Nowa Pietta - nowa jakość?

Moderator: Moderatorzy CP

Adero
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Adero »

irek_39 - dzięki, wstawiłem te zdjęcia dokładnie tak samo jak Ty: link pomiędzy [ img][ /img] - i widać było tylko napis "obrazek" - nie wiem o co chodzi, ale nie działało.

kewalsPL, Kuras999 - zaręczam wam, że to nie był smar miedziany.... nie no, wiem jak wygląda smar miedziany. Wiem też jak wygląda rdza - to była rdza. Gdyby to miał być smar miedziany - to zagadka: dlaczego był użyty obficie tylko w kilku kominkach na jednym bębenku, a w innych wcale...? Na kolejnych dwu bębenkach nie było śladu "smaru miedzianego" I druga zagadka - patrząc na "wersję suchą" bębenka - czy to jest..... wyschnięty smar miedziany?.... kruszył się jak proszek. Prawie jak rdza :-D. Wychodzi na to, ze na zdjęciu można widzieć co się chce. I jeszcze jedno - smar miedziany można zetrzeć dość łatwo - żeby doczyścić te bębenki trzeba było trochę się napracować - jak to przy rdzy.

Miranda - z tego co wiem, Pietta nie robi koron - to, co widać na nieobrobionej lufie to przypadkowe wykruszenie przy obcinaniu piłą - wylot jest jajowaty po skosie - więc wątpię, żeby to było celowe.

Oscyp - napisałem wcześniej gdzie robiłem koronę. Nie chcę się powtarzać, bo admin jest na mnie lekko cięty i gotów mi znów dać ostrzeżenie - tym razem za reklamowanie usług :-D

Adyzo - "zwykła fazka" - niekoniecznie. W moim przypadku, jeśli lufa była krzywo ucięta - korona może poprawiłaby skupienie, ale celności nie - kule leciałyby krzywo jak wcześniej. Czoło lufy zostało najpierw sfazowane na tokarce (lufa do obróbki - wcześniej założona na dotoczony, specjalnie dopasowany trzpień) i kiedy było już prostopadłe do osi kanału lufy..... faktycznie zostało zrobienie korony - z tego, co widziałem frezem znów naprowadzanym trzpieniem w osi kanału lufy. Samodzielnie - któryś z tych szczegółów może umknąć, efekt może być nieciekawy, a poprawianie źle zrobionej korony jest trudniejsze niż zrobienie nowej od zera. Rusznikarz przy telefonicznym umawianiu zastrzegł, że może zrobić nową, ale nie podejmuje się poprawiania po kimś.

[marku - znów zaczynasz pisać swoje teksty wykpiwające "neofitów" "czepiających się", że jakaś firma za ich dobrej jakości pieniądze, z uśmiechem sprzedaje niedoróbki i buble . Czy jeśli Ci odpiszę w podobnie kpiarski sposób - znów zostawisz swój wpis, skasujesz mój i zagrozisz usunięciem z forum? ]
--- według tego, co dowiedziałem się w warsztacie - korona jest TYM BARDZIEJ ważna przy krótkiej lufie. Nie będę przytaczał całej argumentacji, ale ma to sens. Moje 3", po poprawce spokojnie daje radę - jeśli ktoś twierdzi, że tylko 8" - jego sprawa.
--- zrobienie korony kosztowało 30pln, wyrównanie na tokarce czoła lufy - 50pln. Z wielką przyjemnością zapłaciłem za dobrze wykonaną robotę. Tragedia Grecka? - nie z mojej strony.

Oscyp - nie załapałeś ironii - to neofici są sobie winni, że kupują byle-co. Firmy są wporzo. Zbieraj 5000pln na "Customa" :wink: Nie będzie stawania ramię w ramię raczej...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Marek- »

Zapominasz o jednej najważniejszej osobie która w tej całej tragedii gra główną rolę, o sobie samym.
Szkoda ci było wydać kasy na coś lepszego, poszedłeś sam, wybierałeś sam, nikt cię nie zmuszał, wybrałeś byle co i to wyjątkowe, jednak bez wad ukrytych. Sam sobie kupiłeś krzywo uciętą lufę, to widać na kilometr. Skoro sklep ma już tego płaczu dosyć i nic nie uzyskasz, to się chciałeś zemścić na nim szkalujac go na forum, od tego się rozpoczęła twoja forumowa kariera i jak dotad nie napisałeś na forum nic poza tym tematem.
To twoja wina, że taki wybrałeś rewolwer nikt cię nie zmuszał, tak już jest że niektórzy nie potrafią przynać się do własnych błędów.
Przeczytałeś porady, opinie jak kupić rewower i nic nie pomogło.

