27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kapera »

27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Tak dla przypomnienia coby nie było że ktoś sobie zapomniał czy też nie wiedział a bardzo chciał jechać :-D

Obrazek

Namiar na tą strzelnicę 48°37'48.2"N 17°21'00.1"E , wklepać w Google map i wyszukać .

Zaproszenie które należy sobie wydrukować i mieć przy sobie podczas przewozu broni na terenie Słowacji : http://www.pressburglegends.sk/doc/POZVANKA2018.doc
Rejestracja : https://www.sass-slovakia.eu/registrati ... ration.php
Zarejestrowani zawodnicy : https://www.sass-slovakia.eu/registrati ... -users.php
Strona główna : http://www.pressburglegends.sk
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 07:21 przez kapera, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kapera »

No cóż wszystko co dobre szybko się kończy . Wyszło tak że z Polski pojechaliśmy we dwóch , tak się jakoś złożyło . Można powiedzieć że wróciliśmy z tarczą a nie na tarczy :-D . Kolega Jarek dał pokaz swoich umiejętności , 35 trafień :piwo: . Dało mu to 1 miejsce w kategorii sharps kapiszonowy i 2 miejsce w generalce . Ustąpił jedynie Słowakowi który strzelał w kategorii nitro . Ja , no cóż , nieco słabiej . Zaliczyłem 30 trafień , dało mi to 3 miejsce w kategorii czarny proch i 5 w generalce . To tyle w telegraficznym skrócie :027:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kropek »

Gratulacje! :-D
Fajnie żeście tam byli i wspaniale strzelili!
.177-.69
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: stangret »

No to wypas :-D Piękne wyniki :piwo:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: Derek Mak »

Brawo dla duetu z Myszkowa Irek i Jarek pokazaliście klasę :D
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: Marek- »

Już raz Wam dziś gratulowalem na Bańgowie tych rewelacyjnych wyników, ale warto powtórzyć :piwo:

Gratulacje !!!
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: nosu »

Gratulacje, miło czytać.
Patrząc na wyniki to z każdymi kolejnymi zawodami wyniki idą do góry :-)
Awatar użytkownika
Jarek S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 20 października 2013, 20:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Poraj k/Częstochowy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: Jarek S »

Dziękuję serdecznie za gratulacje. Do końca nie wiedziałem jaką będziemy mieli lokatę z naszymi wynikami. Koledzy jednak nie poradzili sobie ze zmianą pogody. W piątek wiatr z boku i 22 st C a w sobotę 14 st wiatr z tyłu, rano chmury później ostre słonce z przodu. Mnie Senica ogólnie leży , jest luźno na osi , cele są dobrze widoczne , jedynie brak zadaszenia. Chłopaki coraz lepiej strzelają, widać to szczególnie po trafieniach w pierwszy i ostatni cel. Najmniejszy, romb też nieźle oberwał. Do zobaczenia w maju na naszym Quigleyu . Wynikiem nie ma co się podniecać (Andrzej trafił o wiele więcej) a do upolowania jest 48 figur. Pozdrawiam Jarek S.
ZŻWP PORAJ
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kapera »

Warto napisać co nieco o samym obiekcie , ci co już byli wiedzą jakie jest tam zaplecze ale a nuż któraś z nowych twarzy w przyszłym roku się zdecyduje pojechać :-D . Więc zawody odbywają się na terenie obiektów wojskowych , zakwaterowanie w budynku w pokojach 2 osobowych (bynajmniej nas tak kwaterowano ) , osie strzeleckie są dwie do dyspozycji , pierwsza około 800m druga wygląda na pas taktyczny jakieś kilkanaście kilometrów . Na dole w budynku jest restauracja- jadłodajnia , obiad dowożony jest na oś . Co do samych wyników to każdy wie że wpływ na nie ma kilka rzeczy , w jednym roku warunki pozwalają strzelić lepszy wynik w drugim gorszy . To nie jest strzelanie w obiekcie zamkniętym gdzie warunki są optymalne . Druga sprawa to strzela się parami , bynajmniej tak to powinno wyglądać że gdy jeden z pary strzela drugi go naprowadza w cel . Nastawy się zmieniają z dnia na dzień , ważne by posiadać na tyle rozeznania by po pierwszych strzałach wnieś poprawnie poprawki . Nie jest to łatwe gdyż cele zawieszone są około 1,5-2 metrów nad ziemią , często wokół jest trawa ale dobra luneta i bystre oko pozwala osiągnąć cel :-D . Niektórzy zawodnicy używali stacji pogodowych ale moim zdaniem metody stare i sprawdzone typu spotter dają lepsze wyniki . No to tyle . Do następnego razu , mam nadzieję że w większym składzie gdyż impreza naprawdę godna uwagi :one:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kapera »

Trochę fotek , na sam widok można już zacząć planować następny wyjazd :-D https://photos.google.com/share/AF1QipP ... 12ZDlhc293
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: cezzo »

Piękny obiekt i pogoda Wam koledzy dopisała :) nie można być w dwóch pięknych miejscach na raz :621: .
Gratuluję Wam szczególnie duetowi J.J. trudno będzie Was pokonać :621: chyba że ...... :piwo: ale i tu będzie bardzo trudno :651:

Zapomniałeś dopisać Irku że na te strzelania trzeba zawsze jeździć we dwóch czyli strelec i obserwator inaczej szkoda czasu i amunicji.
Ostatnio zmieniony 06 października 2018, 11:23 przez cezzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: kapera »

Jak to nie pisałem , to podstawa :-D
kapera pisze:..... Druga sprawa to strzela się parami , bynajmniej tak to powinno wyglądać że gdy jeden z pary strzela drugi go naprowadza w cel .....
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 27-29.09.2018 Senica Słowacja .

Post autor: nosu »

Nie chcę otwierać kolejnego wątku i dlatego pociągnę temat w roku 2019 .
http://www.pressburglegends.sk/doc/prog ... g_2019.pdf
Jestem zadowolony z treningu gdyż powoli zacząłem tracić zdobyte umiejętności :-/ na jesieni ubiegłego roku wypadłem z zawodów QM i BD a wiosną z sylwetek . Trochę się podciągnąłem ale nie jestem zachwycony , momentami popełniam proste błędy co skutkowało zerami .
Na BD wiatr na linii ognia wiał od tyłu z prawej a przy tarczy z prawej , efekt taki że poprawkę na wiatr miałem 8,15 m plus odkręconą derywacja przez wiatr 3,15 m co daje razem 11,3 m na 1,4 km ;laughing:
Pogoda przez pierwsze dwa dni słoneczna , trzeci dzień pochmurny i wietrzny ale najważniejsze że deszcz ominął czas zawodów .

W Senicy był duet Rafał i Marek z Michałowymi sharpsami no i szło im bardzo dobrze , kosili kolejne odległości w tempie ekspresowym więc strzeżcie się .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”