czyszczenie(dokładne)

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

U mnie tez pięknie płynęły. Dość dużo ich nawet było. Gdy para i wilgoć wydobywały się już czyste p ręcznikiem papierowym na wyciorze przetarłem i się dziwiłem. Czarne!
No to wróciłem do metod tradycyjnych. Zbyt mocno czyścić już nie musiałem, ale zanim mogłem dotknąć lufę, to trochę musiałem odczekać. Nagrzała się okropnie.
Rigby tez próbowałem tak czyścić. Przy kominku było całkiem miło. Przetarłem i wy mogło być, gdyby nie osady. Twarde osady po kapiszonach. Trudne do zdarcia.
Lufa zaś nagrzała się jedynie do połowy długości po dłuższym "parowaniu". Niestety „test ręcznikowy” przebiegł negatywnie. Umyłem, więc wodą z płynem.

Może faktycznie para za sucha? Jest jej stosunkowo mało w porównaniu z tym, co widziałem w Toruniu.
Nie twierdzę jednak, że inne urządzenia sa równie kiepskie. Widać to moje jest marne mimo ceny lub coś źle robię.
dziki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 maja 2007, 01:36
Tematy: 0
Lokalizacja: góry skaliste
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dziki »

znane aledrogo - zakupiłem pod wpływem forum, a dokładnie cpt. nemo i....
moja żona ok. wymyłem łazienke, kamień pod wpływem pary ściągałem gąbką,
momencik, broń 7 minut i bez detergentów, zbytnich zapachów.
A dzis umyłem sandały i co? Ja wiem myje się codziennie rano a pościel brudna, ale moje sandały bez zapachu i brudu. Polecam zabawa super.Testowałem 3 dni zanim osiągnołem cel jak powinno się to robić. Wiem nie historyczne - ale mój spokój w domu jest tego warty.

I Wam polecam, niestety 56 zeta z przesyłką.

Pozdrawiam siostry i braci Cp.
"Jeżeli nie masz nic do zrobienia, nie rób tego tutaj."
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: wicked28 »

A powiedzcie mi proszę jakiej oliwy używacie do konserwacji po umyciu ? Czy po umyciu i wysuszeniu wystarczy przetrzeć wnętrze lufy PKB czy lepiej stosować coś innego ? Dopowiem że chodzi mi o karabin czarnoprochowy. Będę wdzięczny za podpowiedzi bo na swój karabin wydałem ponad 3000 zł.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: Marek- »

Brunox, ballistol załatwią sprawę, wymiennie, razem lub jeden po drugim, dowolnie bo sie nie gryzą , byle by zostało sucho i dobrze natłuszczone.
Awatar użytkownika
JonnySmis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 lutego 2017, 05:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: JonnySmis »

Mam takie pytanie. Czy Smar ProTechGuns Weapon Cleaner nadaje się do czyszczenie broni oksydowanej ?? Gdyż producent podaje : "Doskonale nadaje się do przygotowania metalu przed oksydowaniem" W związku z tym nasuwa się pytane czy można nim czyścić broń oksydowaną ??
Bóg stworzył ludzi , a Samuel Colt uczynił ich równymi .
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: Zbigniew Rybka »

JonnySmis pisze:Mam takie pytanie. Czy Smar ProTechGuns Weapon Cleaner nadaje się do czyszczenie broni oksydowanej ?? Gdyż producent podaje : "Doskonale nadaje się do przygotowania metalu przed oksydowaniem" W związku z tym nasuwa się pytane czy można nim czyścić broń oksydowaną ??
Cleaner to nie smar, tylko odtłuszczacz, czyli wręcz przeciwnie. Nie kombinuj z wynalazkami, umyj broń wodą i detergentem, wysusz, przetrzyj szmatką z brunoksem, ballistolem, PKB, olejem wrzecionowym czy czym tam masz pod ręką, używaj broni jak najczęściej, wtedy nie zardzewieje.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
JonnySmis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 lutego 2017, 05:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: JonnySmis »

Ok rozumiem. Ale na tym filmie jest pokazane, że możemy użyć tego preparatu do wypłukania mechanizmu bez jego rozbierania.