Pewnie się ucieszysz, że znając życie gwarancja po tych przeróbkach juz nie istnieje.

I jeszcze jedno, gdyby wszędzie pisano jakie to super cudne rewowery a tobie trafił by się słaby mógł byś się poczuć oszukany, jednak jest odwrotnie wszędzie opinie sa słabe bądź podzielone i to z przewagą tych słabych, pomimo to sam się zdecydowałeś i sam kupiłeś.
Jak to mówią widziały galy co brały.
Ale to nie twoja wina to wina tego murzynka który to tak krzywo uciął.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 00:05 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Kyle »

Marek- pisze:Zapominasz o jednej najważniejszej osobie która w tej całej tragedii gra główną rolę, o sobie samym.
Szkoda ci było wydać kasy na coś lepszego, poszedłeś sam,
Jestem bardzo wdzięczny użytkownikowi Adero za jego wpisy. Są one dla mnie, potencjalnego klienta bardzo cenne.

Natomiast Ciebie chciałbym zapytać, co lepszego polecisz od tego co on kupił. Tylko oczywiście oczekuję rozsądnej propozycji, a nie produktu 3-4x droższego. No chyba, że na rynku jest tak, że jest tylko szajs i drogie modele, a niema nic po środku. To by wskazywało na ogromną dziurę rynkową, którą mogłaby zająć jakaś nowa firma, zgarniając niezły kawałek "tortu" (a z tego co słyszałem, w PL sprzedaję się czarno-prochowce doskonale, wiec popyt jest spory).

Poza tym, coś tam Adero wcześniej pisał, że części (kominki) miał nie od tego modelu itd. To kreuje bardzo beznadziejny obraz firmy Pietta i dystrybutora Sharg.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 10:34 przez Kyle, łącznie zmieniany 3 razy.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: LongTom »

Kyle
z rynkiem czarnoprochowych rewolwerów w PL raczej nie wiązałbym nadziei na przyszłość, bo w ciągu jednego wieczoru sejm może wysmażyć jakiś zakaz, senat go klepnie, a nad ranem pad go podpisze, a wszystko żeby zrobić dobrze eurokołchozowi.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Kyle »

LongTom pisze:Kyle
w ciągu jednego wieczoru sejm może wysmażyć jakiś zakaz
Tutaj pełna racja - to jest ogromny problem biznesowy, który hamuje rozwój tego kraju. ... w takim razie co lepszego pozostaje od Pietta w nadal znośnej cenie? ... UBERTI?
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: oscyp »

Kyle pisze: ... w takim razie co lepszego pozostaje od Pietta w nadal znośnej cenie? ... UBERTI?
pewien internetowy "burak" już dawno temu opowiadał o "jakości" Pietty i mówił dokładnie to co tutaj opisujecie - kostropate lufy, luźne elementy itp.... chwaląc przy tym Ubertiego. Osobiście to co miałem Ubertiego w rękach było bez zarzutu - może poza wiecznie łamiącym się cięgnem pobojczyka w Remingtonach fabrycznych, ale to przez to, że to cięgno jest fabrycznie podcięte (nie wiedzieć czemu), a wiele przybocznych rusznikarzy zna ten problem i przy wymianie wstawiają bardziej pancerne.
PMW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 13 listopada 2006, 12:47
Tematy: 15
Lokalizacja: Waw@PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: PMW »

Jeśli chodzi o ciegno pobojczyka - mogę dodać na obronę firmy Pieta i zachodniego francuskiego dystrybutora, że gdy kiedys zgłosiłem reklamacje została rozpatrzona szybko i pozytywnie. Być może ten fasolkowaty kształt jest celowy. Widziałem go również w Uberti. W wersji Piety inox ten łącznik wydaje mi się grubszy niż w oksydowanej. Również grubszy wydaje się w Uberti. Ale to moja subiektywna ocena wizualna od spodu ,która może być zaburzona różna szerokością szczeliny w dźwigniach i samym tłoczku, bo bez rozebrania nie da się chyba zmierzyc suwmiarka tego elementu w środku między nimi -chyba że jakimś okularem z podziałka może.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 11:06 przez PMW, łącznie zmieniany 5 razy.
PMW #
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Marek- »

