Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

problem z diopterem Sharps Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

.44
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Postautor: .44 » 2018-06-20, 21:43

"montaż do montażu" po to aby nie wiercić lufy i podnieść lunetę na tyle by nie haczył o nią kurek.
Skoro krytykujesz to chyba wiesz co krytykujesz(mam taką nadzieję), oryginalne elementy montażu zastąpiłem tymi aluminiowymi. A po co to już wiesz.
Nie brnij w tę kulkę, proszę...
Ostatnio zmieniony 2018-06-20, 22:13 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.
ludzka rzecz postrzelać ...

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP
Status: Online

Postautor: Marek- » 2018-06-20, 22:13

Wiem że Ci nie pasuje, ale tak to bywa jak się ktoś bierze za coś, a tematu nie zna.

.44

Postautor: .44 » 2018-06-20, 22:17

Marek- pisze:

Wiem że Ci nie pasuje, ale tak to bywa jak się ktoś bierze za coś, a tematu nie zna.

Nie pasuje, bo zachodzę w głowę jak taka kulka może przecisnąć się przez kanał zapałowy i kominkiem wylecieć.
No chyba że jest gumowa...

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-06-20, 22:29

Przeczytaj sobie regulamin na temat cytowania postów i wyedytuj sam niepotrzebne części.

To proste, jest różnica pomiędzy tym jak układ gilza - kominek- blok powinien być wykonany, a jak faktycznie był zrobiony, stąd taka sytuacja, uczył Cię nie będę, na dziś dosyć lekcji .

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator

Postautor: marekp » 2018-06-21, 09:26

A ja sadzilem ze podstawowa zaleta dioptera typu Goodwin jest mozliwosc czyszczenia bez skladania....

MarekP

Awatar użytkownika
Willie357
Moderator
Moderator

Postautor: Willie357 » 2018-06-21, 09:26

Marek,olej ten układ, osiowość ,i co tam jeszcze.To wątek o dioptrach.Ja tam po opublikowaniu tych dwóch fotek samodziałowego dioptra jestem pod wrażeniem wprowadzenia nowej , rewolucyjnej skali,nieznanej wcześniej w historii strzelectwa. To przewrót na skalę Kopernika.
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 09:32 przez Willie357, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNE I NITRO,>18 , moturki , G 4x4 Bundeswehr ,T3 Bundesheer, za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów

.44

Postautor: .44 » 2018-06-21, 10:27

marekp pisze:A ja sadzilem ze podstawowa zaleta dioptera typu Goodwin jest mozliwosc czyszczenia bez skladania....

MarekP

Bardzo dobrze sądziłeś. Zrezygnowałem z tej zalety świadomie, napisałem o tym. Ten diopter był robiony w wolnych chwilach, bez żadnych rysunków. Problemy rozwiązywałem w trakcie, prawie do końca nie wiedziałem na przykład jak ustalę ramkę w roboczym położeniu. Nie mówię że jest dobry i funkcjonalny. Jestem natomiast pewien że jest wykonany dokładnie, wiem że np. odchyłka od prostopadłości osi pionowej i poziomej wynika z dokładności maszyny. Sprawdzony na karabinie wkręconym w imadło frezarki czujnikiem zegarowym. Baza- wycięcie na szczerbinkę, potem przesuniecie w osi Y i Z frezarki z przyłożonym czujnikiem zegarowym. Odchyłka nieprzekraczająca 0,05/100 mm, czyli w pionie, gdzie mam 210 MOA elewacji teoretycznie odchyli w bok o ok. 0,1 MOA.

.44

Postautor: .44 » 2018-06-21, 10:45

Willie357 pisze:Marek,olej ten układ, osiowość ,i co tam jeszcze.To wątek o dioptrach.Ja tam po opublikowaniu tych dwóch fotek samodziałowego dioptra jestem pod wrażeniem wprowadzenia nowej , rewolucyjnej skali,nieznanej wcześniej w historii strzelectwa. To przewrót na skalę Kopernika.

