problem z diopterem Sharps Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: torti »

Witam.
Kupiłem Sharpsa Silhouette i do tego diopter Pedersoli USA 430 z regulacją w poziomie, w właśnie z diopterem mam problem.
Ustawić go poprawnie w lini muszka - szczerbinka - diopter mogę jedynie w całkowicie skrajnym lewym położeniu, wtedy jest ok i widzę przez niego i muszę i szczerbinkę w sposób prawidłowy.
Czyli de facto w moim przypadku diopter ma regulację wyłącznie regulację w stronę prawą. Czy jest to normalne? W czym może leżeć błąd? Nie ma możliwości regulacji na śrubach mocujących.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Toost »

A czy diopter po zamontowaniu jest w pionie? Włosi potrafią różne rzeczy spier... w tym właśnie to.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

A poprzednio te przyrządy miałeś juz dobrze ustawione ?
Czy to prosto z pudełka ?
Bo może się okazać że szczerbina jest fabrycznie założona ale nie ustawiona i należy ją dopiero przestawić lewo - prawo wg siebie.
Jeśli to nie to, to możesz zawsze przebić muszkę w jakoelczym ogonie.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: torti »

Bardzo dziękuję za pomoc.
Przyrządy prosto z pudełka, ale szczerbina jest dobrze wyregulowana. wkładając długą śrubę w jeden z gwintów mocowania dioptera wszystko jest w jednej osi.
Sam diopter ma albo źle zrobione albo nieodpowiednie do mojego karabinu mocowanie i niestety bez ingerencji mechanicznych (szlifowanie lub podkładka) nie będzie pasował.
Odeślę go, za taką kwotę powinien pasować, tym bardziej, że pytałem o diopter konkretnie do mojego karabinu.
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2018, 20:22 przez torti, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Jesli prosto z pudelka to jestem pewien, że jesteś w błędzie bo tego się nie da bez strzelania stwierdzić.
Jedyne miejsce żeby to sprawdzić to strzelnica.
Pojedz na nią strzel, a potem ustaw diopter, może się okazać że będzie w całkiem drugą stronę :wink:
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: adriano »

Przeczytaj co jest napisane w instrukcji od dioptera. Pedersoli wyraźnie tam pisze że jeżeli diopter nie jest idealnie w pionie to należy regulować to podkładając coś pod niego. Tak samo jest w instrukcji muszki z poziomicą. Niestety to tylko włoska robota :wink: swoją drogą to postaw diopter na jakiejś płaskiej powierzchni to będziesz widział czy ramka nie jest przekoszona względem podstawy bo to najczęstsza bolączka diopterów pedersoli.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Toost »

.44 pisze:A do ustawienia dioptera bardzo przydatne będzie takie skomplikowane urządzenie.
https://www.obi.pl/narzedzia-i-urzadzen ... /p/1396662
Masz na myśli ustawienie w osi lufy?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Toost »

Rozmawiałem z kolegą na fejsie i podpowiedziałem moje doświadczenia z krzywym tryonem.
Zaczął od sprawdzenia samego dioptera na płaskiej wypoziomowanej powierzchni, do ramki doptera mała poziomnica na magnesie i sprawdzenie czy ramka jest pionowa względem samej podstawy. Jeśli tak to montaż na karabinie, karabin w stojak, poziomnica na lufę, wypoziomowanie i znów magnetyczna na ramkę dioptera. I tu się zaczęły schody bo diopter ma podstawę półokrągłą do montażu na drewnie lub niepłaski warkoczu. W tym momencie zasugerowałem koledze zwrot i dozbieranie na odpowiedni sprzęt z płaska podstawą odpowiedmnią do płaskiego warkocza w karabinie.