Są one dla mnie, potencjalnego klienta bardzo cenne.
To czytaj je ze zrozumieniem, bo jemu chodzi o zemstę na Shargu a nie o Twoje dobro .
Nic nowego nie napisał, ani jednego odkrywczego stwierdzenia, jedynie tyle że nie każdy sam potrafi kupić rewower, widać euforia zakupowa przejęła inicjatywę.
Nie ma żadnego środka i za każdą cenę włoski rewolwer może mieć niedociągnięcia. Im tańsze tym częściej można trafić na słabszą jakość.
Wszędzie to pisze, gdzie nie zajrzeć, fora FB i koledzy ze strzelnicy tez to potwierdzą, najlepiej pojechać do sklepu, wybrać z pośród kilku ten najlepszy. Jak sam wybierasz to przynajmniej jest szansa że ktoś to sprawdzi co jest w pudełku. Jak źle wybrałeś to niestety niczyjej winy w tym nie ma. Tak już to różnie produkują, raz lepiej raz gorzej. Większość problemów wąskoszczelinowców jest kompletnie nieistotne dla strzelectwa, to ich własne fobie.
Jak nie potrafisz sam wybrać to poproś kolegę najlepiej nie takiego który właśnie miesiąc temu kupił remika i jest nim zauroczony, tylko kogoś komu się oczy nie świecą gdy zobaczy kawałek złomu.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: oscyp »

@PMW
"Fasolkowatość" sama w sobie nie rzutowałaby gdyby to nie było robione z jakiegoś gównolitu zamiast porządnej stali i gdyby nie było z jakiegoś dziwnego powodu podcinane przez Uberti
Poniżej zaznaczyłem na czerwono jak wygląda takie podcięcie - sami sprawdźcie swoje fabryczne wersje ( o ile już tego nie wymieniliście na pełne).

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 11:20 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
piston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 21:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: piston »

Ja wymieniłem tą część zaraz po zakupie i nie mam żadnego problemu.
Kraju Polan powstań z kolan
PMW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 13 listopada 2006, 12:47
Tematy: 15
Lokalizacja: Waw@PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: PMW »

Gdzie to kupiliście?
Skąd można wziąć taki mocniejszy element?
PMW #
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: mkl1 »

Przecież to bardzo prosty element... kawalek blach z lepszej stali niż st3 i pilnik+wiertarka ( oczywiście suwmiarka)
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: slepe_oko »

PMW pisze:Gdzie to kupiliście?
Skąd można wziąć taki mocniejszy element?
Z łańcucha.
:512:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: Marek- »

:033: zbyt prosto, z łańcucha od Burka nie pasuje, musi być z piły łańcuchowej i nie włoskiego pochodzenia, lub roweru.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 16:45 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa Pietta - nowa jakość?

Post autor: rosmo »

oscyp pisze: "Fasolkowatość" sama w sobie nie rzutowałaby gdyby to nie było robione z jakiegoś gównolitu zamiast porządnej stali i gdyby nie było z jakiegoś dziwnego powodu podcinane przez Uberti
Poniżej zaznaczyłem na czerwono jak wygląda takie podcięcie - sami sprawdźcie swoje fabryczne wersje ( o ile już tego nie wymieniliście na pełne).
W mojej wersji Inox od Ubertiego nie ma tego podcięcia, po prawie 2 latach użytkowania jest trochę luzu typu fasolka. Ten element w przeciwieństwie do pozostałych części mechanizmu /spust, blokada, popychacz, dolna część kurka, wszystkie śruby/ nie wydaje mi się zrobiony z czegoś bardziej twardego od całej reszty rewolweru, jednak wytrzymuje ładowanie kul .457. Na ogól korzystam jednak z praski.
Zmierzyłem grubość tego elementu, ma równo 2mm. Może komuś się przyda, jeśli rozgląda się za jakimś twardszym ogniwem łańcucha czy blachy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”