Samodzielny montaż dioptera

Moderator: Moderatorzy CP

SadamAlAdin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 04 października 2017, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Samodzielny montaż dioptera

Post autor: SadamAlAdin »

Posiadam diopter i zamierzam go zamontować .Short Pedersoli . Jak wygląda sprawa montażu , interesuje mnie oś Y pozioma ,jak utrzymać osiowość ? czy lepiej przy montażu zostawić szczerbinkę i potem ją zdemontować .?
No i kolejna sprawa , czy są dostępne inserty ,same przezierniki z dziurką ,bo ta obecna jest cholernie małej średnicy (chyba poniżej 1mm) ?
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: kozichwost »

Właśnie jestem po pierwszym w życiu montażu dioptera. Diopter wstępnie do szyjki kolby zamocowałem plastikowymi paskami, tak, abym mógł go finalnie ustawić. Ustawiłem tak, abym przez diopter widział zgraną muszkę ze szczerbinką. Następnie małe wiertełko i znaczenie położenia otworów pod śruby montażowe. Najtrudniejsze jest wywiercenie otworów idealnie pionowo.
Odnośnie wielkości otworu w diopterze - tak ma być, jeśli wydaje ci się za mało, nie ma problemu otwór powiększyć, tylko co będzie, jeśli nowy otwór okaże się za duży?
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: Toost »

No to jeszcze było sprawdzić czy jest pionowo. A zamiast wiercić lepiej kupić "lejek" ze zmiennymi otworkami.
Na czym montowałeś?
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2017, 20:01 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
pejaka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 06 września 2008, 13:07
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: pejaka »

Podaj proszę jakieś namiary na ten "lejek",gdzie to można kupić. Może będzie więcej zainteresowanych.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: wryg »

Witam, myślę że koledze chodzi o dysk Hadley'a, ogólnie dostępny (przynajmniej jeśli chodzi o produkty DP).

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: Toost »

Dokładnie, ale nie do każdego dioptera (nawet Pedersoli) pasuje, trzeba na to zwrócić uwagę
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: kozichwost »

Toost pisze:No to jeszcze było sprawdzić czy jest pionowo.
Na czym montowałeś?
Jakby nie był pionowo, raczej zgranej muszki ze szczerbinką zgranych przez niego bym nie widział, jeśli zamontowany jest w osi lufy.
Na czym montowałem? To bardzo niewygodne pytanie. Na aquirrel rifle dla żonki a za kilka lat mam nadzieję dla młodego. Wiem, wiem, na co temu diopter? Ano odkąd ten karabinek zagościł u mnie miałem dziwną niestrawność. Lekarz, USG nic nie stwierdzili. Rapacholin nie pomagał. Dopiero jak wywaliłem pedalską szczerbinkę rodem z chińskiej wiartówki chyba niestrawność minęła. A już chcieli mi ciąć woreczek ( całe szczęście żółciowy ).
Wiem, że zrobiłem czarnoprochowy odpowiednik malucha ze spoilerami, ale wolę to niż tamtą waginę na lufie
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Samodzielny montaż dioptera

Post autor: Toost »

kozichwost pisze: Jakby nie był pionowo, raczej zgranej muszki ze szczerbinką zgranych przez niego bym nie widział, jeśli zamontowany jest w osi lufy.
Ja tam sie dużo nie znam, ale wyjdzie jak pokręcisz diopterem w górę. U mnie niby było w pionie, a jak właśnie pokręciłem to zaczął strzelać w prawo. Poziomnica z magnesem pokazała jak jest na prawdę.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”