Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Moderator: Moderatorzy CP

KtosTam12345
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 grudnia 2019, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: KtosTam12345 »

Hej, mam mały problem w Remingtonie 1858 uberti. Kiedy zakręcę bębenek ręką a potem napinam kurek to nie zawsze blokuje się on w prawidłowej pozycji.
Nakręciłem film, w którym widać o co mi chodzi.
Link do filmu:

Czy to wina sprężyny popychacza lub popychacza? Jak to naprawić? Czy bezpieczna jest taka broń? Osłabiłem trochę sprężynę i podszlifowałem popychacz. Kiedy napinam kurek po woli i bez szybkiego kręcenia bębnem to wszystko zaskakuje na prawidłową pozycję.
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: kukulka00 »

Jest bezpieczna taka broń- bo jeśli kurek jest w stanie zbić kapiszon na kominku to blokada na dole znajduje się dokładnie naprzeciw wycięcia w bębnie. Taka zabawa grozi Ci co najwyżej wytłuczeniem kurkiem tyłu bębna -co nie wygląda estetycznie. Taka przypadłość występuje jeśli blokada bębna jest spasowana tak że wyskakuje w pewnej odległości od wyfrezowania w bebnie -jest tak u Ciebie? A swoją drogą, jeśli działa prawidłowo przy normalnym użytkowaniu to po co Ci to kręcenie- chcesz grać w rosyjską ruletkę ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: mar_kow »

kukulka00 pisze:Jest bezpieczna taka broń- bo jeśli kurek jest w stanie zbić kapiszon na kominku to blokada na dole znajduje się dokładnie naprzeciw wycięcia w bębnie. [...]
Przy bębnie (co widać na filmie) dającym się obracać częściowo w lewo i możliwości zbicia kapiszona strzelanie nie jest bezpieczne. Jeżeli iglica odpali ładunek przy przesuniętym bębnie w stosunku do lufy to może być małe "kuku"... przy minimalnej nie osiowości nie ma to znaczenia ale z filmu wynika że coś z bronią jest nie tak... Trzeba sprawdzić działanie popychacza i sprężyny blokady. Na YT są filmiki jak ustawić...
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: JohnWayne »

A mi się wydaje że z rewolwerem wszystko jest ok. Przy takim napinaniu jak się rozkręci bęben to może się zdążyć że bęben "przeleci" właściwą pozycję. Jest dość ciężki i jakąś tam bezwładność też ma. Szczególnie jak zaczep jest dość lekko ustawiony.
Jak przy "normalnym" napinaniu jest ok, to następnie sprawdź czy przy szybkim napinaniu również jest ok. Jak bęben "przeleci" żądaną pozycję to dokręć o 1/4 czy 1/2 obrotu śrubę sprężyny dwupalczastej. I tak aż do skutku.
Generalnie takie zabawy jak na filmie niczemu nie służą. Jak już chcesz kręcić bębnem to nie napinaj go wtedy. Potem na alledrogo są różne takie egzemplarze z rysą obwiedniową i wszyscy myślą że coś nie tak z mechaniką jest. A w większości to efekt takich zabaw właśnie jest.

Ps. Przepraszam za ewentualne przekłamania w wyrazach, ale ten tekst był wyjątkowo trudny dla mojego słownika w telefonie i mogłem przeoczyć jakąś jego zmianę.
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: kukulka00 »

Ja miałem takiego nowego Uberti i wcale nie musiałem "bączków " kręcić by tak się bęben nieprawidłowo ustawił -załadowany bęben z kurkiem w pozycji do ładowania nieco się obrócił-i nie zawsze blokada trafiała.Cofałem wtedy ręką bęben by oparł się na popychaczu i wtedy było ok. Co ciekawe -strzelałem z Remingtonów różnych firm i z taką przypadłością spotkałem się tylko w dwóch, firmy Uberti. I w obydwu , blokada wyskakiwała ok.3-4mm przed gniazdem -dlatego podejrzewam że coś może być z tym wspólnego. Z tym co Kolega wcześniej pisał o bezwładności bębna zgadzam się całkowicie -no, ale pazur popychacza "startuje"z pozycji "wyjściowej" i powinien popchnąć następną komorę przed lufę czyż nie ?
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2019, 11:04 przez kukulka00, łącznie zmieniany 2 razy.
KtosTam12345
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 grudnia 2019, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: KtosTam12345 »