Z moich doświadczeń. Tryon z diopterem, żeby strzelał w środek na 50m musiałem albo przesunąć boczna regulację na maksa lub przebić muszkę na skraj lufy. Troche nie to mierziło więc zacząłem sprawdzać posadowienie dioptera. Sprawdzenie poziomnicami pokazało, ze ma znaczne odchylenie od pionu. Kontrola na blacie nie wykazała krzywizny samego dioptera, problem leżał w warkoczu który miał profil śmigła. Próbowałem dawać podkładki, ale skończyło się na spiłowaniu warkocza do powierzchni równoległej do lufy (z zachowaniem krzywizny), wygładzeniem powierzchni po pilniku i oksydowaniem na zimno. Teraz diopter stoi w pionie, regulacja boczna ustawiona na środek, a muszka w osi lufy. Taki tam włoski karabin za 5 tysięcy. W pistolecie Mortimer od Pedersolego też musiałem szczerbinkę poprawiać.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: wicked28 »

Czytając ostatniego posta parafrazuję: ot taki karabin za 5 tysięcy złotych, chciałem napisać dlaczego tak się dzieje, że bardzo drogie karabiny w Polsce mają krzywe warkocze, lufy i tym podobne wady ale przypomniałem sobie, że przecież dystrybutorzy broni czarnoprochowej też czytają to forum więc się powstrzymałem.

Pozdrawiam
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Willie357 »

Jeżeli coś jest włoskie,i nie pisze na tym makaron to w 85% przypadków to coś jest do du**. W przypadku dioptrów w 90%.Przez ostatnie 15 lat widziałem 4 proste.Kraj gdzie dochodzi do dystrybucji nie ma znaczenia.Jedyne co Włosi opanowali to umiejętność zrobienia czytelnej podziałki
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Toost »

Jarku, wiem że już pisałeś, ale napisz jeszcze raz dla mnie i innych co warto zamówić z za wielkiej wody. Małymi kroczkami, ale zbliża się zakup 45-70 i coś dobrego trzeba będzie na nim posadzić. Na pewno nie będzie to włoszczyzna.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: spike »

Czytam i oczom nie wierzę. Wypisujecie jakieś dyrdymały, a nikt nie pochyli się nad problemem.
Otóż, wszystko jest jak najbardziej w porządku. Nie ma żadnych, krzywych warkoczy, ani nawet krzywych diopterów. To co kolegę spotkało wynika po prostu z konstrukcji karabinu Sharpsa. To, że oś lufy, a zatem celowania jest przesunięta w lewo, w stosunku do „osi warkocza” jest czymś jak najbardziej w porządku. Wszystkie Sharpsy tak mają, tak są zbudowane, bo po prawej stronie jest zamek. Kolega chcąc „wytanić” kupił niewłaściwy do tego karabinu diopter. Model 430 ma za mały zakres regulacji prawo-lewo i tyle. Trzeba kupić 405 albo 406 i będzie po problemie.

8-)
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: torti »

Kolega się nie chciał "wytanić" a że nie zna się na diopterach zapytał w sklepie co ma kupić. Co mu powiedzieli to kupił.

Zwróciłem diopter i muchę. Muchę zamówiłem regulowaną z poziomicą Pedersoli 457 nie będzie za wysoka? ma 17,5 mm?
Jeśli chodzi o diopter to co polecacie? Lee Shaver czy Kelley? Mam za ok. miesiąc - dwa dostawę paczki z US zdążę zamówić coś... Póki co, mam blendę IRIS, więc jakoś sobie dam radę bez dioptera.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: Marek- »

Lee Shaver czy Kelley
Pierwszy mnie zawiódł, drugiego nie miałem, ale teraz lada dzień będą nowe dioptery co ważne polskie, jakość użytych materiałów nieporównywalna dokładność również, skalowanie w minutach do danej długości lufy, bez luzów, wracasz na poprzednie położenie i trafiasz w to samo miejsce D Pederoli może pomarzyć o takiej jakości . Tylko trzeba poczekać.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: problem z diopterem Sharps Saguaro

Post autor: torti »

co to za dioptery? kiedy i gdzie będą dostepne...?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”