Jak zmontować sobie fajny karabin.

Moderator: Moderatorzy CP

rusznik
Zbanowany
Zbanowany
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: rusznik » 2013-11-06, 18:36

Raszplo skoncz bredzic i tworzyc zwykle dyrdymaly...Wiesz zobacz sobie po ile mozna bylo kupic ORGINALNA bron z EPOKI na twej ''ulubionej aukcji'' www.hermann-historica.de .
Dobra kolowke mozna bylo nabyc na tejaukcji juz od okolo 3000 Euro...gdzie Tobie do orginalow z epoki :P

Takimi opowiastkami o ewolucji systemu i obrobkach oraz konsekwencjach warsztatowych :shock: to mozesz sciemniac bolki forumowe a nie facetom co niejedna bron widzieli i mieli w wlasnych rekach i niemam na mysli tu siebie...

Awatar użytkownika
remington1
Zarejestrowany użytkownik

Postautor: remington1 » 2013-11-06, 19:18

Nie wiem o co ferment, Takie czasy, że wykonanie dobrej repliki często przewyższa koszt zakupu oryginalnego zabytku.
Ciężko się tym pogodzić, ale takie są fakty.
Usługi rusznikarskie CP

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-06, 21:08

http://www.hermann-historica.de/auktion ... /22424.jpg --> to jest koledzy również system z własnym naciągiem ( Aukcja 64 . Selbstspannendes Radschloss,
deutsch, Ende 16. Jhdt. Fein mit Hirschhatz zwischen Blütenranken gravierte Schlossplatte mit außenliegendem en suite verziertem Rad. Geschnittener Hahn und -feder. Einige Schrauben und Teile der Mechanik ergänzt. Länge der Schlossplatte 22,7 cm.

Zustand: II- Limit: 1800 EURO Zuschlag 4000 EURO.

system zamyka się tylko w opcji zamka kołowego - beż systemu lontowego, bez bezpiecznika.
itp, itd
Dobrze kiedy rozumie się temat w którym zabiera się głos
kunsztBM

rusznik
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: rusznik » 2013-11-06, 21:25

Raszplo hamulcuj bo braknie cie zachwile...takie teksty to chyba nie do mnie ze niemam pojecia o starej broni...ja przynajmniej u hermanna kupuje od lat orginaly a Ty ??!! zagladasz tylko i robisz wydumki a potem sypiesz nam tu jakies pokrecone teksty o mysli warsztatowej i rozwoju systemow oraz jakis wydumanych konsekwencjach niewiadomo czego i tylko dyletanci moga tego wysluchiwac z wytrzeszczanymi galami ;laughing:

Pochwalilem towoj rozwoj rzemiosla z iscie wiesniackich replik przez kilka lat poszles do gory z kunsztem warsztatowym i chwala Ci za to ale prosze Cie niepiernicz jak kon po zawale bo czytac tego sie nieda :)
Repliki robisz ladne i dobrze dobrane w formie jednak zaden z Ciebie bronioznawca ani rusznikarz broni strzeleckiej...poprostu robisz ladne funkcjonalne repliki i nic wiecej albo az tyle...kup se lepiej dobre bronioznawcze ksiazki - byly dzis w sprzedarzy u Hermanna 8-)

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-06, 21:55

ja rozumiem żeś trochę zabrną - to twój problem.
Koledzy system z wewnętrznym Maciągiem itd, oraz ładowany od tyłu jest praktycznie nie do kupienia. Oczywiście zdarzają się czasem podzespoły ( zamek lub lufa ) ale to wyjątkowo rzadko i ceny są wysokie - to kilka razy droższe od zwykłego zamka kołowego. Rusznik niestety wprowadza w błąd.
Cenę kompletnej broni w takim systemie pominę , ponieważ ilość zer może popsuć nastrój
ten przykład który pokazałem z aukcji ( tylko mechanizm ) daje przedsmak wielkości sumy za ewentualny komplet.

Zresztą nieważna cena - system jest bardzo rzadki i interesujący, warto się jemu przyjrzeć bliżej. To duża lekcja pokory wobec dawnego rzemiosła, poszukiwań człowieka.
kunsztBM

rusznik
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: rusznik » 2013-11-06, 22:39

Raszplo ja mowie tu ogolnie o broni kolowej a nie rozgraniczam temat za zamki z wlasnym-wewnetrznym naciagiem czy inne podtypy...to nie oto tu chodzilo...tak jak wczesniej mowilem nierozpedzaj sie zabardzo w twych pseudo bronioznawczych wywodach bo zachwile moze Cie braknoc...a po co nam tu takie dyskusje ktorych i tak 95% forumowiczow niezrozumie :P

A tak dla jasnosci bron z zamkiem kolowym i systemu odtylcowego byla rok moze ze dwa lata temu do kupienia na jednej z akcji we Wloszech...fakt bylo drogo ale to jest orginal i to rzadki...

Zamiast tu karmic ludzi swymi wydumkami to radze Ci raszplo zakupic fachowa literature i zaczac OBCOWAC na ZYWO z stara bronia , a nie tylko wytrzeszczac galy do monitorka od kompa i robic wykresy w skali z fotek ;laughing:

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-06, 23:00

Obrazek --> o tym mówisz ?
kunsztBM

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-06, 23:11

tylko to jest zwykły system + zewnętrzny snap lontowy - oczywiście ładowany od tyłu
kunsztBM

rmatysiak

Postautor: rmatysiak » 2013-11-07, 08:02

raszpla pisze: Rusznik niestety wprowadza w błąd.