Nic rewolucyjnego, skala w stopniach. Przy rozstawie insert - Hadley 935 milimetrów 1 stopień to 16,36 milimetra. Przyjąłem 16,32, a to dlatego że dzieli się przez 12. Czyli 16,32 /12 = 1,36mm. I w takim rozstawie naciąłem kreski. Listwy pomiarowe na frezarce pozwalają mi dosyć dużą dokładność. Jak zauważyłeś na pewno długa krecha jest co 12, to stopień, rozstaw pomiędzy kreskami wynoszący 1,36mm to 5 MOA. Mała skala dzieli na 5. Jeśli umiesz posługiwać się suwmiarką to wiesz zapewne o co chodzi w tym wszystkim( choć mam nieodparte wrażenie że nie chcesz wiedzieć). To jest w sumie to samo co w tym nowym superdiopterze, którym się zachłysnęliście przed chwilą. Forma może nie taka, nie jestem stylistą, brzydkie i kanciate co wydłubię ale swoją rolę spełnia. Próbowane na 100 i 200 metrów, działa przewidywalnie, wraca na miejsce kręcone w te i we wte (sprawdzone, przecież podstawą jest aby diopter był powtarzalny). Chętnie strzeliłbym dalej lecz nie ma u nas strzelnic 300 czy więcej metrów. A myślę sobie że jak na 200 mieszczę się bez trudu w czarnym TS-2 to te 100 metrów dalej nie będzie tragedii...

P.S.
W najbliższym czasie dam nagrawerować ładne cyferki na skali
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 10:49 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-06-21, 10:51

Przyjedz na strzelnicę 1000m i pokaż klasę, wtedy w nią uwierzymy.
Nie ważne jak sam to widzisz ważne jak inni to widzą, chyba że to ma być jedną indywidualna do własnego karabinu sztuka, wtedy czasto nawet prowizorki żyją dlugo .
Możemy zrobić testy przydatności, gdzieś tam swoją niszę znajdzie, jednak z doświadczenia wiem i jak widzisz nie tylko ja że szczyt piramidy to nie jest.

Przeczytaj regulamin, bo kolejny faul -post za postem.

.44

Postautor: .44 » 2018-06-21, 11:02

Odpowiedziałem MarkowiP i Willemu, stąd dwa posty. Dla karabinu który mam (.54 z gwintem 1/32) granicznym dystansem będzie jakieś 500 metrów, na więcej po prostu szkoda ołowiu. Bardzo chętnie wpadłbym do Was np. na ekumeniczne, strzelił, popatrzył. Bo nie da się zanegować waszego doświadczenia, może bym coś ciekawego podpatrzył. Lecz obawiam się że mogę zostać potraktowany...
P.S.
A ten brzydki diopter był właśnie robiony do tego karabinu do którego jest przykręcony.
I ja go wydumałem i sam osobiście spieprzyłem i w zasadzie wisi mi odrobinę to co ludzie mówią...
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 11:21 przez .44, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Willie357
Moderator
Moderator

Postautor: Willie357 » 2018-06-22, 16:51

Wiem o co chodzi z suwmiarką , nawet umiem używać, wolę jednak skalę w calach, jakkolwiek następny diopter będzie skalowany w moa pod sight radius mojego karabinu
CZARNE I NITRO,>18 , moturki , G 4x4 Bundeswehr ,T3 Bundesheer, za młodu kobietki.

TAK dla eutanazji kretynów

torti

Postautor: torti » 2018-07-16, 16:02

Czy ma ktoś info kiedy będzie dostępny polski diopter? Kto go będzie sprzedawał?

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-07-16, 18:10

Będą w Saguaro Arms, jednak kiedy dokładnie tego nie wiem.

nerokpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: nerokpl » 2018-09-22, 08:41

Od lipca diopter chyba nie trafił do oficjalnej sprzedaży. Nie wiecie kiedy może się to stać?
Co do waszej dyskusji o projektach diopterów to rozważcie, jaki jest rynek dla projektu dioptera. Ile osób w Polsce nabędzie bardzo dobry diopter do strzelań na 1000 y i więcej, za adekwatne pieniądze do jakości? Większość strzelców CP potrzebuje dobrej jakości dioptera, w akceptowalnym koszcie do 300 m max. A mogę zaryzykować stwierdzenie,że 90% nawet do 100 m. Tu jest rynek.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-09-23, 08:43

Na Polsce i wąskoszczelinowcach świat się nie kończy.
Diopter jeszcze nie jest w sprzedaży, jest w fazie testów.
Można było już go zobaczyć w Austrii na Mistrzostwach Świata, w Polsce na Mistrzostwach Polski w Starachowicach.
Zrobię trochę zdjęć i wrzucę gdy będę w domu, to będzie można zobaczyć co I jak.

Wróć do „Rusznikarnia - CP”