Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Dragoon 18" ASM problem z klinem blokującym bęben

Moderator: Moderatorzy CP

torti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Dragoon 18" ASM problem z klinem blokującym bęben

Postautor: torti » 2018-04-07, 08:58

Witam.
Stałem się właścicielem pięknego Colta Dragoona z lufą 18" produkcji Armi San Marco z lat 70tych.
Mam z nim jeden problem - mianowicie ze spasowaniem klina. Otóż jeśli klin zostanie wbity tak, aby z lewej strony nie wystawało nic - czyli licuje się z ramą wszystko działa pięknie, obraca się bęben.
Natomiast jeśli wbiję klin głębiej, tak żeby był w pozycji "zaskoczonej" sprężynki, lufa zostaje tak dociśnięta do bębna że powoduje jego zablokowanie i nie ma możliwości obrócenia go.

Boję się szlifować klin, do tej repliki nie dostanę nowego jak zrobię coś nie tak.
Czy do replik ASM będzie pasował klin z nowych replik np. Uberti?
A może znacie kogoś sprawdzonego kto podejmie się mododyfikacji mojego klina?
Ostatnio zmieniony 2018-04-07, 09:00 przez torti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dragoon 18" ASM problem z klinem blokującym bęben

Postautor: Toost » 2018-04-07, 10:01

Ja bym włożył w otwór osi w bloku lufy podkładkę dystansującą. Wtedy niezależnie od wbicia klina, szczelina będzie taka sama.
pozdrawiam Tomek SGS
Wiatropędny i CP

.44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dragoon 18" ASM problem z klinem blokującym bęben

Postautor: .44 » 2018-04-07, 10:24

Toost pisze:Ja bym włożył w otwór osi w bloku lufy podkładkę dystansującą. Wtedy niezależnie od wbicia klina, szczelina będzie taka sama.
dokładnie tak należy zrobić, rewolwery Uberti też tak mają że otwór na oś jest za głęboki. Jedynie Pietta robi tak że oś opiera się o dno otworu.
ludzka rzecz postrzelać ...

Wróć do „Rusznikarnia - CP”