Bóg stworzył ludzi , a Samuel Colt uczynił ich równymi .
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: Toost »

Ten preparat rozpuszcza oleje i smary jak każdy inny zmywacz uniwersalny lub zmywacz do układów hamulcowych Wurth.
Można użyć go do dokładnego spłukania mechanizmów (wykorzystując pół pojemnika lub cały) a można też użyć starej szczotki do zębów i wody z płynem do naczyń lub wody z emulgolem.
Dziwnym trafem w przeważającej liczbie porad występuje woda z płynem do naczyń i szczotka, z czegoś to wynika.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: strzelec979 »

Po co splukiwac mchanizmn? Wyobrazasz sobie epokowego poganiacza bydla, ktory rozkreca caly revolver na czesci po kazdym strzale? Albo revolverowca, ktorego ktos wyzwal a on stwierdzi: "eee... przelozmy to na inny termin dopiero co rozkrecalem caly revolver a za tydzien bede znowu myl to wtedy sie postrzelamy".

Jak tak bedziecie rozkrecac to popsujecie gwinty i lby srub. Wystarczy szmatka zwilzona woda i do lufy i kilka razy potem do sucha i PKB tak samo z komorami bebna tylko zwilzona szmatka. Rame lekko przetrzec z osadu syfu i do sucha. KOminki lekko tez i wystarczy. Przetrzec PKB i miec spokoj. PKB jest tak wydajne, ze starczy na lata ta mala buteleczka za 20zl.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 21:27 przez strzelec979, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: Toost »

strzelec979 pisze:Po co splukiwac mchanizmn?
Bo po kilkudziesięciu strzałach jest w środku zawalony syfem, resztkami kapiszonów i wodą po myciu.

A rewolwerowcy nie czyszczący broni szczycili się pewnie krótką karierą.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: strzelec979 »

W srodku ma byc syf. Po roku mozna tam zajrzec ale widze, ze nie przetlumaczy. To na chu..tam lejesz wode. Mowilem k.. ze zwilzona szmatka.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: mkl1 »

strzelec979 pisze:W srodku ma byc syf. Po roku mozna tam zajrzec ale widze, ze nie przetlumaczy. To na chu..tam lejesz wode. Mowilem k.. ze zwilzona szmatka.
Gratuluję :502: :512:
O broń trzeba dbać.
Ty sobie trzymaj ZASYFINĄ BROŃ
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: bruner23 »

Nic nie zastąpi okresowej gruntownej rozbiórki i dokładnego czyszczenia mechanizmów. Co do mycia lufy ludwikiem to do niedawna myślałem ,że nie ma lepszej metody.Ale spróbowałem Emulgolu i nie chcę już wracać do Ludwika :-D . Pięknie zmywa nagar na zimno ,i dobrze zabezpiecza broń przed korozją .Można także podczas strzelania przecierać lufę wyciorem zwilżonym ta emulsją , nagar pięknie znika :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: Toost »

Też dziś myłem ciepłą wodą z emulgolem. Lufa karabinu wstawiona w pojemnik i pompowanie jagiem ze szmatką. Po kilkunastu pociągnięciach trzecia szmatka była czysta. Potem tylko suchą szmatką, mopem z brunoxem i gotowe. Całość zajęła może z 10min.
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2017, 21:17 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czyszczenie(dokładne)

Post autor: bruner23 »

Emulgol ma jeszcze tę fajną właściwość , że jak gdzieś zostanie w zakamarkach to nic nie zardzewieje , bo ma w swym składzie inhibitory korozji. Po jakimś czasie wyschnie i zostanie lekko oleista powłoka. W pracy goła stal po obróbce ani tez maszyny nie rdzewieją po emulgolu .
Jest jeszcze inny rodzaj emulgolu dając po rozcieńczeniu wodą emulsje o barwie bursztynowej jakiś chyba EKO :-/ - tego nie polecam bo zostawia na powierzchni metalu taki lepki żywiczny film.
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”