problem z diopterem Sharps Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Są w fazie testów, trzeba trochę poczekać, projektowanie, prototypy, dokumentacja, patenty itp. trwają, ale powinny być dostępne za okolo miesiąc.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Willie357 »

Potwierdzam, jeżeli produkcja seryjna będzie taka jak prototyp jaki teraz oglądałem to biorę natychmiast,tyle ze będzie bolało,bardzo bolało,ale wolę aby moje pieniądze zostały w kraju.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: marekp »

Mysle ze mniej niz miesiac i beda. To byla bardzo dluga praca zeby powstal dobry diopter. Od wrzesnia 2017 i na Creedmore strzelalem z pierwszego egzemplarza produkcujnego. Wczesniej mialem prototypy - dokladnosc niespotykana w zadnym innym diopterze. Bedzie tez dostawka. To do Jarka. Po przykreceniu prostej przedluzki bedzie mial 4.5". Taki wielki diopter nie jest na codzien potrzebny. Dwa razy do roku jak dobrze pojdzie do Dixona. Na razie w Skarzysku i w Senicy na Slowacji. Stad decyzja ze bedzie mial 2.5" i przedluzke. Tak jesli pamietasz jest cos okraglego. To cos bedzie dluzsze. Oczywiscie. Zero przesunie sie o 150 MOA. Ale to nie jest problem. Co wiecej moge powiedziec? Dioper jest wyskalowany w MOA dla lufy 32". Jesli ktos bedzie potrzebowal do 34" to dostanie inna skale i sruby. Sruby dlatego ze noniusz nie jest suwakowy ale jest obrotowy. Jeden obrot to jest 5 MOA. Mozna ustawic do 1/2 MOA zarowno w pionie jak i poziomie. Lewo-prawo jest regulacja 40 MOA. Elementy sa ze stali zrobione i do tego sa hartowane. Ja tylko mam nadzieje ze szybko powstana. Bo ten swoj pierwszy produkcyjny musialem oddac do zrobienia opisu itp.
Koledzy ktorzy mieli w reku diopter wiedza jaka to jest jakosc. Nie powiem jaka to bedzie cena. Ja sie zajmowalem tylko opracowaniem teoretycznym i kompletnie nie wiem jak to bedzie handlowo. Ale tani nie bedzie. Na pewno znaczaco drozszy niz wszelkie Pedersoli. Choc tani czy drogi to jest wzgledne pojecia. Ja na przyklad uwazam ze jestem za biedny zeby kupowac tanie rzeczy. To znaczy takie ktore malo kosztuja na pozor. Nie dam zdjec bo diopter oddalem do opisu........ Szewc bez butow..... Bede we Wroclawiu na Niedzwiadku i bede mial diopter. Do prezentacji i glownie do strzelania. Proponuje sie powstrzymac z zakupami te 3 tygodnie.

MarekP
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 14:47 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: torti »

Dobrze, wstrzymam się :-) jest takie powiedzenie, bez obrazy oczywiście "tanie mięso jedzą psy" :-) Rzeczą oczywistą jest że lepiej wydać raz więcej na rzecz porządną niż 3 razy na tańsze gówna. Czekam na info, na razie blenda wystarczy.
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 22:13 przez torti, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Widać że prototyp.
Chcesz krytyki, nie ma sprawy, to co dałeś nawet nie leży obok prawdziwego dioptera, a jest 20 lat pracy pilnikiem od tego z tematu, to już bym wolał od Lee. Wyszczególniał błędów nie będę bo każdy by chciał darmowej lekcji.
Jak chcesz lekcji to przyjedz na strzelnicę tak min 300m a lepiej z 1000 i pokaż tą klasę jak wraca do minuty, wtedy uwierzę a przy okazji zrobisz sobie reklamę własnym kosztem, jednak z tym ze zdjęć - bez szans.

A druga sprawa na to patentu nikt nie da, bo to zwykla kopia cudzego dioptera w googlach tego typu diopterów jak ten znajdziesz pełno, a patent można dostać na coś nowego.
Wiem ze cie patenty w d. kłują, nasz świat nie jest taki duży i mówią ludzie że juz podrabialeś cudze pomysly, swoch widać brakuje, nawet gilzy z zaworkiem i mało chłop tą kulką w łeb nie dostał jak mu ją wyrwało.
A teraz choć jedna darmowa lekcja - mosiądz to słaby pomysł na zaworki jak to aluminium na montaż. Wiem ze ciężko się dobre materiały obrabia, ale te miękkie i tanie to zostaw włoskiej potanionej produkcji.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: marekp »

I co z tego wynika? Jakos nie widzialem Cie na zadnych zawodach coby obejrzec ten diopter. Moglym miec szereg uwag ale mysle ze nie warto ich artykulowac. Poradzisz sobie.

