać: a) spis treści; b) stronę potwierdzenia wyników (musi ona być podpisana przez Delegata Technicznego i przewodniczących wszystkich Jury); c) listę wszystkich osób funkcyjnych zawodów...

Przecież ekran może pełnić funkcję tablicy wyników.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Mistrzostwa Polski CP

Post autor: Marek- »

No i czego nie zrozumiałeś ?
To powinni na patencie uczyć, a nie na forum.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”