XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5760
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: sas88 »

Przesadzacie panowie.
Istotnie trzeba za Markiem trochę pobiegać, ale da się zrobić kontrole broni jeśli przyjedziecie z godzinę wcześniej.
Z drugiej strony przydałby się drugi kontroler. Kiedyś był Wojtek. Teraz nie da rady?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: MicromaX »

chetnie doplace do kazdej dyscypliny 10zl jesli bede mogl wystartowac tak jak mam zaplanowane.
moze trzeba na przyszlosc sie zastanowic i oplacic kontrolera tak jak sedziego ?

dla mnie 3 godziny snu sa warte wiecej niz 10zl - jesli pomnozy sie to przez 80 startujacych......
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Semen. »

Kontrola broni rano jest od 7 do 9. Skoro zaczynasz od 10, to nie stracisz zbyt wiele snu z powodu kontroli.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: kapera »

Niema co kombinować , przydała by się jeszcze jedna osoba z licencją sędziowską do kontroli broni co by mogła Marka zastąpić gdy będzie strzelał . Wiem że Telesfor kiedyś się w to bawił . Zresztą Marek zaczyna strzelać od 10 więc do 9.30 może kontrolować , potem ma ,,okienko,, o 13 jak nie padnie na pysk do tej pory może działać dalej . Ta kontrola o 7.00 była dla pierwszej zmiany Lorenzoni :wink:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: MicromaX »

a jaka pogode zamowilismy ?? trawka, kocyk i drzemka sie uda ? czy bedziemy parasoli szukac.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Marek- »

sas88 pisze:Przesadzacie panowie.
Istotnie trzeba za Markiem trochę pobiegać, ale da się zrobić kontrole broni jeśli przyjedziecie z godzinę wcześniej.
Z drugiej strony przydałby się drugi kontroler. Kiedyś był Wojtek. Teraz nie da rady?

Jeśli Wojtek zrobił licencje sędziowską to zawsze jest mile widziana pomoc, tylko musicie wiedzieć jeszcze o jednym że kontrola broni powinna odbyć się przed rozpoczęciem zawodów, wiec i tak naginamy lekko zasady.
Pilnik jak dobrze sobie przypominam to rok, a może dwa, temu dałeś rade spełnić te minimalne formalności i wystartować o 8 rano. Doba i strzelnica się nie rozciagnie.
Od lat tak wlasnie rozgrywane są rzutki i narazie nie zanosi sie na zmnie.
Reszty nie będę komentował, szkoda czasu.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Telesfor »

kapera pisze:Niema co kombinować , przydała by się jeszcze jedna osoba z licencją sędziowską do kontroli broni co by mogła Marka zastąpić gdy będzie strzelał . Wiem że Telesfor kiedyś się w to bawił . :wink:
Niestety , zostałem przegłosowany przez rodzinę 2:1 i w tym roku muszę opuścić MP na rzecz westernowych zawodów WAS Banditos - zarówno żona jak i syn strzelają CAS...Więc w kontroli nie pomogę ale duchem będę z wami :-D
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Marek- »

No, jak żonę i syna zaraziłeś to nie masz wyboru :one:
Awatar użytkownika
Flexpoint
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 18 marca 2008, 13:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Flexpoint »

tylko jedna osoba będzie kontrolować broń prawie 90ciu osobom, z których gros ma po kilka sztuk, tylko od 7 do 9 rano? a potem pozamiatane? :)
.22 / .357 / .36 / .38 / .44 / .45 / .50 // ZKS Warszawa
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Derek Mak »

Na celpal.org są pokazane dokładnie o której zaczynają się poszczególne konkurencje. Proszę nie siać paniki i czytać ze zrozumieniem. Marek- dokładnie wie jakie są zasady w MLAIC panujące i jeszcze się nie zdażyło by kazał ustawić kolejki od 7 rano. Niestety zawodnicy by móc przystąpić o 8:00 do konkursu muszą wpierw poddać broń do kontroli a ta zaczyna się od 7 rano co też napisał Marek-.

A propos kontroli broni to rozpoczyna się już w piątek tak nie ma problemu kontrolowania na raz wszystkim w dniu zawodów.
Ostatnio zmieniony 06 września 2017, 10:16 przez Derek Mak, łącznie zmieniany 1 raz.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: stangret »

Mam propozycję która dla wielu będzie doskonałym rozwiązaniem. Proponuję aby następne Mistrzostwa rozegrać zaocznie, korespondencyjnie lub najlepiej online, za klawiaturą. Kontrolę broni zrobi cycata Laura, można strzelać bez wstawania z łóżka, zawsze można dokupić jakiś kolimator w on-line shop, można będzie odwracać się z bronią dookoła (w zależności ile się kupi żyć). Same superlatywy :one:
Jeśli problemem jest wstanie raz w roku kilka godzin wcześniej oraz marudzenie I wyrażanie swego niezadowolenia podczas oraz po imprezie do której ktoś za zupełną darmochę poświęca setki godzin I prywatny czas to zastanówcie się czy warto brać w tym udział. Może lepiej sprzedać zabawki I zająć się filatelistyką :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: adriano »

A ja mam inne pytanie, czy w tym roku też brać ekb ze sobą?
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: stangret »

adriano pisze:A ja mam inne pytanie, czy w tym roku też brać ekb ze sobą?
Jak zmieści się w bagażniku, nie przekracza 20x40x60 i wagi 15kg to warto ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Zbigu »

Moi Drodzy, czytam te wszystkie negatywne wpisy i sobie tak myślę, że nie ma powodów do narzekania. Sam dojeżdżam z Warszawy i rano mam pierwszą kolejkę więc i tak muszę zdążyć na kontrolę broni etc. Zastanówcie się przez chwilę, że nie sposób dogodzić wszystkim, zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie pasowało. Gdyby każdy z Was podjął się zorganizowania MP to napotkalibyście takie same problemy i takie same komentarze. Moim zdaniem nie warto narzekać, każdy kto chce wziąć udział w MP powinien się pogodzić z tym, że nie zawsze będzie idealnie dla wszystkich. Takie jest życie, narzekanie to nasza tradycja tylko po co narzekać, jeśli się nie zmieni tego, że zawsze komuś coś nie przypasuje. Cieszmy się, że mamy MP, że każdy chętny może wystartować i że ktoś podjął się tego trudu zorganizowania takiego przedsięwzięcia jak MP za nas, które jest logistycznie niebanalne.

Bierzmy swoje zabawki, EKB, dobry humor i ruszajmy na MP. Czym nas będzie więcej tym bardziej miarodajny wynik zawodów a zarazem super atmosfera etc. Nie ma przymusu i jeśli komuś coś nie pasuje to nie weźmie udziału w imprezie. Nie róbmy problemów tam gdzie ich nie ma. Jeszcze raz namawiam do pozytywnego nastawienia i postawienia sobie celu: Wezmę udział i będę bawił się dobrze bez względu na drobne niedogodności.

Pozdrawiam wszystkich gorąco i do zobaczenia na miejscu.
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: XII OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI CP 9-10.09.2017

Post autor: Marek- »

Tyle lat już robimy MP i tak dużo płaczu o kontrolę broni nie słyszałem
Trzeba będzie się jej dokładniej przyjrzeć :wink:

Flexpoint pisze:tylko jedna osoba będzie kontrolować broń prawie 90ciu osobom, z których gros ma po kilka sztuk, tylko od 7 do 9 rano? a potem pozamiatane? :)
Masz Robercie racje przydała by się jakaś osoba do pomocy.
Możesz przyjechać pomoc przed swoimi kolejkami i mi pomóc ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”