Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Moderator: Moderatorzy CP

czess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ŚLĄSK CIESZYŃSKI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: czess »

Fakt, masz rację. To przez to zamieszanie przed startem. 6 było. :-D
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: Derek Mak »

Tu macie wyniki https://caspoland.weebly.com/komunikaty-i-galerie.html
6 na 6 :)
W tym roku wynik rekordowy i mam nadzieję, że za rok drużyna Ameryki znowu dołoży 100 pkt. to za 6 lat wyrównacie do epokowych :P

W epoce czyli w pierwszym meczu Creedmor takie osiągnięto rezultaty "Ameryka 934 i Irlandia 931" a był to 16 września 1874 roku.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2018, 23:09 przez Derek Mak, łącznie zmieniany 1 raz.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: Marcin P. »

Gratulacje dla Czesława. Nie mogłem przyjechać, bo akurat miałem zjazd rodzinny, ale za rok powinienem być :piwo:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: marekp »

Czyli 133 trafienia Ameryki na 270 mozliwych.
101 trafien Irlandii.

1080 punktow mozna zdobyc. To skoro strzelili w XIX wieku ponad 900 to oznacza ze wiekszosc mieli w "4".

MarekP
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2018, 23:41 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: Derek Mak »

Do tego w epoce mieli lepszy system powiadomień (bunkry i obserwatorów z tablicami) no i tak jak pisał Nosu rok przygotowań i selekcja z najlepszych strzelców. My się uczymy na razie tylko trafiać w tarczę a o celnym strzelaniu to może wie teraz z 2 czy 3 strzelców.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: marekp »

Tak system powiadamiania aczkolwiek bardzo prosty to niezwykle skuteczny. Bunkier przed tarczami i "lizak" ktorym pokazuje sie trafienie. Gdzie sa grafiki jak to bylo zrobione. Teraz w czasie treningu nie strzelalismy do tarczy tylko obok bo zobaczenie dymku jest mozliwe natomiast na mizernych 800 jardach przestrzeliny po prostu nie widac przez lunete. To nie sprawa powiekszenia ale mirazu - caly obraz faluje. Zanieczysczenie powietrza tez swoje doklada. Nie mam pojecia jak robia zdjecia z satelitow ze z 20km widac tablice samochodu. Pewnie bardzo duzo zdjec w krotkim czasie i obrobka cyfrowa.... Ale to jest takie wymyslanie. Po prostu nie wiem. Rowu przed tarczami nie wykopiemy. Poza tym to przy zmianie dystansu trzeba by sie przenosic ze strzelaniem bo juz o 3 rowach tym bardziej mowy nie ma. Moze kamera? To na pewno pomaga jesli dokladnie wiadomo gdzie nie trafilem. Bo teraz to jest takie domyslanie sie tylko. Andrzej zaproponowal zeby do tarczy nie strzelac ale obok. Dalo to efekty jak widac. Na razie u nas selekcja jest - kto chce. Tak ze w oczywisty sposob widac ze nie mamy szans do tych z XIX wieku choc pewnie czesto bron mamy lepsza. Trzeba by pomyslec jak pokazywac trafienia.

MarekP

Taka grafike znalazlem
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 09:51 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: stangret »

W Bisley do dziś istnieje taki system "bunkrów" I całkiem dobrze się sprawdza :-D
System identyfikacji przestrzelin jest w takich zawodach kluczowy. Każdy chciałbym wiedzieć sam dla siebie gdzie trafił. Tak się składa że wiem jak to rozwiązać :) i nie trzeba kopać bunkrów.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2018, 12:30 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Creedmoor Match Poland i Billy Dixon Cup

Post autor: Derek Mak »

Też wiem i może przyjadę z gotowym systemem na bizonie żniwa :P
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”