Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Moderator: Moderatorzy CP

Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Post autor: Miranda »

Kupując nowy rewolwer w sklepie płacąc pełną cenę oczekujemy oczywiście tzw. pełnej osiowości itd.
Ale na rynku wtórnym zdarzają się z różnych względów ( niekoniecznie cena np. rzadki model ) ciekawe propozycje ale z wadą w postaci nieosiowości ( różne przypadki ) - jaki to ma wpływ na użytkowanie ?
Ja mam małego Colta Pocketa w malutkim kalibrze 31 i na 2 komorach jest dość mocno nieosiowy ale strzela bardzo dobrze, nic się nie dzieje i nawet dość celny tak do 15 m.
Jak to jest z tą wadą w przypadku większych kalibrów 36-44 czy spada celność, mogą wystąpić zacięcia/zakleszczenia itp . - dla jasności nie mówię tu o rewolwerach wyczynowych/tarczowych .
Czy któryś z kolegów użytkował taki nieosiowy rewolwer i jak to strzela, czy były jakieś problemy z tego powodu?
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Post autor: mkl1 »

Mam nieosiowy Colt .44 jedna komora nieosiowa...
strzela lepiej niż ja potrafię to z niego wydusić
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Post autor: Miranda »

Mocno nieosiowy czy tylko tak " na czucie patyczkiem" bez widocznego widocznego półksiężyca patrząc od strony wylotu lufy ?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Post autor: Marek- »

Czy któryś z kolegów użytkował taki nieosiowy rewolwer i jak to strzela, czy były jakieś problemy z tego powodu?
Ja mam takiego remika z Euroarms, widać przez lufę księżyc w nowiu i ma szczelinę z pół milimetra.
No były problemy, aktualny Rekord Polski z niego wystrzelałem 97 pkt, gdyby był osiowy to było by 100 :wink: Przypomnieli mi się wszyscy wąskoszczelinowcy i ze śmiechu strzeliłem kilka 9 w drugiej tarczy.
A i żadnego patyka w żaden rewolwer nie wtykam.
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nieosiowość rewolwerów - użytkowanie

Post autor: Miranda »

Czyli nie ma co się bać rewolweru z nieosiowością - takie same mity jak z tą szczeliną co niby im mniejsza to lepsza. W temacie tej mitologizowanej szpary :) to mam akurat dwa tego samego rodzaju colty i jeden jej prawie nie ma ( ideał ) a drugi tak dobre 0,5 mm ( niby złom :-D ) a strzelają tak samo a nawet powiem, że ten pierwszy niby doskonale spasowany bardzo szybko zacina się od nagaru na bębnie gdzie ten drugi niby gorszy strzela dłużej bez przeczyszczenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”