Skałka ma problemy z paleniem.

Moderator: Moderatorzy CP

Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skałka ma problemy z paleniem.

Post autor: Irek M »

Lejek zawsze można zrobić chociaż w tych ze skośnym otworem będzie to nieco trudniejsze do wykonania. Mimo to powtarzam - jeśli iskra odpali proch na panewce to ten zawsze odpalał proch w lufie.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skałka ma problemy z paleniem.

Post autor: kozichwost »

O ile on tam jest. Moje początki zs skałką były ciężkie
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Skałka ma problemy z paleniem.

Post autor: marekp »

To wszystko jest prawda. Ja bym obstawial ze cos z tym kanalem czy otworem nie tak. Pamietam kilka lat temu zawody gdzie strzelalem Cominazzo, No i tak dokladnie obliczylem ile to prochu na podsypke potrzeba ze sie skonczyl w czasie konkurencji. Zalozylem ze mam i nie sprawdzilem. Nikt ze skalki nie strzelal obok. I ostatnie 4 strzaly to sypalem proch w ilosci kilka ziaren to co sie udalo z prochownicy wypukac. Doslownie po 5-6 ziaren. Zaplon za kazdym razem byl. Dobry krzemien. Dobra bateria. No i ten kanal tez drozny. A tak przy okazji. Im mniej podsypki tym jest lepiej. A zasypanie otworu moze sie skonczyc brakiem zaplonu. Sypie zawsze bardzo malo i daleko od otworu. Moja prochownica daje 2 grany - sypie mniej. Sprawdz ten otwor. Pomysl jak idzie ten ogien z podsypki i pomysl czy nic nie przeszkadza.
Dobrze przygotowana skalke zapali nawet jak bron jest do gory nogami. Szybciej zapala niz sie wysypuje. Mozna tez kogos poprosic zeby obejrzal te bron ktora nie pali.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”