MarekP

Dobrze to podsumowales Marku. Mnie nie wypadalo. Dziekuje
Przy okazji jak cos wyglada podobnie to nie znaczy ze pelni podobna funkcje :-D
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 11:37 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Willie357 »

Tak co tych kwestii podobieństwa, to nie da się sikać wibratorem.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: marekp »

:-D Trafiony i zatopiony! A przy okazji. Wiesz Jarku ludzie jak slysza o minutach katowych to puszczaja to mimo uszu. To jakas abstrakcja jest przesuniecie o 1 MOA. Bo luzow zwykle jest wiecej wiec i tak nie wiadomo co sie przesunie i w ktora strone. Niemal nie do uwierzenia jak istotny jest diopter. Taki bez luzu. Powtarzalny. Dopiero jak sie wezmie do rak i karabin zaczyna lepiej strzelac to czlowiek zauwaza co bylo zle. Nie ma nieistotnego luzu. Oczywiscie. Taki dystans jak ostatnio obnaza wszystko. Zle nawazki i 2 grainy w pocisku to niewazne zly smar i taki luz w osi przeciez nie wplywa..... To jak jest marne 800 jardow to widac co jest zle. Polecalbym pojechac na taki trening - uczy pokory. Ale jest tez satysfakcja ze jednak sie da! I bezcenne uznanie kolegow po lufie. Na tych zawodach nie ma przeciwnikow. To sa wszystko koledzy i oni wszyscy chca zebym trafil. To nawet prezes PZSS zauwazyl ze nie ma nigdzie takiej atmosfery. Jak to on ujal? Jak rodzina. Ale to troche off topic. Tyle ze Jarek mnie sprowokowal celnym porownaniem :-D

Marek
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Willie357 pisze:Tak co tych kwestii podobieństwa, to nie da się sikać wibratorem.
Ja piernicze kolejny pomysł do skopiowania, tylko dziurke wywiercić i sprzedawać tym co leją po spodniach :one:
Nawet bliskość zaskakujaco podobieństwa w obu pomsłach zaskakująco pasuje.
Jak już będzie można pokazać szczegóły to zrobimy taki quiz dla dzieci znajdź 100 różnic.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Świadomie to zrobiłem gdyż szkoda mi było elewacji, mam 210 MO
Mało. Z drugiej strony na jego możliwości i tak za dużo.
Powiedz mi jak kulka z zaworka gilzy może "dać w łeb". Przeleci przez kanał zapałowy i wyleci kominkiem? Absurd..
To byli Twoi klienci, ich zapytaj, zresztą pewnie znasz temat doskonale.
Pomysłów na diopter już od dawna nowych nie ma. Jest tyle rodzajów tego urządzenia że zawsze dopatrzysz się podobieństw
Na temat podobieństw odpowiedział juz Willie i tyle ich jest pomiędzy tymi diopterami.

Podobnie było z kapiszonownikami, Zbyszek za szybko pokazał, że jednak nie są nowe możliwości i jakaś menda szybko zrobiła kopie i wrzuciła na alegrogo, taki to kraj i tacy piwniczni biznesmeni, odlać 50 kulek i zarobić na jabola.
Poczekasz, kupisz sobie to zobaczysz jakie ludzie maja świetne pomysły, a jakość wykonania i materiałów i tak nie do podrobienia.

A w montażu tej lunety nie widzisz tak prostego błędu że zrobiłeś montaż do montażu ?
Pomijam materiał, im więcej połączeń tym mniej sztywna całość, to podstawowy błąd, reszte sam sobie dopracuj .
Dużo nauki przed Tobą.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Nie brnij w tę kulkę, proszę...
Wiem że Ci nie pasuje, ale tak to bywa jak się ktoś bierze za coś, a tematu nie zna.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Przeczytaj sobie regulamin na temat cytowania postów i wyedytuj sam niepotrzebne części.

To proste, jest różnica pomiędzy tym jak układ gilza - kominek- blok powinien być wykonany, a jak faktycznie był zrobiony, stąd taka sytuacja, uczył Cię nie będę, na dziś dosyć lekcji .
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7297
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: marekp »

A ja sadzilem ze podstawowa zaleta dioptera typu Goodwin jest mozliwosc czyszczenia bez skladania....

MarekP
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Willie357 »

Marek,olej ten układ, osiowość ,i co tam jeszcze.To wątek o dioptrach.Ja tam po opublikowaniu tych dwóch fotek samodziałowego dioptra jestem pod wrażeniem wprowadzenia nowej , rewolucyjnej skali,nieznanej wcześniej w historii strzelectwa. To przewrót na skalę Kopernika.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2018, 09:32 przez Willie357, łącznie zmieniany 1 raz.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Przyjedz na strzelnicę 1000m i pokaż klasę, wtedy w nią uwierzymy.
Nie ważne jak sam to widzisz ważne jak inni to widzą, chyba że to ma być jedną indywidualna do własnego karabinu sztuka, wtedy czasto nawet prowizorki żyją dlugo .
Możemy zrobić testy przydatności, gdzieś tam swoją niszę znajdzie, jednak z doświadczenia wiem i jak widzisz nie tylko ja że szczyt piramidy to nie jest.

Przeczytaj regulamin, bo kolejny faul -post za postem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”