Karabin Sharps cavalry cal.54 IAB - feler

Moderator: Moderatorzy CP

Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabin Sharps cavalry cal.54 IAB - feler

Post autor: Irek M »

Koledzy, mam taki problem. Kupiłem ten karabinek z tej aukcji
https://allegro.pl/karabin-sharps-caval ... 78612.html
Niestety całą radość z zakupu rozwiał kolega użytkujący Sharps'a tyle, że długiego. Oznajmił, że przy tulejce tej drugiej(tej , której krawędź wystaje od strony zamka było mechanicznie coś grzebane. Podobne ślady są na "łożu" po którym wkładam patron do lufy. Ale najgorsze jest to, że nie ma tej pierwszej tulei jeśli były dzielone w tym modelu. Karabin z roku 1978 nr 25 tys z haczykiem. Czyli w tej chwili połowa tylna część patrona/patronu jest dopasowana do tulei , a część przednia jest bez tulei. W tej sytuacji to chyba nawet nie wiadomo czy pocisk będzie centrycznie w stosunku przewodu lufy.
Potwierdzacie, że w takim stanie rzeczy strzelanie groziłoby rozerwaniem komory?
I jeszcze jedna sprawa: gdy zamek jest "zamknięty" i dmucham w wylot lufy - oczywiście broń nie jest załadowana - to nie czuję różnicy w sile dmuchania gdy zakrywam kominek palcem lub gdy odkrywam go. Czy to świadczy o tragicznej szczelności lub jej braku?
Ostatnio zmieniony 06 września 2018, 20:53 przez Irek M, łącznie zmieniany 1 raz.
Swiety100
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2017, 14:20
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Sharps cavalry cal.54 IAB - feler

Post autor: Swiety100 »

Te sharpsy nadają się tylko do poprawki, napisz do kolegi ".44" na tym forum, zrobi jak trzeba.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Sharps cavalry cal.54 IAB - feler

Post autor: Irek M »

Ale czy to znaczy , że faktycznie coś jest nie tak? Dziś strzelałem z niego po zapewnieniach byłego właściciela, że wszystko jest ok. Nie wiem czy to dużo czy nie ale na zawodach uzyskał 80p na 50m. Ja w każdym bądź razie byłem najpierw przeraźony, a następnie zachwycony :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”