Dla świętego spokoju zmienić popychacz lub napawać i zeszlifować stary? Strzelałem już parę razy z tego rewolweru i nie było problemów z niepełnym obrotem.
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: JohnWayne »

Upiłować zawsze możesz.
Wg rewolwer wydaje się być ok, zwłaszcza że, jak piszesz, już strzelałeś i wszystko było ok.
Ale jak już bardzo chcesz to ja bym zrobił tak (w kolejności):
1) kupił zapasowy popychacz i blokadę - koszt niewielki
2) zanim części dojdą to bym rozłożył i złożył rewolwer i go nasmarował i wyregulował jak należy (patrz mój poprzedni post)
3) sprawdził czy dobrze działa ale w trybie "normalnego" używania (bez takiego kręcenia bębnem)
4) jeżeli wszystko ok to się cieszę a części na zapas się przydadzą
5) jeżeli nie to podmieniam części i sprawdzam jak z nowymi dziala
6) jak powyższe nie pomoże to dopiero wtedy rozważam interwencję narzędziami typu pilnik
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: pjp »

Strzelałem już parę razy z tego rewolweru i nie było problemów z niepełnym obrotem.[/quote]

Użytkować zgodnie z przeznaczeniem. Jedyna regulacja jaka jest przewidziana przez konstrukcję to śruba w chwycie zmieniająca napięcie wstępne sprężyny głównej. Śruba mocująca sprężynę "dwupalczastą" ma być dokręcona do oporu a nie ileś tam luzowana lub dokręcana wg. upodobań właściciela.
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: JohnWayne »

A co to znaczy "do oporu" ? Z jakim momentem w np. w Nm?
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: pjp »

Do oporu to nie do urwania, stosownym wkrętakiem, obracanym dłonią z wyczuciem odpowiednim. Można potrenować na wkrętach do drewna. :wink:
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: JohnWayne »

Idąc dalej. :wink:
Jakim wkrętakiem, tj. z dużą, małą czy średnią rączką?
I z wyczuciem u kogo? Drobnej kobiety czy rosłego męszczyzny?
Nie żebym się nabijał czy kpił, gdyż absolutnie nie jest to moja intencją. Aczkolwiek stwierdzenie "do oporu" jest dość szerokim pojęciem. I właśnie w zakresie tego tzw. "oporu" można nieco doregulować blokadę bębna.
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: pjp »

pas
Awatar użytkownika
Rafcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 lutego 2018, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: Rafcio »

W 1858 Uberti dokręcić do oporu znaczy tak, by się samo nie odkręcało i żeby nie uszkodzić śruby. Są naprawdę z g....o materiału. Wiele się z nimi pokombinować nie da. A wspomniana sprężyna żadnej regulacji nie ma, więc ja też ją dokręcam "do oporu".
KtosTam12345
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 12 grudnia 2019, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: KtosTam12345 »

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Przez święta postaram się coś pokombinować, poregulować a w razie czego kupię nowy popychacz i blokadę bębna
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problemy z obrotem bębenka Remington 1858

Post autor: Toost »

Z tego co widać na koniec filmu, kiedy naciągasz kurek jak biały człowiek a nie kręcisz bębnem jak jakiś cygański magik to wszystko jest ok. nic tam nie trzeba wymieniać czy regulować. jak chcesz trenować sztuczki to kup sobie drugi, zmodyfikuj i rób sztuczki, ale z niego nie strzelaj. Nie słuchaj też o regulacjach sprężyny dwupalczastej bo nią się nic nie reguluje. Blokada ma wyskakiwać przed rowkiem w bębnie. Jedyne co możesz zrobić to wypolerować mechanizm na powierzchniach, które ze sobą współpracują. Ale wypolerować a nie szlifować, bo jak kąty pozmieniasz to będzie du** a nie rewolwer.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”