Patrony do rewolweru

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: strk »

Autor wspomina o niestabilności tego materiału, biorąc pod uwagę fakt że jest składowany lekko zawilgocony - może być rzeczywiście niebezpieczny. Klejenie również jest problemem.

A co do smaru. Jaką parafinę wykorzystać, ciekłą czy zestaloną?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2017, 16:52 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: 03fxt »

Kupisz 2 kwasy sam sobie zrobisz taki papier nawet A3 ;)
A jak zachce sie fajerwerkow to bez prochu samym papierem, bedzie współcześniej hyhy
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: marekp »

Podpowiem czym to kleic. Kiedys bylo cos jak tri. Potem wycofali bo czesc "ludzi" wachala to namietnie. Ale mozna ten papier ropuscic w acetonie (jeszcze jest chyba) i to bedzie klej. Ale bym szalenie uwazal z tymi patronami. Np. odpalenie wielu ladunkow w rewolwerze. Stosuje sie smar zeby to uszczelnic ale...... Jak cos moze zadzialac zle to na pewno tak bedzie. Ja bym nie ryzykowal prawde mowiac. Choc z drugiej strony we Francji stosuja takie patrony i to od wielu lat. Z 10? Nie wiem na ile to jest powszechne ale caly czas maja to w ofercie. Nie patrony ale oprzyrzadownie. Lepiej przy bibulkach papierosowych zostac. One tez sa nasaczane i spalaja sie wlasciwie bez zanieczyszczen. Tyle ze mechanicznie sa gorsze.

MarekP
 ! Message z: marekp
Podzielilem temat o skrzynce
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 08:56 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: kewalsPL »

strk pisze:Masz kociołek elektryczny czy ognisko?
Przepraszam, przeoczyłem ten wpis :shame: . Używam gazowej kuchenki turystycznej i emaliowany rondelek lub większy garnek stalowy - zależnie od ilości wkładu :-D .
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: Shooter7 »

kewalsPL pisze:wybijaki sam sobie wytoczę na jaką średnicę potrzebuję a filc tam dostałem różnej grubości

sam wszystko robię dla przyjemności nie ze skąpstwa :one: .
Najbardziej mnie rozwalają na strzelnicy uwagi niektórych kolegów "bo to przecież kosztuje" jak daję obcym strzelić, co u mnie jest normą.
Niestety nie posiadam umiejenosc toczenia, zreszta gdybym nawet mial, to w domu tokarenki nie wstawie, bo.....

Fajnie jest robic wszystko samemu, do nitro np zrobilem sobie takie moduly w ktore wkladana jest dana bron, na ochrone spustu przychodz obrobiona sklejka, calosc skrecone srobka " motylkowa " Najfajniej wyszedl zestaw na pistolet i konwersje :) a wszystko obciagniete czarnym aksamitem.

Hobby to Hobby i na kase nieda sie przeliczyc, a skastwo to czasami dobry Motor napedowy :) JA generalnie nie lubie jak ktos strzela z mojej broni a juz kompletnie nie trawie, jak ma pojsc amunicja ktora mi " nie lezy " :)

Nigdy nie robilem patronow do CP, bo raz, ze u nas na strzelnicy i klubie bylo nie lzja.

:wink:
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 09:47 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: kewalsPL »

Shooter7 pisze: Niestety nie posiadam umiejenosc toczenia, zreszta gdybym nawet mial, to w domu tokarenki nie wstawie...
Fajnie jest robic wszystko samemu...
JA generalnie nie lubie jak ktos strzela z mojej broni ...
Nie jestem tokarzem ale na tokarkach setki czy tysiące godzin popracowałem, a taką przedwojenną uratowałem przed piecem hutniczym i "schowałem" w piwnicy z całą resztą sprzętu (spawarki, wiertarki, szlifierki, palniki itd...) ;laughing: .
To co się zrobi samemu (w różnych dziedzinach ) zawsze bardziej cieszy, nawet jakby nie było idealnie wykonane :wink: ...
Jako instruktor dużo stałem za strzelcami a broń była dla wszystkich ta sama. Teraz jak strzelam z CP to zazwyczaj parę osób już stoi mi za plecami i czeka na znak by zadymić sobie. Czasem i 1/4 strzałów idzie na darowiznę, niektórzy już z mojego powodu kupili sobie CP ;laughing:
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Patrony do rewolweru

Post autor: marekp »

Ten papier tez sam nie wybuchnie. Ale jest niezwykle latwopalny. I szybko sie pali.


MarekP
WTK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 455
Rejestracja: 22 czerwca 2011, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabierzów k. Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [Zrób to sam]Skrzynka na rewolwer czarnoprochowy.