A bo to pierwszy raz ?
Nie przejmuj się zazdrosnym trollem i rób dalej swoje ;)
Ps a towar jest tyle wart za ile można go sprzedać ot taka stara prawda o której się zapomina.

musaszi

Postautor: musaszi » 2013-11-07, 08:36

Broń interesuje mnie przedewszystkim jako zabytki techniki.Na podstawie pozostałych eksponatów można prześledzić rozwój myśli technicznej.Mnie jako mechanika interesuje sposób wykonania jej w danym czasie i narzędziami jakimi dysponowali.Prosty przykład dwu metrowy miecz wykuty na palenisku 30cm.nie mówiąc już o mechanizmach zamków , czy gwintowaniu luf w 15w.Wiele technik poszło w niebyt i ich odtworzenie to wielka sprawa.Szczególnie dzisiaj obserwujemy zanik wielu technik,bo komputer za wielu robi sam,wystarczy dobrze klikać.Dzisiejsi 35cio latkowie nie wiedzą co to pilnik czy piłka do metalu, kowali potrafiących zakuć dwa kawałki żelaza można policzyć.Pośpiech i kasa zrobiły swoje.Dlatego wykonanie repliki starymi metodami jest dużo droższe niż oryginał.Spotkałem raz dwóch kowali na bani płakali bo konserwator zabytków zatwierdził wykonanie ogrodzenia spawane zamiast starymi technikami kowalskimi bo tańsze.W mojej pracy stare podejście do tematu wiele razy mi pomogło.Dzisiejsze komputery nie zastąpią starych mistrzów.Wiedza jak to wyglądało to jedno a jak to wykonać historycznymi metodami to drugie.

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-07, 08:50

To nie jest chyba tak do końca jak piszesz. Oczywiście - cena sprzedaży jest wypadkową wielu czynników , które rzadko mają na uwadze wartość ludzkiej pracy. Cena jest naprawdę którąś z rzędu wartością.
jeżeli będzie kilka osób chętnych - zainteresowanych , to ja ze swojej strony postaram się opublikować elementarny szkic systemów kombinowanych pomiędzy 1550 -1650 , temat może być zaskakujący dla wielu osób .
kunsztBM

raszpla

Postautor: raszpla » 2013-11-07, 09:53

https://www.facebook.com/bolek.maciaszc ... 344&type=3 --> to jest ponad 300 zdjęć , które pokazują skalę problemu ( trzeba się niestety zalogować na facebook - to nie jest trudne ). Oczywiście to tylko wycinek obrazu nakładu pracy - ale to jest ogrom roboty !
kunsztBM

Krzysiu
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiu » 2013-11-07, 09:54

rusznik pisze:Raszplo hamulcuj bo braknie cie zachwile...

Pan rusznik znowu w formie. Co, ostrzeżenia już się skończyły? Może przypomnę fragment regulaminu:
regulamin pisze:3. Na Forum niedopuszczalne jest:
a) zamieszczanie wypowiedzi sprzecznych z obowiązującym prawem, lub takich, które mogą być tak zrozumiane,
...
c) używanie wulgarnego języka

Gdzie są moderatorzy?

rusznik
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: rusznik » 2013-11-07, 10:23

Nieublaganie widac jesien na tym forum bo wyraznie zaczynaja niektorzy chorowac co ujawnia sie szukaniem na sile zemna zaczepek i zwad...to jest panowie rmatysiak i krzysiu wlasnie wasz TROLLING.

Krzysiu jesli Ty widzisz gdzies abym zlamach & forumowego regulaminu to proponowal bym udac sie na musztre na swierzym powietrzu...
Rmatysiak jesli raz jeszcze napiszesz ze jestem trollem to postaram sie abyc tego odczol konsekwencje !

Macie cos bronioznawczego do powiedzenia to prosze pisac z checia podyskutuje...jesli tylko szukacie zaczepki do zwady to jest trolling i moga byc tego konsekwencje !

rmatysiak

Postautor: rmatysiak » 2013-11-07, 10:59

rusznik pisze:Nieublaganie widac jesien na tym forum bo wyraznie zaczynaja niektorzy chorowac co ujawnia sie szukaniem na sile zemna zaczepek i zwad...to jest panowie rmatysiak i krzysiu wlasnie wasz TROLLING.

Krzysiu jesli Ty widzisz gdzies abym zlamach & forumowego regulaminu to proponowal bym udac sie na musztre na swierzym powietrzu...
Rmatysiak jesli raz jeszcze napiszesz ze jestem trollem to postaram sie abyc tego odczol konsekwencje !

Macie cos bronioznawczego do powiedzenia to prosze pisac z checia podyskutuje...jesli tylko szukacie zaczepki do zwady to jest trolling i moga byc tego konsekwencje !

Jesteś trollem i obrażasz innych ludzi. Nie wyleciałeś z tego forum tylko dlatego bo kryją cię niektórzy moderatorzy .
Raszpla opublikuj swoje przemyślenia i jak to się robiło kiedyś. Z przyjemnością czyta się twoje posty.

Wróć do „Rusznikarnia - CP”