Płyta zamka Sharps IAB 54

Moderator: Moderatorzy CP

Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Miranda »

Czy ktoś dorabia lub regeneruje płyty zamkowe Sharpsa produkcji IAB kal 54 ?
Dan millman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 listopada 2018, 21:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Dan millman »

Miranda pisze:Czy ktoś dorabia lub regeneruje płyty zamkowe Sharpsa produkcji IAB kal 54 ?
Sam zastanawiam sie nad dorobieniem nowej, a co jest nietak z twoja plytka ?
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

A czy byłby sens dorobienia nowej płytki ale z dużo mniejszym otworem centralnym - tak by tylko kominek wewn. było widać?
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: claas87 »

Z tego co pamiętam Rusznik kiedyś się tym zajmował
Dan millman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 listopada 2018, 21:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Dan millman »

Irek M pisze:A czy byłby sens dorobienia nowej płytki ale z dużo mniejszym otworem centralnym - tak by tylko kominek wewn. było widać?
Chodzi Tobie o to by dorobic plytke gotowa do strzelania gilzami bez dodatkowej tulejki tak ?
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

Teraz mam płytkę z takim otworem, że i tuleję do strzelań z gilz mosiężnych mogę włożyć. wydawało mi się, że gdzieś na zdjęciu widziałem płytkę z malutkim otworem. Mój carbine jest tylko do gilz papierowych.
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Marekj »

Nie musisz dorabiać całej płytki. Do gilz wystarczy dorobić mosiężną wkładkę zapobiegającą cofnięciu się gilzy do otworu w płytce.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

MarekJ - ale ja mam właśnie taką do gilz metalowych, mam nawet tuleję ale strzelam tylko z papierowych.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Marek- »

Ciężki przypadek. ;laughing: Nosek to zauważył pierwszy.
Tobie najbardziej ze wszystkiego potrzebna jest lekcja jak ten karabinek działa, bo błądzisz.
Poczytaj stare tematy o sharpsie bo to juz z 10 razy było jak nie więcej wyjaśnianie.
Już Ci pisałem że z papierowych gilz masz strzelać bez tej wkładki. Sam kształt płyty powoduje doszczelnienie przez dopchniecie jej do czoła lufy lub tuleji.
Mój carbine jest tylko do gilz papierowych.
Nieprawda, wkładając ten pierścień o którym piszesz w płytę możesz strzelać z gilz metalowych, po to go masz. A jest on po to żeby cofająca sie gilza nie masakrowała kominka wewnętrznego.
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2018, 08:04 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

Bzdury opowiadasz Marek. Ten karabin nie nadaje się do strzelania z gilz metalowych. Poczytaj o tym na forum bo było wiele razy na ten temat. A gdybyś jednak nie radził sobie z odnalezieniem to podpowiem, że Rusznik bardzo dokładnie opisał dlaczego.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Marek- »

Ciężki temat. Nie poradzę.
Karabin juz odpala ?
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

Stwierdzeniem, że tu nie poradzisz trafiłeś Marek w sedno tarczy - w tym temacie nie prosiłem Ciebie o rady. By dokończyć sprawę komory - może to ja niedoświadczony mylę się: ten konkretny egzemplarz ma stałą krótką tuleję, przed tuleją średnica komory ma już kształt pocisku. Czyli ma większą średnicę niż sama tuleja, która na dodatek jest stała. Włożona gilza siedziałaby w połowie w tulei i w połowie w "wolnej przestrzeni". Czy takie strzelanie nie zakończyłoby się uszkodzeniem broni i strzelającego?
Czy broń już strzela - postąpiłem według Twoich wskazówek( powiększyłem otwór kominka) i według wskazówek Darka - troszkę ściąłem krawędzi otworu zapałowego, zlikwidowałem przestrzeń między dnem kominka, a blokiem w otworze na kominek, podsypałem trochę zmielonego prochu na dno patronu, założyłem kapiszon 6 skrzydełkowy i dalej to samo. U kolegi oglądaliśmy różnice w bloku mego zamka i jego Sharps Berdan. Wejście otworu zapałowego jest olbrzymie w porównaniu z moim więc pobawię się jeszcze z powiększeniem.
Ale co ważniejsze - blok od Berdana idealnie pasuje do mego! Nawet szczelność gdy dmucham do lufy jest lepsza niż w moim oryginalnym. dlatego po świętach mam zamiar strzelić i z mojego i z wymienionym blokiem. Doszły też pociski choinka ale strzelanie dopiero po świętach.
Z mojej strony chciałbym przeprosić Ciebie jeśli poczułeś się urażony ale ja też nie mam już nastu lat by tak mnie traktować.
Z drugiej strony życzę wszystkim użytkownikom i pasjonatom Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :033: :piwo: :wink:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Marek- »

W IAB nie produkowali czegoś takiego jak opisałeś. Tuleja jest dorabina i do wyjęcia.
Ten karabin to żaden cud i łatwo go uruchomić, wystraczyło by mi 5 minut.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Irek M »

Opieram się na tym co napisał Rusznik. Jego wiedza w tym temacie jest chyba niepodważalna. Krótki cytat z opisu Sharpsa firmy IAB..." Ze względu na budowę komory prochowej z stala tuleja i dlugim stozkiem przejsciowym w lufie niepolecam kombinowania z fabrycznymi gilzami mosieznymi ktore i tak niedaja w tym wypadku uszczelnienia systemu podczas strzalu!"... Nadal uważasz, że wystarczy 5 minut?
Przypomnę, że mój to wczesna produkcja 1978r. Jego faktyczny kaliber to 52. Mam płytkę ze stali nierdzewnej. Poprzedni właściciel też przestrzegał przed strzelaniem z gilz mosiężnych, których część przed tuleją ulegała zniszczeniu uniemożliwiając lub bardzo utrudniając wyjęcie gilzy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Płyta zamka Sharps IAB 54

Post autor: Marek- »

Nadal uważam i mało tego wszystkie te problemy znam od lat, a dałeś dokładny przykład że nie znasz tematu i nie zrozumiałeś co Wojtek napisał.
Jak to Wojtek zawsze pisał jak już chesz się nim posługiwać wiedzą kosztuje, niektórych pieniędzy a innych ... też pieniędzy bo 100 x na strzelnicę i nazad swoje kosztuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”