Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Hawk
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 01 marca 2006, 00:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: Hawk »

Szanowni Koledzy,
Proszę o pomoc w kwestii ,,umocowania" muszki w rewolwerze, który zakupiłem kilka dni temu.
Dotychczas wszystkie wcześniejsze zakupy nie sprawiały tyle problemów :(
Po otwarciu pudełka z nowym nabytkiem muszka wypadła z mocowania (jaskółczy ogon). Nie chce przekombinować.....dlatego proszę o pomoc doświadczonych Kolegów jak skutecznie umocować muszkę w rewolwerze ?
pocjan
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: pocjan »

Radzę nic nie kombinować, tylko zwrócić sprzedawcy o ile była gwarancja, w przeciwnym wypadku do rusznikarza. :-D
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: FridayNightSpecial »

Nowy czy uzywany?
Gwarancja?

Ja sam takie rzeczy zalatwiam tak ze ide z piwem do sasiada co ma migomat i mam lepiej zrobione niz oryginal.
Jak muszka za niska - kropla spawu czyni cuda.
Za wysoka - szlifierka.
Najlepsze sa najprostsze rozwiazania.
Inne kosztuja kilka setek, moze kilkanascie, zalezy jak kto jest zielony i ambitny zeby miec to co najlepsze.
Ja chce cos co trafia w cel, rękojesc moze miec z tektury.
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: gondol_jerzy »

Ty tak na serio z tym spawaniem muszki?
Przecież to tylko jaskółczy ogon się poluzował. Można wsunąć i np zapunktować. Albo podgiąć krawędź przed wciśnięciem, lub wkleić na klej, do wyboru epoksydowy albo anaerobowy. A jak klej niekoszerny i ma być zgodnie z epoką, to można wlutować.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 16:57 przez gondol_jerzy, łącznie zmieniany 1 raz.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: kewalsPL »

gondol_jerzy pisze: Można wsunąć i np zapunktować. Albo podgiąć krawędź
Można całą lufę zaspawać ;laughing: , wsunąć i zapunktować też się da... Pod muszkę wystarczy podłożyć cienką blaszkę czy drucik przed nabiciem, będzie siedzieć na swoim miejscu bardzo grzecznie- w końcu na tym polega jaskółczy ogon( dziesiątka mm w górę i samo się trzyma) i nie zostawia śladu na sprzęcie .
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 17:53 przez kewalsPL, łącznie zmieniany 1 raz.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: FridayNightSpecial »

Oczywiscie.
Ktos kto mial cokolwiek do czynienia ze ślusarką wie ze to zabawa dla dzieci.
Co do spawania - zrobilbym kropke na gorze gdybym spiłowal za duzo.
Na szczescie moje obliczenia byly dobre, spilowalem ile trzeba.
Z dwoch bębnow mialem 3 11-ki czyli tzw dziesiatki centralne i nie wyszedlem ponizej 5.
Jak zawsze - rozkojarzenie po zbyt dobrych rezultatach.
Zdjec poki co wklejac nie moge albo nie umiem ale moge wyslac na zyczenie.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: kewalsPL »

FridayNightSpecial pisze:Co do spawania - zrobilbym kropke na gorze gdybym spiłowal za duzo.
Proszę Cię kolego; przeczytaj ostatnie dwa zdania z pierwszego postu. Pytanie jest proste-co zrobić z nową (niepiłowaną i nie zniszczoną) luźną muszką by było OK :idea: .
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: Zbigniew Rybka »

W swoim (karabinie) zrobiłem to tak, że położyłem mosiężny wałek (o średnicy kilkakrotnie przekraczającej szerokość jaskółczego ogona) w poprzek lufy tak, by opierał się o krawędzie wyfrezowania i stuknąłem młotkiem z góry. Zaokrąglone krawędzie wałka wgniotły delikatnie krawędzie, co spowodowało dociśnięcie podstawy muszki do dna wyfrezowania. Można również napunktować od spodu w kilku miejscach samą podstawę muszki, co rozszerzy nieco jaskółczy ogon i wypęczy podstawę. Tak "puknięta" muszka będzie przylegać mocniej do górnych krawędzi wyfrezowania w lufie.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Leszek_K
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Mocowanie muszki w rewolwerze Uberti Remington 1858 New Army Target .44 8" Inox

Post autor: Leszek_K »

Boze Ty to widzisz i nie grzmisz!!!
Wystarczy popatrzec na te muszke od dolu - i co widac? Ano srobke. Z gory jej nie widac bo jest pod muszka.
Maly mloteczek i srobokret, wypukac muszke (tez jaskolczy ogon) z podstawy, zalozyc podstawe centralnie na lufe, srobke docisnac, a dobrze, wpukac muszke. Koniec procedury.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”