Post autor: WTK »

03fxt pisze:Kupisz 2 kwasy sam sobie zrobisz taki papier nawet A3 ;)
A jak zachce sie fajerwerkow to bez prochu samym papierem, bedzie współcześniej hyhy
"Nie ma letko", jak mawia mój kumpel. Od czasu wprowadzenia nowych przepisów "antyterrorystycznych", stężonego kwasu azotowego i paru innych substancji, osoba prywatna legalnie nie kupi.
ROMB, KS KVG, MSSiKM, IPSC
Powietrze, CP i nitro: 4,5 .22Short .22LR 6,35x15,5 7,62x25 7,62x39 7,62x54R .32S&WLong 9x19 .38Spl 9x18 .45ACP 12/76 .36 .44
Zasłyszane na zawodach: Zawody są mało emocjonujące bo tarcza nie odpowiada ogniem...
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patrony do rewolweru

Post autor: strk »

Przybył ostatni element wyposażenia skrzynki: kaseta na patrony.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety, okazało się że patrony mojej produkcji nie mieszczą się w kasecie.
Patrony wykonywałem zgodnie z instrukcją na YT autorstwa p. Igora Musiała (pozdrawiam, jeśli to czyta): miarka prochu, miarka kaszy do kreski zaznaczonej na papierowej gilzie (czyli 30mm). Na to kulka:


Tymczasem, okazuje się że otwory mają głębokość 26mm, czyli sporo za mało. I tu rodzi się pytanie: czy kolejna seria patronów może być z pomniejszoną zawartością przybitki-kaszy, tak aby pasowały do otworów w kasetach? Czy kasza sypana do 30mm zapewnia o tyle lepsze "upakowanie" ładunku w komorze cylindra, czy można zejść z jej objętością?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
szkola111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patrony do rewolweru

Post autor: szkola111 »

Patrony .... hmmm dużo roboty ale szybkie strzelanie ....
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patrony do rewolweru

Post autor: strk »

Dużo roboty?
Każdego kto tak twierdzi nazwę Robinsonem Cruzoe strzelectwa czarnoprochowego!
Masz wolny wieczór? Weź dwie paczki gilz i skręć tutki. Następnego wieczora to samo, będziesz miał zapas. Dalej, zasyp proch, kaszę i kulę - gotowe. Kolejne cztery-pięć dni z tygodnia poświęć na strzelnicę, albo produkcję patronów. Przechowywanie ich nie jest problemem, ZN leżał lekko ponad miesiąc w puszce, od 25.11:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=55&t=164725

Dziś jednym ciągiem wystrzeliłem 72 patrony (12 bębnów) z zapasu głównego i ZN. Problemem który zaobserwowałem jest niecałkowite spalanie bibułki, co w jednej z komór 10 bębna zaowocowało tym, że nie do końca wcisnąłem kulę (brak miejsca w komorze) i bęben nie podstawiał tej komory pod lufę. Czyli klasyczny failure-to-feed.
Zdębiałem trochę, bo nie miałem noża aby ściąć kulę. Okazało się jednak że znaleziona mosiężna łuska .223 doskonale nadaje się do tego celu - niczym łyżką wybrałem nadmiar ołowiu i - OGNIA!

Po takiej ilości patronów, dna komór są zatkane niedopałkami, ale nie na tyle, aby uniemożliwić zapłon. Natomiast w czasie czyszczenia, po wykręceniu kominków okazało się, że mam tam grube gluty rozmoczonej kąpielą sadzy z papierem. Musiałem wypychać wyciorem.

Wnioski z dzisiejszego dnia:
-patrony można przechowywać co najmniej 1 miesiąc. Profilaktycznie przechowuję je jednak razem z pochłaniaczami wilgoci.
-rozważę mniejszą ilość przybitki-kaszy, aby skompensować zmniejszenie przez niedopałki objętości komory (ogólnie zbyt wiele kaszy w patronach)
-funkcjonalność skrzynki 100%
-ładowniki gwiazdowe kapiszonów nie tylko zdały egzamin w 100%, ale swoją skutecznością wzbudziły żywe zainteresowanie strzelców wokół
-smarowanie kremem nivea co drugi bęben, ale po trzecim razie odpuściłem. Nie zauważyłem spadku skuteczności mechaniki broni, w zamian za to, smarowałem dłonie (było około zera st. celcjusza).
-mocno zabrudzony bęben i lufa, reszta bez uwag.

Polecam każdemu.
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2017, 16:47 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3000
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patrony do rewolweru

Post autor: strk »

Dziś kolejny etap testów patronów.

Tym razem wykonałem je z bibułki (taśma 4,5m) OCB premium wg opisu najcieńsza na rynku 10g/m2 (poprzednie OCB slim 13g/m2). Wystrzeliłem 11 bębnów: zdecydowanie mniej niedopałków w komorach (łatwość ładowania), a przy czyszczeniu niewielka ilość "glutów". Patrony wykonałem ze zmniejszoną ilością przybitki, tak ze 2mm poniżej krawędzi miarki którą ładuję proch.
Dodatkowo, bęben miałem załadowany patronami dzień wcześniej - kapiszon pstryk,nie odpaliła jedna komora. Co ciekawe po nałożeniu kolejnego kapiszona: BOOM.
Co tu mogło pójść nie tak?

Okazało się też, że przy pomocy trzydziestkiszóstki można wykonać tzw. Tueller drill (test 7 jardów lub 21 stóp), w czasie 1,47s :502:
Oczywiście nie za pierwszym razem.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2018, 16:34 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”